Trening w domuZestawy ćwiczeń

Jak sprawdzić swoją kondycję? Trening FIT TEST!

Jak sprawdzić swoją kondycję w domu? Z tym treningiem to proste! Jeśli zastanawiacie się, czy bardziej należycie do początkujących czy średniozaawansowanych, wahacie się, który plan treningowy w trakcie wyzwania wybrać – czytajcie dalej! Jeśli chcecie idealnie dopasować do siebie treningi lub sprawdzić, czy robicie postępy, to świetnie się składa! Nowy trening FIT TEST pomoże to osiągnąć!
To pierwszy taki zestaw ćwiczeń, który pomoże sprawdzić swoją kondycję w domu. Przekonajmy się, na jakim poziomie jesteś!

Długo zastanawiałam się, jak opracować treningowy test, który w miarę rozsądnie mierzyłby Waszą wydolność i pomagał w określeniu swojego poziomu. Z jednej strony, mamy dość proste wytyczne:

  • poziom początkujący, czyli taki, w którym startujemy od zera (zaczynamy ćwiczyć) trwa około 12 miesięcy (czasami 6-12 miesięcy – zależy od predyspozycji osoby zaczynającej ćwiczyć, np. inaczej będzie wyglądał poziom kogoś, kto kiedyś był aktywny, a inaczej kogoś, kto nigdy w życiu nie ćwiczył).
  • poziom średnio-zaawansowany – trwa zazwyczaj od 12 do 24 miesięcy;
  • poziom zaawansowany – od 24 miesięcy w górę;

Zauważcie jednak, że są to tylko ramy czasowe, czyli stażu treningowego.
Przeczytaj cały wpis: Zaawansowany, początkujący a może średnio-zaawansowany? Czyli jak określić swój poziom na treningach

Jak sprawdzić swoją kondycję

Z drugiej strony jest przecież mnóstwo osób, które wiecznie siedzą na tym samym poziomie, bo wydaje im się, że tylko tutaj pasują. Czy na pewno? Z mojego doświadczenia trenerskiego wynika, że często niedoceniamy siebie i źle określamy swój poziom zaawansowania – a to może wpływać na efekty naszych treningów (a właściwie to tłumaczyć ich brak!).

Dlatego opracowałam formułę, która powoli przeprowadza Was przez wszystkie poziomy i pozwala poznać swój poziom kondycji.

JAK SPRAWDZIĆ SWOJĄ KONDYCJĘ? FIT TEST TRENING

FIT TEST–  trening, który pomaga sprawdzać swój poziom wydolności za pomocą pokonywania kolejnych modułów. Sprawdź, czy jesteś początkujący, początkujący +, zaawansowany, a może średniozaawansowany? Test można powtarzać co 5-6 tygodni, by zaobserwować swój progres. Jeśli zastanawiacie się, jak sprawdzić swoją kondycję – ten zestaw to jest Wasza odpowiedź!
DLA KOGO:  wszystkich
RODZAJ:  trening ogólnorozwojowy z progresją intensywności
CEL:   sprawdzenie poziomu, poprawa wydolności, wytrzymałości i formy. Świetny, by ogólnie rozwinąć swoje ciało.
INTENSYWNOŚĆ: rosnąca z biegiem czasu, od minimalnej do maksymalnej

WYZWANIE FIT JESIEŃ Z BRITA – DOŁĄCZ TERAZ!

Ten trening jest częścią naszego wielkiego wyzwania FIT JESIEŃ z BRITA, które zaczyna się 2 października, w poniedziałek! Możesz jednak dołączyć do niego w każdej chwili – pobierz darmowe plany treningowe oraz aplikację BRITA Vita i działaj! Dołącz do wyzwania, daj sobie 28 dni i zobacz różnicę!

Więcej szczegółów dotyczących wyzwania znajdziecie tutaj – WYZWANIE FIT JESIEŃ Z BRITA.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Nie chcesz przegapić nowych treningów i materiałów o zdrowym trybie życia? Dołącz do newslettera Codziennie Fit i otrzymuj powiadomienia o nowych wyzwaniach, treningach i materiałach prosto na Twoją skrzynkę.

.

Inne treningi znajdziecie także w kategorii: ZESTAWY ĆWICZEŃ.
Na blogu znajduje się też mnóstwo zdrowych przepisów – PRZEPISY.
Po więcej motywacji zajrzyjcie na mój FACEBOOK INSTAGRAM

About author

Articles

Jestem trenerką, absolwentką AWF we Wrocławiu i byłym sportowcem. Założyłam tego bloga, by udowodnić, że fit może być każdy - niezależnie od wieku i grubości portfela.