Fit wyzwaniaMotywacjaPlany treningoweWyzwaniaWyzwanie #FITJESIEŃ

WYZWANIE FIT JESIEŃ – poznaj wszystkie szczegóły!

Jesień kojarzy się z różnymi rzeczami… ale raczej nie z motywacją. I dlatego czas to zmienić! Nadszedł moment na wielkie wyzwanie, które pomoże nam przebrnąć przez początek jesieni, ćwiczyć regularnie i sprawić, aby ta jesień była naprawdę fit – gotowi? Czas na wszystkie szczegóły!

To jedno z najbardziej rozbudowanych wyzwań, jakie do tej pory zrobiłam!

Oprócz planu treningowego, przygotowałam jeszcze dodatkowe materiały, które pomogą Wam utrzymać motywację – przede wszystkim NOWY TRENING w każdy poniedziałek w trakcie trwania wyzwania (czyli czekają nas aż cztery nowe, pełne treningi)! Będziemy się też wzajemnie motywować… WSZĘDZIE. Będę na Was czyhać na moim Instagramie, Instastory, Facebooku… będzie się działo przez cały miesiąc i będę dawała regularnie motywujące kopy w tyłki 🙂

Fot. Fotografia dla Biznesu Agata Matulka

Poza tym, jako dodatkową motywację do regularności – dzięki uprzejmości marki PUMA oraz Martes Sport, które zostały partnerami całego wyzwania FIT JESIEŃ – mamy też mega nagrody dla najaktywniejszych uczestników (w tym 10 bonów każdy o wartości 500 zł na kolekcję PUMA w sklepach Martes Sport).

Fot. Fotografia dla Biznesu Agata Matulka

Brzmi fajnie, co? To czas wytłumaczyć nasze wyzwanie!

FIT JESIEŃ – KIEDY, CO I JAK?

Z wyzwaniem startujemy równo za tydzień, w poniedziałek, 7 października. Macie tydzień na przygotowanie się psychiczne i działamy!
Trwa 4 tygodnie – do 3 listopada.

Fot. Fotografia dla Biznesu Agata Matulka
 • wyzwanie polega na realizowaniu planu treningowego, który dla Was ułożyłam. Jest on oczywiście dostępny do pobrania i wydrukowania – znajdziecie go TUTAJ.
 • chciałam w tym wyzwaniu połączyć różne formy ruchu – macie więc zarówno nowe treningi wideo, dowolny trening, cardio w postaci marszobiegów, biegów lub marszu, rozciąganie i treningi z aplikacją – o planie więcej przeczytacie niżej.
 • jeśli chcecie, możecie wziąć udział w konkursie – 10 osób, które będą regularnie, aktywnie i ciekawie relacjonowały swoje zmagania na swoim Instagramie, zostaną nagrodzone! Aby wziąć udział w konkursie, należy stosować odpowiednie hasztagi (#fitjesien, #druzynaCF i oznaczając @pumaperformance oraz @martes.sport.) – wszystkie informacje macie na stronie wyzwania: TUTAJ.
Fot. Fotografia dla Biznesu Agata Matulka
 • nowe treningi będą publikowane na moim kanale YouTube w każdy poniedziałek o 7 rano. Nowe treningi zaznaczone są w planie jako „premiera”.
 • do wyzwania przyda się aplikacja PUMATRAC na telefon – jest darmowa – możecie ją pobrać tutaj.
 • do skorzystania z wyzwania na 110 % przydadzą się akcesoria: duża piłka (fitball) oraz hantelki (ciężar uzależniony od Waszego stopnia zaawansowania). Jeśli w żaden sposób nie masz dostępu do hantli, ewentualnie możesz użyć butelek wody 1,5 l. Jeśli nie masz dostępu do piłki, zrób zamiast treningu SLIM (w 4 tygodniu, który jest z piłką) – ten trening.
Fot. Fotografia dla Biznesu Agata Matulka
 • jeśli chcesz schudnąć, warto połączyć treningi z wyzwania ze zdrowym odżywianiem – osiągniesz najlepsze efekty.
 • możesz jednocześnie próbować swoich sił w dwóch konkursach – naszym FIT JESIEŃ oraz PUMATRAC – to się nie wyklucza! Szczegóły wyzwania PUMATRAC znajdziesz TU.

PLAN TRENINGOWY – JAK GO CZYTAĆ I Z NIEGO KORZYSTAĆ?

W planie treningowym znajdziecie różne aktywności. Jak je odczytywać prawidłowo i z nich korzystać?

 • plan treningowy przeznaczony jest dla osób, które już coś ćwiczą, ALE jeśli jesteś osobą początkującą i chcesz spróbować – próbuj! Jest tylko jedna zasada: słuchamy swojego ciała i jeśli jakiś trening jest za ciężki – wykonujemy go tyle, ile możemy (czyli nie musisz robić całego treningu) lub wydłużamy sobie przerwy (żeby zrobić go jak najwięcej). Można też podzielić trening na dwie części, ale wtedy przed każdą z nich należy się rozgrzać.
 • osoby początkujące mogą mieć problem z treningami: HIIT Wycisk (3 tydzień) i Cichy zabójca (2 tydzień) – możemy je zamienić na trening Super Cardio, Full Body Intervals (wersja dla początkujących – PUMATRAC) lub MOCNY START albo TRENING OBWODOWY .
Fot. Fotografia dla Biznesu Agata Matulka
 • treningi oznaczone jako PREMIERA to nowości na kanale. Oznacza to, że pojawią się one dopiero w danym tygodniu wyzwania, w poniedziałek o godzinie 7:00. Wtedy wystarczy wejść na mój kanał YouTube – KLIK – film powinien się wyświetlić.
 • treningi z dopiskiem PUMATRAC – to treningi z aplikacji na telefon PUMATRAC. Aby z nich skorzystać, wystarczy pobrać aplikację ( tutaj ), założyć konto i już. Aby wyszukać konkretny trening, wystarczy włączyć aplikację, kliknąć „przeglądaj” na górze po lewej stronie i w wyszukiwarkę („szukaj treningi”) wpisać konkretną nazwę treningu, tak jak w planie:
 • trening Full Body Intervals z aplikacji PUMATRAC (tydzień 3) wykonujemy w wersji dla średniozaawansowanych (trwa 25 minut). Na ikonce jestem tam w czerwonym stroju.
 • pozycja oznaczona jako „wolne” to dni, które powinny być wolne od treningu. W tym czasie można iść na spacer, jeździć na rowerze, ale nie zaleca się dużej aktywności fizycznej. Wszystko po to, aby odpowiednio się zregenerować.
Fot. Fotografia dla Biznesu Agata Matulka
 • 30 minut marszobiegu lub biegu” – chyba pierwszy raz taka pozycja pojawia się w moim planie treningowym, więc możecie być zdziwieni – niepotrzebnie! Chcę, żebyśmy wykorzystali jesień na maksa! Tutaj jest kilka rozwiązań:
  a) jeśli kondycja i pogoda nam pozwala, robimy marszobieg lub bieg;
  b) jeśli kondycja nam nie pozwala, po prostu idziemy na żwawy spacer lub na rower;
  c) jeśli pogoda psuje nam szyki, wykonujemy w ten dzień dowolnie wybrany trening z mojego kanału – wszystkie treningi znajdziecie TU. A jeśli wolicie działać z idealnie ułożonym planem – nic straconego, oto moje propozycje na te dni:
  tydzień 1 – początkujący: MOCNY START zaawansowani: TURBO TABATA
  tydzień 3 – początkujący: TRENING OBWODOWY zaawansowani: TRENING SPALAJĄCY
Fot. Fotografia dla Biznesu Agata Matulka
 • „Dowolny trening min. 30 minut” – takie zalecenie znajdziecie w drugim tygodniu wyzwania. Chcę, żeby plan umożliwiał Wam pójście na zajęcia fitness lub korzystanie z aktywności, które lubicie, dlatego w tym dniu robimy taki trening, jaki lubimy najbardziej!
  Moja propozycja: FULL WYPAS

TO CO – GOTOWI DO DZIAŁANIA?

Mam nadzieję, że jesteście gotowi na najbardziej motywujące wyzwanie tej jesieni! Dam z siebie 200 procent, żeby ruszyć Was nawet wtedy, kiedy kanapa, kocyk i Netflix będzie najbardziej kusić 🙂

Szykujcie serducha, głowy i drukujcie plan treningowy – startujemy w poniedziałek rano (7.10)! Standardowo jak zawsze, czekam na chętnych pod wpisem: jestem ciekawa, kto bierze udział tym razem i czy znów pojawią się znajome imiona… a może też kilka świeżynek? 🙂

About author

Articles

Jestem trenerką, absolwentką AWF we Wrocławiu i byłym sportowcem. Założyłam tego bloga, by udowodnić, że fit może być każdy - niezależnie od wieku i grubości portfela.