• Szukaj

Marta Hennig

Hejka! Bardzo miło mi widzieć Cię na moim blogu!

KIM JESTEM?

Nazywam się Marta Hennig, mam 24 lata i jestem trenerem przygotowania motorycznego, trenerem personalnym, instruktorem fitness i instruktorem lekkiej atletyki. Sport od samego początku był jedną z najważniejszych części mojego życia – prawie 9 lat trenowałam lekką atletykę, a teraz sama trenuję innych. 

Skończyłam kierunek Sport (specjalizacja: trener przygotowania motorycznego) na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

  • W 2017 roku wygrałam konkurs organizowany przez magazyn Women’s Health na Next Fitness Star. Stało się też dzięki moim czytelnikom, którzy oddali na mnie 40 tysięcy głosów w ciągu trwania całego konkursu!
  • Mam tytuł trenera personalnego oraz instruktora fitness (tytuły: Professional Aerobics&Step Instructor, Professional Aerobics Choreography Instructor, Professional TBC Instructor, Professional Stretching Instructor).
  • Mam także tytuł instruktora lekkiej atletyki.
  • Oraz tytuł trenera przygotowania motorycznego.

Istnieję na blogu i w social mediach, bo chciałam udowodnić, że bycie fit nie musi być trudne. Ba: bycie w formie i trwanie w zdrowiu może być nawet przyjemne! Bez wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, bez zakazów, nakazów i doby, która rozciąga się jak guma od legginsów. Chcę udowodnić, że być fit może być każdy – niezależnie od wieku i grubości portfela. Mam nadzieję, że ze mną i z moimi zestawami ćwiczeń sam przekonasz się na własnej skórze, że można być codziennie fit – i to bez spiny!

MOJA HISTORIA

Jestem byłym sportowcem. Sport był częścią mojego życia od zawsze. Pochodzę ze sportowej rodziny, w której każdy wcześniej czy później zahaczył o aktywność fizyczną. Szczególnie zaś moja siostra, Anita, która była świetną sprinterką i moją największą inspiracją. To ona zaprowadziła mnie w szóstej klasie podstawówki na treningi lekkoatletyczne i zaszczepiła we mnie kompletną miłość do sportu.Marta Hennig Codziennie Fit

Ponad osiem lat trenowałam sport wyczynowo, trenując lekką atletykę (sprint – 100 i 200 m).  Przez wiele lat byłam członkiem kadry województwa lubuskiego, reprezentując klub ZLKL Zielona Góra, na studiach – AZS AWF Wrocław. Przygodę z wyczynowym sportem zakończyłam w 2014 roku, decydując się na rozwinięcie swojej działalności jako trener, pomagając innym uzyskać zdrowie i dobrą formę. 

Jeśli interesują cię moje początki ze sportem, możesz zobaczyć wideo na ten temat:

TRENUJ ZE MNĄ

Na swoim kanale na youtube udostępniam zestawy ćwiczeń i pełne treningi, które spokojnie możesz wykonywać w domu – sprawdź to!


MOJA FILOZOFIA

Zdrowe życie i bycie fit nie jest jednak dla mnie czymś świętym. Nie aspiruję do bycia fitmaniaczką. Nie odmawiam sobie wszystkiego. 

Nie rozpaczam i nie dręczą mnie wyrzuty sumienia, jeśli nie zrobię treningu. Czasami się zdarza, prawda? Ćwiczę i jem zdrowo dla siebie i podchodzę do tego na luzie. W końcu jesteśmy ludźmi, a nie fit-robotami. Zdrowy tryb życia jest na zawsze.

I właśnie po to powstał ten blog. Żebyś Ty, czytelniku, też zrozumiał, że to wszystko, całe to bycie fit, zdrowym, sprawnym, szczupłym – to wszystko można osiągnąć bez spinania się i niepotrzebnych wyrzutów sumienia. Ba – zdrowy tryb życia może być przyjemny, i to bardzo!

Stawiam na profesjonalizm. Jestem trenerem, który ciągle się kształci, czyta, uczy i pochłania wiedzę. Wierzę, że dobry trener to taki, który cały czas chce wiedzieć więcej i nie entuzjazmuje się byle nowinką. Moje treningi i sposób żywienia są przede wszystkim przyjemne, bezpieczne i skuteczne.

MOJA KSIĄŻKA

Pomysł na książkę zrodził się na początku 2016 roku. Wiele razy zasypywaliście mnie tymi samymi pytaniami – o odchudzanie, o odżywianie, o ćwiczenia. Zauważyłam, że nie ma książki na rynku, która rzeczywiście byłaby takim poradnikiem – jak zacząć, co robić, jak w ogóle wystartować ze zdrowym trybem życia, która jednocześnie oprócz zwykłych motywacyjnych haseł łączyłaby teorię i wiedzę – sprawdzoną i pewną.

Wtedy postanowiłam, że ja taką książkę napiszę. I tak powstało „Codziennie Fit” – pierwsza książka, będąca kompendium wiedzy na temat aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia.

ZOBACZ KSIĄŻKĘ TUTAJ

 

ZNAJDZIESZ MNIE

Mam nadzieję, że teraz już się poznaliśmy. Przybij piątkę! 

Chcesz być fit?

MAM COŚ DLA CIEBIE!


Na moim kanale youtube znajdziesz treningi, zestawy ćwiczeń na konkretne partie ciała, zdrowe przepisy, pomysły na jadłospis na cały dzień, porady dotyczące bycia fit oraz wiele, wiele więcej!
I to wszystko za darmo!