RuchWideo

Brzuszki – czy na pewno robisz je dobrze? Popularne błędy i prawidłowa technika [WIDEO]

Brzuszki – chyba nie ma prostszego ćwiczenia! A przynajmniej tak nam się wydaje: z jednej strony nie istnieje chyba ktoś, kto brzuszków nie zna, z drugiej –  ogromna liczba osób robi je nieprawidłowo… i tu dochodzimy do sedna! Czy Ty robisz poprawnie brzuszki? Jak prawidłowo robić brzuszki? Dzisiaj przygotowałam dla Was krótki poradnik,  jakie są najczęstsze błędy przy tradycyjnych brzuszkach i jak tak naprawdę powinno wyglądać to ćwiczenie.

Mam dla Was kolejny film z serii Dobrze/Źle  – tym razem skupiający się na spięciach brzucha, zwanych potocznie brzuszkami. To ćwiczenie znane nam już chyba z lekcji wf-u, mimo tego, że wygląda prosto, przysparza często wielu problemów… zobaczcie zresztą sami.

BRZUSZKI – JAKIE MIĘŚNIE ANGAŻUJĄ? BRZUSZKI PRAWIDŁOWA TECHNIKA. JAK PRAWIDŁOWO ROBIĆ BRZUSZKI?

Jak prawidłowo robić brzuszki? Odpowiednio wykonane brzuszki angażują głównie mięśnie proste brzucha. Jeśli zmodyfikujemy ćwiczenie dodając ruch na skos (próbując dotknąć łokciem kolana) zaangażujemy głównie mięśnie skośne brzucha.

Mam nadzieję, że film będzie dla Was przydatny. 🙂 Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi filmami, koniecznie zasubskrybuj kanał, klikając TUTAJ.

POPRZEDNIE ODCINKI DOBRZE/ŹLE:

About author

Articles

Jestem trenerką, absolwentką AWF we Wrocławiu i byłym sportowcem. Założyłam tego bloga, by udowodnić, że fit może być każdy - niezależnie od wieku i grubości portfela.