Zdrowy lifestyle

Mam brzuch jak balon! 7 sposobów na płaski brzuch

 
Zjadłaś właśnie posiłek i widzisz, jak twój w miarę płaski brzuch zamienia się we wzdęty balon. Może jesteś szczupła – albo chuda jak szczypior – a mimo to twój brzuch nie należy do najbardziej płaskich, bo po każdym jedzeniu szybko rośnie. Mam dobrą wiadomość – nie jesteś sama. Spora część kobiet walczy z wzdętym brzuchem.
 
Duży brzuch to nie zawsze wina tłuszczu. Jeśli sporo ćwiczysz, w miarę zdrowo się odżywiasz i zauważasz, że rano twój brzuch wygląda dobrze, a po każdym posiłku robi się coraz większy i bardziej nadęty, to znak, że wina wcale nie leży w tym, że masz kilka kilogramów za dużo.


PIJ WIĘCEJ WODY

 
Wiem, że wałkuję to już tysięczny raz, ale może najzwyczajniej w świecie okazać się, że po prostu pijesz za mało wody. Czasami pamiętamy o otrębach, błonniku, ciemnym pieczywie, a zapominamy o tym, że do jego prawidłowego działania potrzeba też odpowiedniego nawodnienia organizmu. Nie mówię, że trzeba koniecznie pić przepisowe 2 litry wody (bo przecież w jedzenie też zawiera wodę), ale myślę, że 1,5 litra to podstawa. Woda naprawdę działa cuda, jeśli chodzi o płaski brzuch. Pijemy ją raz na jakiś czas, małymi łyczkami, nie zaś np. całą butelkę na raz.
 

PAMIĘTAJ O BŁONNIKU

 
 Jeśli nie dbasz o odpowiednią ilość błonnika w diecie,możesz liczyć na balon zamiast brzucha. Błonnik sprzyja pozbywaniu się resztek jedzenia, a to z kolei pomaga w utrzymaniu płaskiego, ładnego brzucha.
 

OGRANICZ

… sól. Sprawia, że woda zbiera się w organizmie, co może  skończyć się napuchniętym brzuchem. Pamiętaj, że sól jest także w gotowych, kupowanych produktach. 🙂 
 

ZWOLNIJ

 
Szybkie jedzenie może przyczynić się do połykania dużych ilości powietrza, a co za tym idzie – do wydęcia brzucha. Jedz w powolnej, spokojnej atmosferze, żuj dokładnie i spróbuj nie jeść za dużych kęsów na raz. 

JEDZ SPORO…

arbuzów, malin, awokado, otrębów, orzechów, łososia i czosnku. To jedzenie, które pomaga zwalczać „napchany”, nadmuchany brzuch. Bardzo ważny jest też jogurt grecki czy naturalny – też jest dobrym żołnierzem w walce o płaski brzuszek. Pomaga też zielona herbata.

I ĆWICZ

Zarówno cardio jak i zwykłe ćwiczenia na brzuch. Bardzo skuteczny zestaw znajdziesz tutaj – klik

ZAPRZYJAŹNIJ SIĘ Z SIEMIENIEM

 
Jeśli mimo wszelkich starań twój brzuch dalej jest wydęty – spróbuj siemienia lnianego. Kup nawet zmielone i pij trzy razy dziennie (instrukcja jak to przygotować jest na opakowaniu). Jeśli masz młynek do kawy, to możesz kupić siemię w ziarnach i je mielić.
 
Jeśli mam być szczera – mi najbardziej pomogło właśnie siemię i to je uważam za najbardziej skuteczne. Z powodu chorego żołądka często mój brzuch robił się twardy i wydęty, ale kiedy regularnie piłam siemię, problemu w ogóle nie było 🙂
 

Dołącz do mnie na FACEBOOKU INSTAGRAMIE po dodatkową dawkę motywacji!

 
About author

Articles

Jestem trenerką, absolwentką AWF we Wrocławiu i byłym sportowcem. Założyłam tego bloga, by udowodnić, że fit może być każdy - niezależnie od wieku i grubości portfela.