Fit wyzwania

Wielkie wyzwanie treningowe FIT WIOSNA! 4 tygodnie do formy: pobierz plany treningowe i bądź fit na wiosnę!

To ten moment! Ta wiosna będzie nasza, bo nadchodzi właśnie jedno z ulubionych wyzwań całej społeczności: FIT WIOSNA! Tym razem w nowej, plenerowej odsłonie… i z mnóstwem materiałów, które pomogą Wam osiągnąć Wasze cele!

Wyczekiwanie dobiega końca: oficjalnie zaczynamy wielkie wyzwanie Fit Wiosna!
To jedno z wyzwań, które społeczność Codziennie Fit lubi najbardziej – i do którego najbardziej licznie dołączacie! W tym roku Fit Wiosna ma trochę inny wymiar: przenosimy się z treningami premierowymi do słonecznej Hiszpanii i mam nadzieję, że taka nowa odsłona treningów jeszcze bardziej zmotywuje Was do działania i umili Wam trenowanie!

Już w poniedziałek, 8 kwietnia ruszamy z wyzwaniem pełną parą! Aby dołączyć do wyzwania, należy zapisać się na stronie: ZAPISZ SIĘ DO WYZWANIA FIT WIOSNA.

Po zapisaniu się do wyzwania i kliknięciu przycisku „potwierdzam adres e-mail”, w mailu który do Was przyjdzie, przeniesie Was do planów treningowych – i to w 5 wersjach do wyboru!

Dodatkowo widzimy się przez cały miesiąc na treningach LIVE! Stęskniłam się strasznie za prowadzeniem ich na żywo i myślę, że Fit Wiosna to idealna okazja, żeby razem potrenować i jeszcze bardziej się zainspirować i zmobilizować.

PLANY TRENINGOWE – JAKI WYBRAĆ? WYZWANIE FIT WIOSNA 2024

Tym razem przygotowałam Wam pięć wersji planów treningowych (nie pytajcie, ile to zajęło XD), dostosowanych do Waszego celu.

Aby otrzymać plany, należy zapisać się do wyzwania tutaj:

.

A oto plany dostępne w wyzwaniu Fit Wiosna 2024:

 • STARTER – starter to plan dla totalnie początkujących, a także osób wracających po chorobie, kontuzjach, urazach lub pierwszy raz zaczynających przygodę z treningami. Ten plan sprawdzi się także u osób otyłych, ponieważ treningi zawarte w nim są bardzo bezpieczne i nie obciążają nadmiernie stawów. Plan jest progresywny – stopniowo zwiększamy intensywność i pod koniec planu treningi będą trochę bardziej wymagające. Po zakończeniu planu możecie go wykonać jeszcze raz, lub spróbować wykonać FIT TEST i ewentualnie przejść na wyższy poziom.
 • ODCHUDZANIE – plan skupiony ściśle na redukcji tkanki tłuszczowej. Macie tu dużą dawkę cardio, które pomogą wytworzyć deficyt kaloryczny i dzięki temu pomogą schudnąć. Zawarłam tu także treningi wzmacniające i siłowe, które też wspomogą proces redukcji, ale przede wszystkim zadbają o waszą zdrową, sprawną i zgrabną sylwetkę.
 • BIEGACZE – plan przeznaczony dla osób chcących połączyć bieganie lub inny sport cardio (np. basen/taniec/tenis) z ćwiczeniami w domu. Bieganie występuje tu 3 razy w tygodniu w postaci trzech różnych treningów: luźny bieg (dowolny bieg lub marszobieg, w tempie konwersacyjnym), mocny bieg (bieg ciągły lub z przerwami w szybszym tempie) i długi bieg (najdłuższy bieg w tygodniu – ilość km zależy od Waszego stażu). Oprócz tego w planie zawarłam premierowe nowości i treningi wzmacniające, które pomogą usprawnić Wasze bieganie.
 • ATHLETE (+ siłownia) – plan dla osób, które po prostu chcą być w formie! Sprawdzi się także u osób, którym zależy na planie z treningami z hantlami lub ćwiczącymi na siłowni. Składa się głównie z treningów hybrydowych, które pomogą wam pracować ogólnorozwojowo nad formą: sylwetką, kondycją, siłą, sprawnością!
 • NIE MAM CZASU – totalna nowość i odpowiedź na komentarze, które często widzę: koniec z wymówkami! Plan nie mam czasu zawiera tylko 3 dni treningowe w tygodniu, dzięki czemu pozwoli mimo braku czasu fajnie zadbać o formę. Starałam się ułożyć go tak, by w tych 3 dniach zawrzeć jak najlepsze zestawy, które pomogą zadbać o sprawność i sylwetkę.

NA CO WARTO ZWRÓCIĆ UWAGĘ W PLANACH? WYZWANIE FIT WIOSNA 2024.

 • Filmy oznaczone gwiazdką “nowy!” to premiery. Będą dostępne w premierowe poniedziałki o godzinie 6:00 na moim kanale YouTube. Dlatego wcześniej nie są podlinkowane do konkretnego filmu, tylko do głównego kanału. 
 • LIVE to treningi na żywo. Razem ćwiczycie nie tylko ze mną, ale całą drużyną CF! To niesamowity kop motywacji i bardzo Was zachęcam do tego, żeby poprzestawiać zobowiązania tak, by się stawić na LIVE!
  Daty LIVE:
  10.04 (środa) – LIVE otwierający wyzwanie Happy Cardio | Cardio & kondycja
  17.04 (środa) – LIVE Shape Your Body | Wzmacnianie
  24.04 (środa) – live z niespodzianką: konkursem | Full Body Workout
  5.05 (niedziela) – LIVE FINAŁOWY – 16:00 (do potwierdzenia, będę Was informować) | Fitness Madness
  Jeśli nie możecie być na LIVE, możecie go nadrobić dzień później.
 • LIVE FINAŁOWY to specjalny LIVE na zakończenie wyzwania. To będzie też szczególny trening na żywo, bo prawdopodobnie ostatni w tym sezonie! Zaznaczcie 5 maja w kalendarzu i bądźcie!
 • Plany są podlinkowane! Otwierając je w Adobe Acrobat czy przeglądarce obsługującej PDFy klikając na nazwę treningu będziecie mogli od razu do niego przejść! 
 • Uwaga: niektóre dni mają dwa zestawy treningowe! Pamiętajcie, żeby kliknąć obie nazwy.
 • Dni oznaczone jako „wolne” to dni przeznaczone na regenerację – i warto z nich korzystać, by plan przyniósł jak najlepsze efekty. W takie dni nie trenujemy – można jednak być aktywnym i pójść na spacer, rower, potańczyć, popływać czy się porozciągać.

JAK POBRAĆ PLAN? WYZWANIE FIT WIOSNA 2024

Aby otrzymać plany treningowe, należy zapisać się na stronie wyzwania – TUTAJ.
Nie ma znaczenia, czy wcześniej byliście zapisani do newslettera – zapisy do wyzwania #FITWIOSNA2024 to osobna lista. Aby się zapisać, na stronie wyzwania wpisujecie swój e-mail i klikacie przycisk „zapisuję się!”.

.

Następnie na swojej skrzynce mailowej powinniście mieć maila z prośbą o potwierdzenie zapisu. Należy kliknąć przycisk „potwierdź swój e-mail”. Gdy to zrobimy, w odpowiedzi powinno otworzyć nam się okno z planami do pobrania.

Jeśli okno się nie otworzyło mimo zatwierdzenia – sprawdzamy, czy nie mamy włączonego blokowania wyskakujących okienek w przeglądarce. Jeśli mail w ogóle nie przyszedł – sprawdzamy spam oraz zakładki inne, oferty, społeczności i tak dalej. Jeśli to nie działa, piszemy na sklep@codzienniefit.pl i czekamy, a my postaramy się pomóc.

TO NASZ CZAS I NASZE WYZWANIE! FIT WIOSNA 2024!

W tym roku wyzwanie Fit Wiosna jest możliwe dzięki osobom wspierającym mój kanał. Bardzo Wam wszystkim dziękuję!
Fit Wiosna to naprawdę nasze wspólne wyzwanie! Poczujcie moc drużyny CF i zobaczcie sami, jak w ciągu tego miesiąca sporo się zmienia. 

Do dzieła!

Startujemy już w poniedziałek, 8 kwietnia, ale jeśli czytasz to później to pamiętaj: możesz dołączyć w każdym momencie – bez wymówek!

About author

Articles

Jestem trenerką, absolwentką AWF we Wrocławiu i byłym sportowcem. Założyłam tego bloga, by udowodnić, że fit może być każdy - niezależnie od wieku i grubości portfela.