Wiele razy pisałam już wam, że siedzący tryb życia i siedzenie nas zabija. To nie przesada – to fakt. Przeciętnie siedzimy przynajmniej 10 godzin w ciągu doby – musimy więc robić dużo więcej niż ruszanie się 3 razy w tygodniu na trening, żeby jakoś to zrekompensować. Dlatego przygotowałam dla was krótki, 10 minutowy zestaw ćwiczeń, który pozwoli rozruszać wam wasze ciało i spróbuje przeciwdziałać negatywnym skutkom siedzenia. 

Ten trening możecie robić codziennie. Oczywiście, to nie jest zamiennik zwykłego treningu, a dodatek. Dobrałam jednak tak ćwiczenie, żeby wzmacniał kluczowe dla prawidłowego siedzenia partie mięśniowe i pomógł w pracy nad przywróceniem odpowiedniego zakresu ruchów.

Dajcie znać, czy podoba Wam się ten zestaw 🙂

Przeczytaj koniecznie:

Zapraszam Was do subskrypcji kanału!

Dołącz do mnie na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE po dodatkową dawkę motywacji!

 • Ewelina

  Świetny trening w przerwie między zadaniami! Mimo, że jest krótki, oddech przyśpieszył 🙂 Dzięki Marta!

 • Idealny dla mnie! 🙂

 • Wbrew pozorom geodeci też mają w znacznej mierze siedzący tryb życia. Także biorę trening w ciemno 🙂

 • giorgi0o

  Super:D
  Marta, a co radzisz osobom, które mają pracę stojącą? Ćwiczyć czy nie ćwiczyć, oto jest pytanie. Odkąd pracuję baaardzo schudłam i nie chcę chudnąc bardziej, a poza tym po pacy moje nogi (i plecy) bolą i są mega spuchnięte:( Nie wiem czy w takim przypadku ćwiczenia są wskazane. Z drugiej strony nie chcę zupełnie rezygnować z treningów (mimo że nie zawsze wystarcza mi na nie siły), bo chciałabym mieć jako taką kondycję, no i ujędrnić trochę ciało, bo mimo, że schudłam nie wyglądam dobrze. Jakieś rady?

 • Fajna propozycja. Ja często mówię do swoich podopiecznych aby codziennie i w każdej chwili robili ćwiczenia „dla emerytów”. Po prostu rozruch od „zasiedzenia”.
  http://g-combat.pl/walentynkowy-tydzien/

 • Dorota

  ostatni miesiąc z powodu zakuwania do sesji to było w moim wykonaniu głównie siedzenie i przyznaję… dosyć mocno odbiło się to na mięśniach, głównie pleców
  ten trening to dla mnie wręcz wybawienie ^^