FITMAS - WYZWANIE ŚWIĄTECZNEWyzwania

FITMAS – TRENINGOWE WYZWANIE ŚWIĄTECZNE!

Czy słyszycie już świąteczne piosenki, dzwonki i śmiech świętego Mikołaja? Jeśli nie, to nic nie szkodzi, bo tegoroczne wyzwanie świąteczne zmotywuje Was do czekania na święta w sposób FIT!

To już ten moment w roku! Od kilku lat grudzień w drużynie Codziennie Fit (tak, mówię o Was i o sobie, to my jesteśmy tą drużyną) jest MEGA AKTYWNY! A to wszystko za sprawą świątecznych wyzwań, więc chyba nikogo nie dziwi, że w tym roku także przygotowałam dla Was treningowe wyzwanie w formie kalendarza adwentowego! A oprócz tego… mam dla Was trochę nowych niespodzianek, żeby rzeczywiście wyzwolić w Was wszystkie możliwe pokłady motywacji, które jeszcze macie 🙂

Po co w ogóle przykładać się do treningów w grudniu, brać udział w jakimś wyzwaniu, skoro zaraz święta, kilogramy pierogów i nowy rok? Ano po to, żeby udowodnić przede wszystkim SOBIE, że możecie i… zadbać o siebie pod koniec roku, a nie odpuszczać!

Mam nadzieję ,że to wyzwanie pomoże Wam trenować regularnie, ale przede wszystkim jeszcze bardziej potraktować zdrowy styl życia jako CODZIENNOŚĆ, a nie coś, do czego trzeba wracać każdego 1 stycznia po to, by za tydzień znów odpuścić.

Nie daj się i udowodnij sobie, że MOŻESZ! Dołącz do wyzwania, gwarantuję, że widok innych osób z #drużynyCF, ich postów, codziennie treningi niespodzianki i reszta atrakcji na maksa Cię zmotywuje.

Poza tym – tak naprawdę nic nie tracisz. Dlatego właśnie warto spróbować!

FITMAS – WYZWANIE ŚWIĄTECZNE Z CODZIENNIE FIT!

O co w ogóle chodzi? Zasady są bardzo proste!

  • wyzwanie rozpoczyna się 1 grudnia i trwa do 24 grudnia włącznie
  • codziennie wieczorem w zakładce FITMAS – WYZWANIE będzie opublikowany trening na kolejny dzień. Czyli jeśli zaczynamy 1 grudnia, to trening będzie podany już wieczorem 30 listopada. Można jednak nie zaglądać i potraktować zakładkę jak prawdziwy kalendarz adwentowy – czyli otwieramy okienko (sprawdzamy trening) w konkretny dzień, kiedy ma się on odbyć.
  • treningi, które będą zaplanowane, są ułożone w profesjonalny plan treningowy, który pozwoli Wam trenować rozsądnie i skutecznie
  • zestawy, które będziemy ćwiczyć w trakcie wyzwania to nowe i stare treningi z mojego kanału YouTube, oraz NOWOŚCI, których jeszcze nie ma i… uwaga… TRENINGI LIVE.
  • aby jeszcze bardziej zmotywować Was do działania, przygotowałam kalendarz do druku, w którym możecie skreślać dni treningowe. Jeśli nie jesteś zapisana/zapisany do newslettera Codziennie Fit, aby otrzymać kalendarz musisz się zapisać – możesz to zrobić poniżej:
.
  • Pamiętaj, że po zapisaniu się musisz potwierdzić adres e-mail klikając przycisk w wiadomości, którą dostaniesz. Inaczej Twój adres nie zostanie zapisany!
  • jeśli wrzucasz jakieś zdjęcia lub relacje z wyzwania na Instagram, pamiętaj, żeby oznaczyć je: #druzynaCF #wyzwaniefitmas @codziennie_fit – dzięki temu je zobaczę i będę mogła udostępnić Wasze materiały dalej, żeby zmotywować innych! <3 Codziennie będę odwiedzać Wasze profile, komentować Wasze postępy i dodawać motywacji. Będę też udostępniać wybrane relacje u siebie na profilu.
  • wsparcie i motywację możecie uzyskać także na naszej grupie – tutaj.

FITMAS – WYZWANIE, JAKIEGO NIE BYŁO

I kiedy już myślicie, że to wszystko, to BAM! Wyskakuję z kolejnymi nowościami.

Wyzwanie treningowe to nie jedyna rzecz, którą dla Was przygotowałam.

Razem z wyzwaniem, każdego dnia – przez 24 dni wyzwania – w mojej relacji na Instagramie (tu) oraz na Facebooku, będę udostępniać jedno małe, dodatkowe zadanie dotyczące zdrowego trybu życia LUB dzielić się z Wami potrzebną i przydatną wiedzą odnośnie ćwiczeń i aktywności.

Każdego dnia możecie liczyć na jedną z tych dwóch rzeczy.

No i te LIVE z treningami! Nie możecie tego przegapić! Swoją drogą, dlatego też zadania będą publikowane dzień wcześniej wieczorem – żeby można było sobie zaplanować udział w transmisji na żywo. 🙂

FITMAS – PYTANIA I ODPOWIEDZI

Zawsze przy wyzwaniach pojawia się mnóstwo pytań, więc odpowiadam z góry:

Czy wyzwanie nada się dla początkujących/zaawansowanych?

Tak, wyzwanie nada się dla KAŻDEGO! A to dlatego, że przygotowałam treningi w różnych wersjach zaawansowania – możesz wybrać danego dnia trening dla swojego stopnia zaawansowania.

Czy do wyzwania potrzebne są dodatkowe sprzęty (hantle, gumy)?

Niekoniecznie. Będą pojawiać się takie treningi, ale zawsze będzie też podana alternatywa bez sprzętu.

Czy wyzwanie ma dni wolne?

W planie treningowym będą też dni wolne – tak, żeby osiągnąć jak najlepsze efekty i zachować zdrowie.

Ile treningów tygodniowo ma wyzwanie?

To zależy od Ciebie – od 3 do 6. W niektórych dniach będzie informacja, że dany trening możesz odpuścić. Wtedy możesz z czystą głową zrezygnować z treningu, utrzymując niższą częstotliwość w tygodniu.

Czy to wyzwanie pomoże mi schudnąć?

Tak, pod warunkiem, że zadbasz także o odpowiednią dietę – potrzebny jest deficyt kaloryczny. Więcej o tym, jak jeść w trakcie wyzwania, by osiągnąć efekty sylwetkowe, przeczytasz TU.

Oprócz tego wszystkiego biegam/chodzę na inne zajęcia – jak to pogodzić z wyzwaniem?

Plan wyzwania jest tak zaprojektowany, że spokojnie możesz zamienić 2-3 jednostki z planu na swoją inną aktywność. Postaraj się, żeby były to te treningi, które będą oznaczone jako „trening, który można odpuścić” (patrz pytanie wyżej o ilość treningów tygodniowo).

GRUDZIEŃ CZAS ZACZĄĆ!

No dobra, to wszystkie ręce na pokład! Standardowo czekam na Wasze meldunki pod postem w komentarzach – kto bierze udział i na kogo mogę liczyć? A może ktoś z Was już brał udział w poprzednich świątecznych wyzwaniach? Dajcie znać!

Pierwszego grudnia startujemy i to w wielkim stylu!

About author

Articles

Jestem trenerką, absolwentką AWF we Wrocławiu i byłym sportowcem. Założyłam tego bloga, by udowodnić, że fit może być każdy - niezależnie od wieku i grubości portfela.