Ruch

Trening po świętach. Od czego zacząć? 12 zestawów treningowych, które pomogą wrócić na właściwe tory

TRENING PO ŚWIĘTACH

Nadszedł ten dzień. Dzień, w którym trzeba w końcu pożegnać się chociaż na chwilę z pierogami i ciastem oraz na chwilę wstać z krzesła, żeby nie przyrosnąć do niego na zawsze. Jeśli zastanawiasz się, jak to zrobić, żeby przy okazji nie dostać zawału albo nie sprawić, że pierogi z ciebie wyfruną z powrotem – mam dobrą wiadomość! Przygotowałam dla was rozpiskę zestawów treningowych, które świetnie sprawdzą się jako trening po świętach!

Trening po świętach rządzi się swoimi prawami. Nie powinien być zbyt intensywny,  żeby po przerwie nie zrobił nam krzywdy; nie powinien też być zbyt lekki, bo będziemy czuli niedosyt.

TRENING PO ŚWIĘTACH

Niezależnie od tego, czy to dwudniowa przerwa czy tygodniowe wakacje – dobrze stopniowo wracać do swojej rutyny treningowej. W pierwszy dzień po przerwie dobrze jest zacząć od treningu o średniej intensywności, mającego zarówno elementy cardio jak i wzmacniające – dzięki temu poczujemy, że się trochę zmęczyliśmy, ale także nasze mięśnie będą w miły sposób odczuwalne.

Nawet, jeśli zjadłaś lub zjadłeś tony jedzenia albo czujesz się źle ze sobą po przerwie – nie rzucaj się w wir pięciu treningów dziennie, bo tylko to zaszkodzi, a nie pomoże; lepiej spokojnie wrócić do ćwiczeń – nie tylko osiągniesz lepsze efekty, ale też będzie łatwiej z motywacją.

TRENING PO ŚWIĘTACH

Przygotowałam dla Was spis treningów, które świetnie sprawdzą się jako aktywność po świętach, po przerwie czy wakacjach – nic, tylko robić! Nie przyjmuję żadnych wymówek i mam nadzieję, że zameldujecie mi wykonanie zadania!

Pamiętajcie, że jeśli coś wrzucacie związanego ze mną lub z moimi treningami – oznaczcie materiały #druzynaCF lub moim profilem na instagramie lub facebooku (Codziennie Fit) – wtedy mogę Wasze wpisy odnaleźć, skomentować i dać dodatkowego kopa motywacyjnego <3 

TRENING PO ŚWIĘTACH  – POCZĄTKUJĄCY

 

 
TRENING PO ŚWIĘTACH – ŚREDNIO-ZAAWANSOWANI I ZAAWANSOWANI

 

 
DLA WSZYSTKICH – NIEZALEŻNIE OD STOPNIA ZAAWANSOWANIA

 

 

PRZEZ APLIKACJĘ

 

Możecie też wykonać moje treningi w aplikacji PUMATRAC (dostępna za darmo). Można pobrać ją TUTAJ.

Dla początkujących polecam: Full Body Intervals – początkujący, Oblique Obliteration

Dla zaawansowanych polecam: Full body Intervals – średniozaawansowany, Oblique Obliteration


To są nazwy treningów – wystarczy je wpisać w wyszukiwarkę w aplikacji, żeby odnalazło Wam zestawy ćwiczeń 🙂

TRENING PO ŚWIĘTACH

Jestem ciekawa, jak u Was wygląda okres międzyświąteczny – ćwiczycie, czy odpuszczacie? Z jednej strony jestem za tym, żeby nie popadać w przesadę (i jeśli czujecie, że powinniście odpocząć, to odpoczywać), ale z drugiej nawet zwykły spacer może poprawić samopoczucie i sprawić, że będziemy mieli po prostu lepszy dzień. 🙂

About author

Articles

Jestem trenerką, absolwentką AWF we Wrocławiu i byłym sportowcem. Założyłam tego bloga, by udowodnić, że fit może być każdy - niezależnie od wieku i grubości portfela.