Cześć! Bardzo miło Cię widzieć na moim blogu!

Nazywam się Marta Kruk (Marta Hennig). Jestem trenerem przygotowania motorycznego, trenerem personalnym i byłym sportowcem. Sport od samego początku był jedną  z najważniejszych części mojego życia.

Fot. Kamil Majdański dla Women’s Health Polska

Chcę pokazać wszystkim, że nie trzeba mieć grubego portfela, wyrzeczeń, ścisłej diety i mnóstwa czasu, by zawsze być w formie. Mam nadzieję, że ze mną i z moimi zestawami ćwiczeń sam przekonasz się na własnej skórze, że można być codziennie fit – i to bez spiny!

Jestem ambasadorką marki PUMA.

MOJA HISTORIA

Jestem byłym sportowcem. Ponad osiem lat trenowałam sport wyczynowo, trenując lekką atletykę.  Przez wiele lat byłam członkiem kadry województwa lubuskiego, reprezentując klub ZLKL Zielona Góra, na studiach – AZS AWF Wrocław.

12922427_1069110456465506_1612952597_o

Moją dyscypliną były sprinty – 100 i 200 metrów. Moja przygoda z lekką atletyką zaczęła się na samym początku szóstej klasy podstawówki, kiedy moja starsza siostra, także lekkoatletka, zaprowadziła mnie na pierwszy trening.

12719406_828403637286653_3135961701734705228_o

Przygodę ze sportem wyczynowym skończyłam w 2014 roku. Od tamtego czasu trenuję sama – dla zdrowia, kondycji i dobrej formy.

W międzyczasie zrozumiałam, że zwykłe ćwiczenie dla samej siebie mi nie wystarcza i chciałabym zarażać moją pasją innych, jednocześnie dbając o to, by swoją przygodę ze sportem zaczynali bezpiecznie.

Dlatego rozpoczęłam studia na Akademii Wychowania Fizycznego i przeszłam przez wiele szkoleń, które umożliwiły mi bycie trenerem.

Fot. Justyna Kocur-Czarny

Jestem wielką zwolenniczką treningu ogólnorozwojowego, czerpiącego z różnych dyscyplin sportowych. Uważam, że taka aktywność fizyczna jest dla nas najzdrowsza i najbardziej korzystna.

brak efektów ćwiczeń

DLACZEGO ZAŁOŻYŁAM BLOGA?

Codziennie Fit powstało, by udowodnić, że KAŻDY, niezależnie od wieku, zawartości portfela, ilości czasu, zawodu i problemów, może być FIT. To miejsce, w którym uczę innych, jak powoli zmieniać swoje życie, żeby żyć bardziej świadomie, aktywnie i zdrowo, ale jednocześnie lubić to i nie popadać w przesadę.

DRUŻYNA CODZIENNIE FIT

Teraz to już nie tylko blog – to cała społeczność! Z bloga zrodziła się drużyna Codziennie Fit – społeczność ludzi w każdym wieku, którzy wiedzą, że bycie fit to nie tylko wygląd, ale przede wszystkim zdrowie! Jak dołączyć do drużyny? Po prostu ćwicz ze mną i koniecznie zobacz nasz hasztag #druzynaCF na Instagramie. I już jesteś, witamy!

Fot. J. Janecki
Fot. J. Janecki
Fot. J. Janecki

ĆWICZ ZE MNĄ!

MOJA FILOZOFIA

Zdrowe życie i bycie fit nie jest jednak dla mnie czymś świętym. Nie aspiruję do bycia fitmaniaczką. Nie odmawiam sobie wszystkiego. 

Nie rozpaczam i nie dręczą mnie wyrzuty sumienia, jeśli nie zrobię treningu. Czasami się zdarza, prawda? Ćwiczę i jem zdrowo dla siebie i podchodzę do tego na luzie. W końcu jesteśmy ludźmi, a nie fit-robotami. Zdrowy tryb życia jest na zawsze.

Fot. Justyna Kocur-Czarny

I właśnie po to powstał ten blog. Żebyś Ty, czytelniku, też zrozumiał, że to wszystko, całe to bycie fit, zdrowym, sprawnym, szczupłym – to wszystko można osiągnąć bez spinania się i niepotrzebnych wyrzutów sumienia. Ba – zdrowy tryb życia może być przyjemny, i to bardzo!

ZNAJDZIESZ MNIE

Mam nadzieję, że teraz już się poznaliśmy. Przybij piątkę! 

MOJE KSIĄŻKI

Tak się składa, że jestem autorką trzech książek na temat zdrowego życia – „Codziennie Fit”, czyli prawdziwego kompendium wiedzy, które pozwoli Ci poszerzyć swoją wiedzę na temat bycia fit , „Motywatora” książki-wyzwania, które pomoże Ci wprowadzić lub utrwalić zdrowe nawyki… na zawsze oraz książki wieńczącej całą trylogię, czyli „Fit na zawsze” – która pozwoli Ci już na stałe przyjąć zdrowe nawyki i nie zastanawiać się, jak być fit na lato, bo będziesz fit na lata!

Jestem też autorką ebooka „Trenuj w domu” – pełnego kompendium wiedzy o tym, jak trenować w domu, by mieć efekty!

Książki znajdziesz TUTAJ.