WYZWANIE FITMAS 2021

WYZWANIE FITMAS 2021 – ŚWIĄTECZNE WYZWANIE TRENINGOWE CZAS ZACZĄĆ!

Dzyń, dzyń, dzyń, ho, ho, ho – niezależnie od tego, jaki dźwięk kojarzy Wam się z grudniem, świętami i Mikołajami – właśnie nadchodzi ten okres! A skoro tak – to czas także na nasze wyzwanie Fitmas, czyli najbardziej pozytywne, miłe i na maksa świąteczne wyzwanie treningowe w ciągu całego roku! Przygotowałam dla Was mnóstwo niespodzianek!

Dobra, wyjaśnijmy sobie jedną rzecz: lubię podnosić poprzeczkę. Dlatego w tym roku możecie liczyć na najbardziej wypasione wyzwanie Fitmas, jakie widzieliście do tej pory!

CO TO TE CAŁE „FITMAS” ?

Wyzwanie Fitmas to 24-dniowe wyzwanie, które ma pomóc zmotywować się w tym świątecznym okresie, ale też zrobić coś dla Ciebie i w przyjemny, zdrowy sposób odliczać dni do Świąt! Wyzwania świąteczne organizuję dla Was od… 2016 roku! To idealna okazja, żeby wykorzystać końcówkę roku i nie odpuszczać.

Fot. Justyna Kocur-Czarny

W wyzwaniu Fitmas nie chodzi jednak o „ciśnięcie” i mega dyscyplinę – nie! Przy treningach będziemy się bawić, a małe zadania na każdy dzień pomogą nam zadbać o siebie, ale tak, by nie zajęło to dużo czasu. Czyli trochę takie mieć pieroga i zjeść pieroga jednocześnie: będziemy celebrować grudzień, ale też zostajemy w swoim „byciu fit”!

Oprócz planu treningowego, który dla Was ułożyłam i będę Wam przedstawiać w formie kalendarza adwentowego – mam dla Was szereg niespodzianek i atrakcji.

WYZWANIE FITMAS 2021 – CO WAS CZEKA?

Fot. Justyna Kocur-Czarny
 • wyzwanie rozpoczyna się 1 grudnia i trwa do 24 grudnia włącznie,
 • plan treningowy w trzech wersjach: dla osób megapoczątkujących, dla średniozaawansowanych i ambitnych początkujących, dla zaawansowanych,
 • treningi poznajecie dzień wcześniej wieczorem (między 18:00 a 19:00) w naszym kalendarzu adwentowym: znajdziecie go TUTAJ. Czyli jeśli startujemy 1 grudnia, to pierwszy trening widzicie już dzisiaj, 30 listopada. Trening na 2 grudnia pojawi się na stronie wyzwania 1 grudnia między 18:00 a 19:00.
 • plan treningowy zawiera dni wolne,
 • treningi, które będą zaplanowane, są ułożone w profesjonalny plan treningowy, który pozwoli Wam trenować rozsądnie i skutecznie,
 • mini-zadania na każdy dzień, związane z byciem fit, aktywnością, zdrowym jedzeniem, dobrym samopoczuciem – publikowane codziennie rano na moim stories na Instagramie oraz w relacji na Facebooku
Fot. Justyna Kocur-Czarny
 • codzienna okazja do wygrania nagrody-prezentu oraz konkurs z nagrodą główną! Wszystkie szczegóły konkursu znajdziecie na stronie naszego wyzwania TUTAJ. Codziennie możecie wygrać małe upominki, relacjonując wyzwanie i wykonywanie mini-zadań na swoim Instagramie, a wszyscy, którzy biorą udział w wyzwaniu i je relacjonują, biorą udział w walce o nagrodę główną – zegarek sportowy marki Polar.
 • dodatkowe niespodzianki, które umilą Wam oczekiwanie do Świąt razem ze mną 🙂
 • aby jeszcze bardziej zmotywować Was do działania, przygotowałam planszę, którą możecie pobrać i udostępniać w swoich relacjach lub po prostu dla siebie – odhaczać z nią kolejne dni treningowe. Znajdziecie ją TUTAJ, na stronie wyzwania!
 • jeśli wrzucasz jakieś zdjęcia lub relacje z wyzwania na Instagram, pamiętaj, żeby oznaczyć je: #druzynaCF #wyzwaniefitmas @codziennie_fit – dzięki temu je zobaczę i będę mogła udostępnić Wasze materiały dalej, żeby zmotywować innych! <3 Codziennie będę odwiedzać Wasze profile, komentować Wasze postępy i dodawać motywacji. Będę też udostępniać wybrane relacje u siebie na profilu.
 • wsparcie i motywację możecie uzyskać także na naszej grupie – tutaj.

POMAGAMY!

Wszystkie materiały, które powstały w ramach wyzwania są darmowe, a wyzwanie w żaden sposób nie jest dla mnie źródłem zarobku. W związku z tym, jeśli chcielibyście zrobić coś dobrego, odwdzięczyć się lub po prostu pomóc – zachęcam Was do zasilenia naszej skarbonki, która pomoże zwierzakom z Fundacji Hospicjum Dla Kotów Bezdomnych.

FITMAS – PYTANIA I ODPOWIEDZI

Fot. Justyna Kocur-Czarny

Nauczona doświadczeniem, przygotowałam odpowiedzi na najczęstsze pytania:

Gdzie znajdę treningi na dany dzień?

Treningi na dany dzień znajdziesz na stronie wyzwania – TUTAJ. Trening pojawia się z wyprzedzeniem, na karcie z kalendarza z danego dnia – wieczorem między 18:00 a 19:00.

Chciałabym wziąć udział w konkursie! Gdzie znajdę szczegóły?

Szczegóły konkursu, regulamin oraz informacje o nagrodach znajdziesz na stronie wyzwania TU. Nagrody codzienne będą pojawiać się tak jak trening, z wyprzedzeniem, wieczorem między 18:00 a 19:00 na karcie danego dnia w kalendarzu wyzwania.

Nigdy nie ćwiczyłam/jestem po przerwie/ po chorobie. Czy mogę wziąć udział w wyzwaniu?

Tak, wyzwanie nada się dla KAŻDEGO! W takiej sytuacji wybierz poziom megapoczątkujący. Znajdziesz tam treningi bez obciążania kolan, bez skakania i odpowiednie dla osób, które nie mają kondycji.

Czy do wyzwania potrzebne są dodatkowe sprzęty (hantle, gumy)?

Niekoniecznie. Będą pojawiać się takie treningi, ale zawsze możesz wtedy wykonać inny trening z kalendarza (z innego poziomu) lub np. zamiast hantli wykorzystać butelki wody czy puszki z fasolą.

Czy wyzwanie ma dni wolne?

W planie treningowym będą też dni wolne – tak, żeby osiągnąć jak najlepsze efekty i zachować zdrowie.

Ile treningów tygodniowo ma wyzwanie?

To zależy od Ciebie – od 3 do 6. Niektóre dni to dni z rozciąganiem.

Czy to wyzwanie pomoże mi schudnąć?

Tak, pod warunkiem, że zadbasz także o odpowiednią dietę – potrzebny jest deficyt kaloryczny. Więcej o tym, jak jeść w trakcie wyzwania, by osiągnąć efekty sylwetkowe, przeczytasz TU.

Oprócz tego wszystkiego biegam/chodzę na inne zajęcia – jak to pogodzić z wyzwaniem?

Wyzwanie Fitmas to wyzwanie na luzie! Możesz wymieniać treningi z kalendarza na swoje aktywności, z których nie chcesz rezygnować.

CZAS ZACZĄĆ NAJMILSZY OKRES W ROKU!

To co – do dzieła! Czas zacząć najwspanialszy okres w roku. Obiecuję Wam, że następne 24 dni będą pełne radości, uśmiechu i… aktywności! Trzymam za Was mocno kciuki i czekam na Wasze meldunki 🙂

About author

Articles

Jestem trenerką, absolwentką AWF we Wrocławiu i byłym sportowcem. Założyłam tego bloga, by udowodnić, że fit może być każdy - niezależnie od wieku i grubości portfela.