Fit wyzwaniaWyzwaniaWyzwanie 21 dni dla ciebie

DOŁĄCZ DO WYZWANIA! WYZWANIE CODZIENNIE FIT x BRITA: 21 dni dla fit ciebie! PLANY TRENINGOWE & INFORMACJE

Czy wrzesień nie jest jak otwarcie nowego rozdziału?
Wydaje mi się, że trochę tak! To jak nowy sezon w serialu: wszystko może się zdarzyć! Dlatego dobrze byłoby zacząć ten nowy rozdział odpowiednio: mam dla Was wyzwanie, które w tym pomoże!  Przez następne 21 dni będziemy trenować, jeść zdrowiej i wykonywać zadania, które pomogą Wam być codziennie fit – a za 3 tygodnie sami nie poznacie swojej zdrowej rutyny! Czas na wyzwanie Codziennie Fit x Brita! Zobaczcie szczegóły!

Z gotowym planem treningowym, codziennymi zadaniami, które dla Was przygotowałam i świadomością, że razem z Wami w wyzwaniu jest praktycznie cała #druzynaCF – nie da się nie czuć inspiracji! Zanim się obejrzycie, miną 3 tygodnie, a Wy wykorzystacie je na maksa – być może po prostu trwając w swojej zdrowej rutynie, albo zmieniając nawyki (jeśli dopiero zaczynacie). Niezależnie jednak od tego, czy już czujecie, ze jesteście fit, czy też dopiero stawiacie swoje pierwsze kroki – wyzwanie na pewno trochę Was ożywi i zmobilizuje do działania!

Fot. Justyna Kocur-Czarny

WYZWANIE CODZIENNIE FIT X BRITA – O CO CHODZI?

Razem z marką BRITA przygotowałam dla Was wyzwanie – 21 dni, podczas których możecie skorzystać z gotowych planów treningowych oraz mini-zadań na każdy dzień, które mają utrwalić w Was zdrowe nawyki i zmotywować do dbania o siebie i swoje zdrowie. Wyzwanie startuje w środę, 14 września i potrwa równe 3 tygodnie – 21 dni. Podczas wyzwania możecie korzystać z planów treningowych, które przygotowałam dla Was w czterech wersjach:

 • Dla osób megapoczątkujących, czyli takich, które dopiero zaczynają ćwiczyć lub wracają po długiej przerwie. Ten plan będzie także odpowiedni dla osób z dużą nadwagą, po kontuzjach i tych, którzy muszą ostrożnie (i bez skakania) wracać do ćwiczeń.
 • Dla osób średniozaawansowanych i ambitnych początkujących – plan, gdzie treningi mają najwięcej modyfikacji, dzięki czemu zarówno osoby średniozaawansowane i ambitne początkujące mogą dopasować je do siebie.
 • Dla osób zaawansowanych – to plan dla osób, które mają bardzo dobrą kondycję oraz – to ważne! – poprawną technikę ćwiczeń.
 • Dla biegaczy  -to plan dla tych, którzy chcą połączyć bieganie z treningami w domu. Sprawdzi się także u osób, które chcą jeździć na rowerze/rolkach, czy mają inną aktywność cardio, którą chcą uzupełniać treningiem w domu.

Plany oparte są o moje treningi dostępne na moim kanale YouTube – dodatkowo treningi środowe (oprócz planu dla megapoczątkujących) to premiery – czyli zupełnie nowe zestawy ćwiczeń, które wprowadzą trochę świeżości i zmotywują do działania!

Dodatkowo razem z marką BRITA przygotowałam dla Was mini-zadania na każdy dzień. Aby mieć do nich dostęp, należy pobrać na swój telefon darmową aplikację BRITA Vita – tam codziennie znajdziecie kolejne zadanie  w formie krótkiego wideo, na którym opowiadam, co warto dziś dla siebie zrobić. Zadania mają na celu podkręcić Waszą motywację, ale też udowodnić, że bycie fit nie jest turbo skomplikowane – to proste, malutkie rzeczy, które zgromadzone przez 3 tygodnie robią różnicę!

Fot. Justyna Kocur-Czarny

APLIKACJA BRITA VITA – POBIERZ, ŻEBY MIEĆ DOSTĘP DO ZADAŃ!

Zadania będą publikowane codziennie w aplikacji Brita Vita. Jest ona darmowa – i dostępna zarówno na systemu Android (do pobrania tutaj) jak i iOS (do pobrania tutaj).
W aplikacji oprócz zadań znajdziecie także funkcję przypominania o nawodnieniu, którą można sobie włączyć, darmowe artykuły na różne tematy oraz – jeśli macie produkty BRITA, jak np. butelka filtrująca czy dzbanek filtrujący – przypomnienia o wymianie filtra.

KONKURS DLA LEPSZEJ MOTYWACJI!

Fot. Justyna Kocur-Czarny

Nie byłabym sobą, gdybym nie próbowała wykombinować czegoś, co zmotywuje Was bardziej do pracy – dlatego poprosiłam markę BRITA o pomoc i razem opracowaliśmy konkurs, który ma Was zmotywować do działania w wyzwaniu!

Zasady są proste:

 • co tydzień 3 osoby mają szansę na wygraną – do wygrania butelki z filtrem BRITA – idealne, żeby pilnować picia wody wszędzie, zwłaszcza podczas aktywności;
 • aby wygrać, należy wrzucić w ciągu danego tygodnia przynajmniej jeden post na Instagramie relacjonujący Wasz udział w wyzwaniu (może być w formie rolki lub zdjęcia) oznaczając go: @codziennie_fit, @brita.polska oraz dodanie hasztagu #wyzwanieCFxBRITA. Po zakończeniu każdego tygodnia będziemy z BRITA wybierać 3 osoby, które wygrają nagrodę.
 • Dodatkowo pod koniec wyzwania jedna osoba regularnie relacjonująca wyzwanie na Instagramie przez cały czas jego trwania – wygra saturator do wody BRITA sodaONE – który pomoże przygotowywać gazowaną wodę w domowym zaciszu  i ograniczyć plastikowe odpady 🙂
 • Podsumowując: raz w tygodniu walczymy o małe nagrody, a przez całe wyzwanie – o nagrodę główną!
 • Regulamin konkursu oraz wszystkie daty znajdziecie tutaj: KLIK.

PLANY TRENINGOWE – JAK Z NICH KORZYSTAĆ?

Wszystkie treningi z planu znajdziecie na moim kanale na YouTube. Plany przygotowałam dla Was w wersji do druku – możecie je wydrukować i powiesić w widocznym miejscu jeśli potrzebujecie motywacji lub pobrać na telefon!

Żeby było Wam łatwiej, opracowałam także playlisty z treningami, żeby nie trzeba było szukać po całym kanale konkretnego treningu.
WAŻNE: treningi premierowe (środowe, poza pierwszym: cardio piramida) pojawią się na playliście dopiero w dniu premiery!

Premiery nowych treningów odbywają się w środy o 6:00.

Mam nadzieję, że zmotywuje Was to do działania!

 1. W każdym planie są dni wolne, które są KONIECZNE dla uzyskania najlepszych efektów i regeneracji. W dni wolne można oczywiście iść na spacer, czy w inny sposób delikatnie się poruszać, ale odradzam robienia dodatkowych treningów – aby zaszły zmiany w naszym ciele, musimy mu dać czas na regenerację i „przetrawienie” treningów, które zrobiło do tej pory.
 2. Ponieważ każdy z Was startuje z innego pułapu, w planie treningowym dla biegaczy dni oznaczone jako biegowe są nieokreślone pod względem dystansu i czasu trwania – dopasowujemy bieganie do siebie i swoich możliwości!
 3. Jeśli plan jest dla Was za ciężki lub czujecie że jest zbyt mało wymagający, można zawsze przejść na inny poziom.
 4. Jeśli nie możecie zrobić wszystkich treningów z planu, głowa do góry – nic się nie stanie! Najważniejsze, by nie unikać co tydzień tego samego typu treningu – staramy się, by nasz plan był urozmaicony!
 5. Jeśli nie macie akcesoriów do ćwiczeń, przygotowałam dla Was zamienne treningi:
  Dzień 2 – plan dla zaawansowanych – zamiast trening siłowy zróbcie płonące ciało 2
  Dzień 8 – plan dla średniozaawansowanych/zaawansowanych/biegacze – zamiast nowego treningu – bootcamp bez sprzętu
  Dzień 16 – plan dla średniozaawansowanych/zaawansowanych/biegacze – zamiast trening z gumami oporowymi  zróbcie trening bez powtórzeń
 6. Wiem, że niektórzy z Was już w poniedziałek robili nowy trening „cardio piramida” – decyzja, czy zrobić go w środę, należy do Was: albo robicie go jeszcze raz (i może zobaczycie, jak pójdzie tym razem?), lub możecie zacząć wyzwanie od treningu CARDIO WYPOĆ EMOCJE.

POBIERZ PLANY TRENINGOWE

No dobra, to czas na szczegóły. Plany znajdziecie poniżej:

CZAS NA AKTYWNY WRZESIEŃ!

Fot. Justyna Kocur-Czarny

Po wakacjach, po wyjazdach, po nieregularnych dniach – czas zadbać o siebie, swoją aktywność i zdrowie. Dołączajcie do wyzwania i działajmy razem – wiadomo, że w #druzynaCF jest zawsze siła!

Startujemy w środę! Do zobaczenia „na macie” i na pierwszym treningu!

About author

Articles

Jestem trenerką, absolwentką AWF we Wrocławiu i byłym sportowcem. Założyłam tego bloga, by udowodnić, że fit może być każdy - niezależnie od wieku i grubości portfela.