Ruch

Najlepsze piosenki do ćwiczeń! [1]

 

Ludzie nie doceniają siły muzyki. Czasami, kiedy naprawdę nam się nie chce, a trening zrobiony dopiero w połowie, warto włączyć głośniki… i nieźle przyspieszyć.

Długi czas nie słuchałam muzyki przy ćwiczeniach – głównie dlatego, że podczas biegania często nie mogłam przez to złapać mojego rytmu. Dopiero po jakimś czasie doszło do mnie, że to nie wina muzyki jako takiej, ale mojego doboru piosenek.

#1 PLAYLISTA CARDIO

Usiadłam na tyłku i stworzyłam playlistę, która doskonale sprawdza się przy szybszych ćwiczeniach cardio i wymagających treningach. Nadaje się też do robienia dynamicznych ćwiczeń siłowych czy zestawów ćwiczeń na jakąś partię ciała.

Na playliście zgromadziłam nie moje ulubione piosenki, ale utwory, które pomogą cię zmotywować i najzwyczajniej w świecie, zagrzeją do walki.
Biorę pod uwagę rozgrzewkę i zakończenie, więc początek jest nieco spokojniejszy, środek playlisty skomponowany do szybszych i cięższych ćwiczeń, a ostatnie kilka piosenek znów nieco zwalnia.

Nie trafię w każdy gust muzyczny, ja sama raczej nie słucham tych piosenek codziennie, ale do ćwiczeń nadają się idealnie. 🙂

Playlista cardio: KLIK (musicie mieć konto Spotify, możecie je po prostu założyć przez fejsa)
lub po prostu zobaczcie, jak to wygląda:

piosenki playlista utwory do ćwiczeń rozciągania stretchingu biegania

#2 PLAYLISTA ROZCIĄGANIE

Nazwa mówi sama za siebie – ułożyłam tu spokojniejsze piosenki, które przydadzą się podczas rozciągania. Same dobrze wiecie, że czasami stretching całego ciała jest po prostu nudny 🙂 W związku z czym warto go ożywić jakąś muzyką.
Możecie ją odtworzyć przez Spotify: KLIK, albo zerknąć tutaj:
 
piosenki playlista utwory do ćwiczeń rozciągania stretchingu biegania
 
 
Powiedzcie mi, jakich wy słuchacie piosenek w trakcie ćwiczeń? Może macie własne playlisty (dajcie link!). 
 
Znajdziesz mnie:
FACEBOOK || ASK.FM || YOUTUBE || BLOGLOVIN’ || INSTAGRAM
About author

Articles

Jestem trenerką, absolwentką AWF we Wrocławiu i byłym sportowcem. Założyłam tego bloga, by udowodnić, że fit może być każdy - niezależnie od wieku i grubości portfela.