Zestawy ćwiczeń

SUPER HIIT, CZYLI TRENING INTERWAŁOWY | INTERWAŁY 30 MIN. [WIDEO]

Nie bez przyczyny mówi się, że trening interwałowy to jeden z najskuteczniejszych treningów, jakie istnieją. W krótkim czasie jesteśmy w stanie mocno zmobilizować ciało do pracy i wykonać intensywny trening, który zaowocuje lepszą sylwetką, kondycją i ogólną sprawnością. Nie mówiąc już o tym, jak dobrze kształtuje charakter! To co – gotowi na HIIT?

Czas na SUPER HIIT! (gra słów totalnie zamierzona!). HIIT to tak naprawdę skrót od angielskiej nazwy: High Intensity Interval Training czyli trening interwałowy o wysokiej intensywności. Bardzo często nazywamy go skrótowo: interwały.

Ten typ treningu polega na przeplataniu ćwiczeń o wysokiej intensywności z przerwami lub ćwiczeniami o niskiej intensywności – dzięki czemu mocno angażujemy całe ciało do pracy, poddając próbie naszą wydolność i sprawność. Ten typ treningu jest bardzo skuteczny i szybko można zauważyć efekty w postaci lepszej kondycji, ale nie tylko – interwały pomagają też w utrzymaniu wysportowanej sylwetki i pomagają spalić tkankę tłuszczową – oczywiście połączony z odpowiednią dietą. Jeśli dodamy do tego fakt, że poprawny trening HIIT raczej nie powinien przekraczać 30 minut – to mamy naprawdę sposób na efektywne ćwiczenia, które nie zajmują dużo czasu.

Trening interwałowy nie jest dla każdego. Zdecydowanie nie powinny go robić osoby początkujące, z bardzo słabą kondycją czy mające problem z sercem. Jest to też trening dość mocno obciążający układ nerwowy, więc nie zaleca się go robić częściej, niż 1-2 razy w tygodniu.

SUPER HIIT | TRENING INTERWAŁOWY

Co to za trening?
SUPER HIIT –  to trening interwałowy (interwały) czyli High Intensity Interval Training. Świetny dla budowania lepszej kondycji, formy i sprawności, lepszej sylwetki i redukowania tkanki tłuszczowej.
DLA KOGO:  średniozaawansowanych i zaawansowanych
RODZAJ:  interwały, hiit
CEL:  poprawa wydolności tlenowej i beztlenowej, redukcja tkanki tłuszczowej
INTENSYWNOŚĆ:  wysoka i średnia

ZAPISZ SIĘ NA FIT FESTIWAL!

Fit Festiwal to dzień pełen motywacji, treningów i fit wiedzy od ekspertów – a to wszystko w zaciszu Twojego domu! Weź udział w najbardziej motywującym i inspirującym wydarzeniu online, które zostawi Cię z uczuciem dumy, satysfakcji i przede wszystkim – apetytem na więcej!

Jeśli szukasz motywacji do działania, sprawdzonej wiedzy o byciu fit i chcesz zainspirować się na rok 2024 – nie ma na co czekać!
Tym razem motyw przewodni Festiwalu to WELLBEING – czyli dbamy o ciało i o głowę!
Na Fit Festiwalu 3 dowiecie się, jak zadbać o swoją formę fizyczną i psychiczną, by czuć się najlepiej w swoim życiu.

Zapisz się i zaklep swój bilet TUTAJ.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Nie chcesz przegapić nowych treningów i materiałów o zdrowym trybie życia? Dołącz do newslettera Codziennie Fit i otrzymuj powiadomienia o nowych wyzwaniach, treningach i materiałach prosto na Twoją skrzynkę.

.

Inne treningi znajdziecie także w kategorii: ZESTAWY ĆWICZEŃ.
Na blogu znajduje się też mnóstwo zdrowych przepisów – PRZEPISY.
Po więcej motywacji zajrzyjcie na mój FACEBOOK i INSTAGRAM.

About author

Articles

Jestem trenerką, absolwentką AWF we Wrocławiu i byłym sportowcem. Założyłam tego bloga, by udowodnić, że fit może być każdy - niezależnie od wieku i grubości portfela.