RuchWideo

Jak wzmocnić kolana?

Kolana to stawy, które najczęściej ulegają urazom. Bardzo często jednak jesteśmy w stanie temu zapobiec – wystarczy odpowiednia profilaktyka, żeby nasze kolana były sprawne i zdrowe przez długi czas. Przygotowałam dla Was kilka rad, które pomogą Wam wzmocnić kolana i uniknąć kontuzji!


Nasze kolana na co dzień znoszą całkiem sporo – długotrwałą pozycję siedzącą, nieodpowiednie obuwie, niespodziewane ruchy i skręty.
Dlatego dzisiaj przygotowałam dla Was film, w którym tłumaczę, jak wzmocnić kolana (a właściwie – co zrobić, żeby ten staw był bezpieczniejszy) i jakie ćwiczenia wprowadzić w trakcie rozgrzewki, treningu i rozciągania, by zapobiegać urazom i bólom.

JAK WZMOCNIĆ KOLANA?

Tak jak mówię w filmie, bardzo często ból czy kontuzje kolan nie wynikają z uszkodzenia samego stawu, ale problemu gdzieś w okolicach – dlatego tak ważne jest spojrzenie na problem całościowo i zadbanie nie tylko o staw kolanowy, ale też o mięśnie, które są w jego okolicy.
Na kondycję naszych stawów ma wpływ wiele rzeczy: przede wszystkim właśnie stan mięśni sąsiadujących ze stawem, nasza technika ćwiczeń, tryb życia, a także fakt, że już po 30. roku życia w stawach zanika kolagen, który odpowiedzialny jest za ich elastyczność.

Dlatego zawsze będę powtarzać: lepiej zapobiegać, niż leczyć i zadbać o nasze kolana zanim im się coś stanie.
Warto o tym myśleć wcześniej, dlatego wraz z marką #4Flex tym filmem chcemy zwrócić uwagę na to jak ważna jest profilaktyka. 🙂

Mam nadzieję, że ten film Wam się przyda – wiem, że dużo osób o niego prosiło, więc myślę, że skorzystacie i wprowadzicie te ruchy w życie: nie są wymagające, a mogą naprawdę pomóc i utrzymać nasze stawy w zdrowiu!

Film powstał dzięki marce 4Flex.

About author

Articles

Jestem trenerką, absolwentką AWF we Wrocławiu i byłym sportowcem. Założyłam tego bloga, by udowodnić, że fit może być każdy - niezależnie od wieku i grubości portfela.