Fit wyzwaniaRozciąganie na dziśWyzwanie rozciąganie

Wyzwanie rozciąganie! Dołącz i zadbaj o swoją gibkość!

wyzwanie rozciąganie

Marzysz, żeby być bardziej rozciągniętą, ale ciągle przekładasz stretching na kolejny dzień? Chciałbyś się regularnie rozciągać po treningu, ale cały czas jest ci nie po drodze na matę? Dołącz do wyzwania-rozciągania – będziemy rozciągać się i motywować razem!

Ostatnio na naszej grupie (jeśli jeszcze na niej nie jesteś – dołącz tutaj) zapytałam, jakie mini-wyzwanie by Was interesowało i sporą przewagą głosów wygrało rozciąganie. Wcale się nie dziwię: niektórym naprawdę trudno się do tego zmotywować, zwłaszcza, że regularny stretching wymaga cierpliwości, spokoju i… czasu. A tego zawsze jest za mało.

wyzwanie rozciąganie

Dlatego wpadłam pomysł na mini-wyzwanie, które jednocześnie nie będzie trwało długo, nie zajmie całego dnia i będzie możliwe do zrealizowania dla każdego.

WYZWANIE ROZCIĄGANIE

Regularny stretching jest bardzo istotny – zwłaszcza w obecnym świecie, kiedy ogromnie dużo siedzimy i w większości przypadków nasz zakres ruchu błaga o pomstę do nieba. Odpowiednie rozciąganie w żaden sposób nie zaszkodzi. Pomoże też uspokoić ciało i się odstresować.

Są tylko dwie kwestie, o których musisz pamiętać.

wyzwanie rozciąganie

Fot. Fotografia dla biznesu Agata Matulka

Nigdy nie rozciągamy się na siłę. Po pierwsze: to nie przyniesie efektów, po drugie: możemy sobie zrobić poważną krzywdę. Rozciągamy się tak, żeby czuć rozciąganie w mięśniu, ale nie ból ani szarpanie. Nie wykonujemy gwałtownych ruchów. Jeśli w którymś momencie poczujemy ostry ból, powoli wracamy do pozycji wyjściowej i odpuszczamy rozciąganie tej części ciała.

I druga zasada – zawsze przed rozciąganiem robimy krótką rozgrzewkę, żeby rozgrzać mięśnie.

O CO CHODZI? WYZWANIE ROZCIĄGANIE

 • Czas trwania: dwa tygodnie (od 17 do 31 października)
 • Cel: zbudowanie nawyku regularnego rozciągania, poprawia gibkości i elastyczności, a także zakresu ruchów
 • Jak? Codziennie rano (7:00) na stronie wyzwania (kliknij tu albo zobacz na górze bloga – zakładka WYZWANIE – ROZCIĄGANIE) będzie udostępniany nowy zestaw ćwiczeń rozciągających na dziś. Niektóre ćwiczenia będą treningami z kanału (np. trening z fokami), a niektóre będę nagrywać spontanicznie i na bieżąco ze swojego rozciągania. Ćwiczenia – zadania postaram się też wrzucać na moje Instastory (zobacz mój Instagram tutaj).
 • pobierz kalendarz (link poniżej) żeby odhaczać kolejne treningi i zadania;
 • jeśli bierzesz udział w wyzwaniu – daj znać, wrzucając u siebie (na instagram, facebook, bloga) nasz obrazek (dostępny poniżej)
 • jeśli będziesz dodawać zdjęcia z wyzwania, koniecznie pamiętaj o hasztagach: #druzynaCF i #wyzwanierozciaganieCF – dzięki temu bierzesz udział w konkursie!
 • wsparcie możecie uzyskać także na naszej grupie – tutaj.

DAJ ZNAĆ, ŻE BIERZESZ UDZIAŁ W WYZWANIU – DODAJ OBRAZEK NA SWÓJ PROFIL:

Pamiętaj o dodaniu w opisie hasztagów #druzynaCF i #wyzwanierozciaganieCF, dzięki którym zarówno ja, jak i inne dziewczyny z naszej #druzynyCF będą mogły Cię znaleźć i wspierać!

POBIERZ OBRAZEK KLIKAJĄC TUTAJ

Rysunek na obrazku jest autorstwa utalentowanej Meagolicious. Kolejny raz dziękuję! Co ja bym bez Ciebie zrobiła? 

WYZWANIE ROZCIĄGANIE: POBIERZ KALENDARZ!

Jak zwykle możecie na mnie liczyć – z Patrykiem przygotowaliśmy dla Was kalendarz, bo wiem jak motywujące jest skreślanie kolejnych dni. 🙂 Mam nadzieję, że Wam się spodoba! Wydrukujcie, powieście w widocznym miejscu i pamiętajcie – codziennie czekam na raport pod danym zadaniem w komentarzach!

Jeśli jesteś subskrybentem newslettera, kalendarz wyzwania przyjdzie do ciebie do godziny 23:00.  

Jeśli nie jesteś subskrybentem newslettera, zapisz się poniżej, a po potwierdzeniu maila, także otrzymasz wiadomość z planem. Czyli wpisujemy poniżej swoje dane, przychodzi nam mail z potwierdzeniem, klikamy że potwierdzamy i już – plan będzie dostępny do ściągnięcia! 
Sprawdźcie swoje skrzynki, folder spam oraz zakładki w mailu.UWAGA:
 jeśli po zapisaniu się do newslettera nie dostałeś maila potwierdzającego ani harmonogramu, sprawdź w folderze SPAM oraz w zakładach oferty czy innych dostępnych na Twojej skrzynce. Spróbuj się zapisać jeszcze raz, sprawdzając, czy podałeś dobry adres. 

JEŚLI MASZ MAILA NA ONECIE LUB WP i mimo zapisania się do newslettera nie dostałeś pliku (a sprawdziłeś w spamie i zakładkach), prawdopodobnie jest to problem Twojego dostawcy. Bardzo proszę – załóż wtedy maila np. na gmail.com. Tam zawsze wszystkie wiadomości dochodzą. Jest jakiś problem z newsletterem na onecie i wp, za co bardzo przepraszam. Tyle lat, a ja dalej nie wiem, jak go rozwiązać.🙂 Niekiedy maile u tych osób nie docierają.

Członkowie newslettera raz w tygodniu dostają informację o wszystkich nowych postach na blogu. Dodatkowo, przy okazji wyzwań zawsze otrzymują darmowe materiały dostępne od razu.

WYNIKI KONKURSU

Kochani. Usiadłam do oceny Waszych zdjęć i zaangażowania w konkursie i padłam. Padłam, bo nie sądziłam, że będziecie potrafili tak świetnie się bawić! Jestem pod ogromnym wrażeniem i gdybym mogła, nagrodziłabym wszystkich.

Tego nie mogę zrobić, natomiast… porozmawiałam z marką Sonko i zdecydowaliśmy, że zmienimy trochę liczbę nagród głównych. Główną nagrodę otrzyma aż SZEŚĆ osób oraz 3 osoby dostaną nagrody dodatkowe.  🙂 Wszystko dzięki Waszym fajnym zdjęciom i zaangażowaniu!

Wszystkich wygranych proszę o kontakt na kontakt@codzienniefit.pl – w temacie maila wpiszcie WYGRANA WYZWANIE ROZCIĄGANIE!

Nagrody główne otrzymują:

 • ppasola
 • ewkaoch
 • gajewskikrzysztof
 • sandra.krefta
 • iwonastasko
 • gut.anna007

Nagrody dodatkowe otrzymują:

 • karolkapol
 • malwinabazmirowska
 • dorothy_bn

WEŹ UDZIAŁ W WYZWANIU I WYGRAJ NAGRODY!

Żeby bardziej Was zmotywować do działania, przygotowałam nagrody dla najaktywniejszych osób. Udało mi się także poprosić markę Sonko o wypasione boxy dla wygranych! Strasznie mnie to cieszy 😀

Do wygrania:

 • 3 pierwsze miejsca:  box Sonko pełen zdrowych pyszności (przykładowe zdjęcie poniżej – produkty mogą się różnić), zestaw:  książka Codziennie Fit + moja płyta DVD z 2 treningami
 • 3 osoby dostaną nagrody dodatkowe: program treningowy Przemiana (więcej o programie tu)

Czyli razem wygrywa 6 osób! 

Co należy zrobić, żeby wygrać?

 • obowiązkowo dodaj na swój profil na Instagramie obrazek z wyzwania (dostępny do pobrania tu) z hasztagami #druzynaCF #wyzwanierozciaganieCF
 • bierz udział w wyzwaniu i na bieżąco relacjonuj swoje postępy online na instagramie (możesz też oprócz tego na innych social mediach) – pamiętaj tylko o hasztagach #druzynaCF #wyzwanierozciaganieCF – bez tego trudno będzie mi Cię znaleźć!
 • wybiorę 6 najbardziej aktywnych osób, spośród których 3 otrzymają nagrodę główną (zestawy) i 3 nagrody dodatkowe (plany Przemiana). Wyniki ogłoszę 5 listopada, edytując ten artykuł! Do zwycięzców napiszę też wiadomość prywatną na ich profilach – sprawdzajcie po 5 listopada swoje skrzynki!

DO DZIEŁA!

Mam nadzieję, że jesteście gotowi do działania tak jak i ja! Jestem na maksa zmotywowana i cieszę się, że będziemy robić to razem! Jeśli bierzecie udział – dajcie znać w komentarzu! I meldujemy się jutro na pierwszym rozciąganiu! Będzie widoczne w zakładce WYZWANIE ROZCIĄGANIE (na górze bloga).

Kto wchodzi?

About author

Articles

Jestem trenerką, absolwentką AWF we Wrocławiu i byłym sportowcem. Założyłam tego bloga, by udowodnić, że fit może być każdy - niezależnie od wieku i grubości portfela.