WyzwaniaWyzwanie Fitmas 2024

CZAS NA FITMAS – ŚWIĄTECZNE WYZWANIE TRENINGOWE!

Ho, ho, ho! Czy to dźwięk dzwonków, zapach pierników i widok świątecznych lampek? Tak, to już czas! Czas na nasze najsłodsze i najprzyjemniejsze wyzwanie treningowe: FITMAS! Czeka na Was nie tylko specjalny kalendarz adwentowy z treningami, ale też zadania, które umilą Wam czekanie na święta! Zaczynamy!

Uwielbiam ten czas w roku! Wyczekiwanie na święta, świąteczny klimat, urokliwe lampeczki wszędzie, gdzie się obejrzę i te pierniki… to zdecydowanie magiczny czas i mam zamiar Was do tego też przekonać.

Już od wielu lat – dokładniej to już od SIEDMIU – bo pierwsze świąteczne wyzwanie zrobiłam w 2016 – co roku w grudniu organizuję challenge, który ma nie tylko zmotywować do treningów pod koniec roku, ale przede wszystkim sprawić, byście zrobili coś dla siebie! Dlatego oprócz planów treningowych, szykuję także małe zadania, które mają trochę „zmusić” Was do zrobienia czegoś świątecznego, dla siebie lub dla swojego ciała.

I co roku słyszę, że to także Wasze ulubione wyzwanie, z czego bardzo się cieszę! To co, zaczynamy?

NA CZYM POLEGA WYZWANIE FITMAS?

wyzwanie fitmas
Fot. Justyna Kocur-Czarny

Wyzwanie Fitmas to świąteczne wyzwanie, które trwa od 1 do 24 grudnia włącznie. Do wyzwania jednak można dołączyć w KAŻDEJ chwili! Nawet po tygodniu czy po dwóch – to dalej ma sens! Nie spinaj się z tym, by ukończyć je w stu procentach, tylko po prostu zacznij razem z nami od aktualnego dnia i lecimy z koksem, jakby zapewnie powiedział Mikołaj wsiadając do swoich sań.

Wyzwanie Fitmas jest całkowicie darmowe! Składa się ono z dwóch części:

 • planu treningowego w trzech wersjach (początkujący, średniozaawansowany, zaawansowany) publikowanego w formie kalendarza adwentowego na stronie wyzwania – codzienniefit.pl/fitmas . Trening na kolejny dzień pojawia się w okienku kalendarza codziennie wieczorem o 19:00 – to znaczy, że 1 grudnia o 19:00 poznacie już trening na 2 grudnia.
 • mini zadań, które są publikowane codziennie o 9:00 rano na moim stories na Instagramie oraz relacji na Facebooku. Zadania znikają po 24 godzinach!
wyzwanie fitmas
Fot. Justyna Kocur-Czarny
Plany przygotowane są w trzech wersjach:
 • dla megapoczątkujących – plan dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z treningami, są po długiej przerwie, po chorobie, po kontuzjach albo z dużą nadwagą. Ten plan nie zawiera treningów ze skakaniem, jest bezpieczny na początek i pomoże zbudować kondycję. Częstotliwość treningów to 3 razy w tygodniu.
 • dla średniozaawansowanych i ambitnych początkujących – plan dla osób, które już ćwiczą. W tym planie większość treningów zawiera modyfikacje, co oznacza, że zarówno osoba średniozaawansowana jak i ambitnie początkująca znajdzie wersję ćwiczenia dla siebie. W tym planie są już treningi zawierające skakanie, jest też większe zróżnicowanie pod kątem rodzaju treningów. Częstotliwość treningów to 4 razy w tygodniu.
 • dla zaawansowanych – plan dla osób doświadczonych, ćwiczących przynajmniej od roku (a najlepiej jeszcze więcej), które mają prawidłową technikę ćwiczeń i znają swoje ciało. W tym planie jest najwięcej treningów ze sprzętem, a częstotliwość treningów wynosi 4-5 razy w tygodniu.

W ciągu wyzwania MOŻECIE zmieniać swój poziom!

CZEKAJĄ TEŻ NA WAS PREZENTY! WYZWANIE FITMAS

wyzwanie fitmas
Fot. Justyna Kocur-Czarny

Ponieważ nie wyobrażam sobie świąt bez prezentów, także w wyzwaniu Fitmas muszą się one pojawić! Każdego dnia macie szansę wygrać prezent od partnerów wydarzenia – jak to zrobić? To bardzo proste!

 • W każdym kafelku z kalendarza adwentowego masz informację, jaka nagroda danego dnia na Ciebie czeka.
 • Relacjonuj swoje postępy w wyzwaniu (treningi) oraz realizacji mini-zadań na Instagramie (w dowolnej formie: stories, rolka, post)
 • WAŻNE! Nie zapomnij oznaczyć @codziennie_fit oraz @druzynacf i dodać hasztagi: #druzynaCF #wyzwanieFitmas.
 • Zwycięzcy będą ogłaszani codziennie na moim stories na Instagramie/relacji na Facebooku po minizadaniu na dziś.
 • Regulamin konkursu znajdziesz TUTAJ.

PODSUMOWANIE – JAK ZAPISAĆ SIĘ DO WYZWANIA I Z NIEGO KORZYSTAĆ?

Nie musisz się nigdzie zapisywać! Wystarczy, że wejdziesz na STRONĘ WYZWANIA i zaczniesz korzystać!

 • trening na kolejny dzień jest widoczny dopiero o 19:00 dzień wcześniej.
 • aby zobaczyć trening, należy kliknąć (komputer) lub najechać palcem (telefon) na dany kafelek.
 • w kafelku macie też informację o tym, jaka nagroda jest do wygrania danego dnia + przycisk do przejścia na mój IG, gdzie pokazują się miniazadania.
wyzwanie fitmas
 • plan treningowy zawiera zaplanowane dni wolne i przeznaczone na regenerację,
 • treningi przed samymi świętami będą krótsze, żeby móc je wcisnąć w zabiegany, przedświąteczny czas,
 • treningi, które będą zaplanowane, są ułożone w profesjonalny plan treningowy, który pozwoli Wam trenować rozsądnie i skutecznie, a ich kolejność MA ZNACZENIE.
 • wsparcie i motywację możecie uzyskać na naszym Discordzie – TUTAJ.

PAMIĘTAJ! Jeśli wrzucasz jakieś zdjęcia lub relacje z wyzwania na Instagram, pamiętaj, żeby oznaczyć je: #druzynaCF #wyzwanieFitmas @codziennie_fit – dzięki temu je zobaczę i będę mogła udostępnić Wasze materiały dalej, żeby zmotywować innych!
Codziennie będę odwiedzać Wasze profile, komentować Wasze postępy i dodawać motywacji. Będę też udostępniać wybrane relacje u siebie na profilu.

PARTNERZY WYZWANIA

wyzwanie fitmas
Fot. Justyna Kocur-Czarny

W tym roku głównym partnerem kosmetycznym wyzwania jest marka kosmetyków naturalnych L’Occitane – i z tego powodu w co drugi dzień wyzwania będziecie mogli wygrać pakiet kosmetyków tej marki! Dzięki ich wsparciu mogę tworzyć dla Was bezpłatne wyzwanie z super materiałami.

Oprócz tego w pozostałe dni możecie wygrać nagrody od kolejnych świetnych partnerów – są to marki, z którymi współpracowałam przez ten rok i które bardzo polecam i cenię. Będą to prezenty od PUMA, Polar Polska, Moonholi, BRITA, Krukam i Well Fitness.

ZRÓB COŚ DOBREGO!

W tym roku w ramach Fitmas chciałabym także zrobić z Wami coś dobrego. Dlatego zbieramy na Fundację Kocie Hospicjum dla Kotów Bezdomnych – to miejsce, w którym opiekują się schorowanymi bądź starymi kotkami, których często już nikt… nie chce. Ponieważ opieka nad chorymi zwierzakami zjada mnóstwo pieniędzy, potrzebują sporo wsparcia finansowego. Będę wdzięczna, jeśli przelejecie chociaż po złotówce – jest nas tak dużo, że na pewno uzbieramy sporą kwotę!

DO DZIEŁA!

Fot. Justyna Kocur-Czarny

Ho, ho, ho! Wyzwanie Fitmas czas zacząć! Czekam na Wasze komentarze, meldunki i relacje i mam nadzieję, że tym wyzwaniem umilę Wam grudzień – to takie moje podziękowanie dla Was, że byliście ze mną przez cały rok. Dziękuję Wam za wszystko!

About author

Articles

Jestem trenerką, absolwentką AWF we Wrocławiu i byłym sportowcem. Założyłam tego bloga, by udowodnić, że fit może być każdy - niezależnie od wieku i grubości portfela.