• Szukaj

Jak wzmocnić kolana?


Kolana to stawy, które najczęściej ulegają urazom. Bardzo często jednak jesteśmy w stanie temu zapobiec – wystarczy odpowiednia profilaktyka, żeby nasze kolana były sprawne i zdrowe przez długi czas. Przygotowałam dla Was kilka rad, które pomogą Wam wzmocnić kolana i uniknąć kontuzji!


Nasze kolana na co dzień znoszą całkiem sporo – długotrwałą pozycję siedzącą, nieodpowiednie obuwie, niespodziewane ruchy i skręty.
Dlatego dzisiaj przygotowałam dla Was film, w którym tłumaczę, jak wzmocnić kolana (a właściwie – co zrobić, żeby ten staw był bezpieczniejszy) i jakie ćwiczenia wprowadzić w trakcie rozgrzewki, treningu i rozciągania, by zapobiegać urazom i bólom.

JAK WZMOCNIĆ KOLANA?

Tak jak mówię w filmie, bardzo często ból czy kontuzje kolan nie wynikają z uszkodzenia samego stawu, ale problemu gdzieś w okolicach – dlatego tak ważne jest spojrzenie na problem całościowo i zadbanie nie tylko o staw kolanowy, ale też o mięśnie, które są w jego okolicy.
Na kondycję naszych stawów ma wpływ wiele rzeczy: przede wszystkim właśnie stan mięśni sąsiadujących ze stawem, nasza technika ćwiczeń, tryb życia, a także fakt, że już po 30. roku życia w stawach zanika kolagen, który odpowiedzialny jest za ich elastyczność.

Dlatego zawsze będę powtarzać: lepiej zapobiegać, niż leczyć i zadbać o nasze kolana zanim im się coś stanie.
Warto o tym myśleć wcześniej, dlatego wraz z marką #4Flex tym filmem chcemy zwrócić uwagę na to jak ważna jest profilaktyka. 🙂

Mam nadzieję, że ten film Wam się przyda – wiem, że dużo osób o niego prosiło, więc myślę, że skorzystacie i wprowadzicie te ruchy w życie: nie są wymagające, a mogą naprawdę pomóc i utrzymać nasze stawy w zdrowiu!

Film powstał dzięki marce 4Flex.

Napisane przez
Marta Hennig

Jestem trenerką, absolwentką AWF we Wrocławiu i byłym sportowcem. Założyłam tego bloga, by udowodnić, że fit może być każdy - niezależnie od wieku i grubości portfela.

Zobacz wszystkie artykuły
Napisane przez Marta Hennig

Chcesz być fit?

MAM COŚ DLA CIEBIE!


Na moim kanale youtube znajdziesz treningi, zestawy ćwiczeń na konkretne partie ciała, zdrowe przepisy, pomysły na jadłospis na cały dzień, porady dotyczące bycia fit oraz wiele, wiele więcej!
I to wszystko za darmo!