Codziennie Fit

Jedna rzecz gorsza od słodyczy, papierosów czy alkoholu, którą robisz codziennie

Przyjęło się, że papierosy szkodzą. To prawda. Szkodzi też cukier, alkohol i sztuczne jedzenie – i wszyscy o tym wiedzą. Ale mało kto zdaje sobie sprawę, że jest jeszcze jedna rzecz, która powoli nas zabija i sprawia, że nasze zdrowie jest coraz gorsze, a którą robimy… codziennie.
I to zdecydowanie za długo.

Ciekawi?

To ja wam powiem, co to za czynność, którą zdecydowanie robimy za długo, źle i którą uważamy za nic złego. Uwaga, bębny…

Siedzenie.

Tak, siedzenie. Siedzenie nas zabija. Siedzenie w dzisiejszych czasach jest jak paczka śmierdzących fajek. Wypalana jedna dziennie!

Zdziwieni?praca przy biurku

DLACZEGO SIEDZENIE ZABIJA?

Kiedyś ludzie chodzili bardzo dużo. Nie było komputerów, nie było telewizorów, jedną sensowną rozrywką było pójście gdzieś i zrobienie czegoś. Nie było też samochodów. I autobusów pod domem.

Sytuacja jednak się zmieniła i teraz siedzimy PRZECIĘTNIE dziewięć godzin dziennie. PRZECIĘTNIE. Osoby mające siedzącą pracę siedzą jeszcze więcej, bo przecież przychodzą do domu i … no cóż, znowu siedzą. Prawda?

Siedzimy więcej, niż śpimy. Masakra.

Badania wykazują, że długie siedzenie zwiększa ryzyko śmierci o 40 procent. CZTERDZIEŚCI.

CO ROBI SIEDZENIE?

Zamiast robić kazanie, pokażę wam, co robi nam długie siedzenie:

CO ROBIĆ?

Dobrze – powiecie – ale mam pracę siedzącą, siedzę osiem godzin. To co mam niby zrobić?
Wyobraźcie sobie, że ja obecnie też mam na razie pracę siedzącą 🙂 Trzeba sobie jakoś w życiu radzić. Prawda jest taka, że 30-60 minut ćwiczeń w ciągu dnia nie wystarczy, żeby zlikwidować negatywne skutki siedzenia. To za mało. 

Co więc możemy zrobić?

No! Nie siedźcie tyle 🙂

Znajdziecie mnie na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.

 

Exit mobile version