Codziennie Fit

Uwaga! Zdrowe kaloryczne produkty od których możesz przytyć

Z jednej strony staramy się nie jeść niczego, co uważane jest za niezdrowe; z szafek wyrzucamy więc cukier, znajomym za pizzę dziękujemy, a o kebabie możemy co najwyżej pomarzyć. Z drugiej strony jednak próbujemy sobie czymś te fast-foody i słodycze zastąpić, więc wymyślamy mnóstwo zdrowych zamienników, które mają nam pomóc w utrzymaniu zdrowia i ładnej sylwetki. Ale czas mija, a my nie chudniemy. Co więcej – tyjemy! Brzmi znajomo? To wcale nic dziwnego. Jest mnóstwo fit rzeczy, które mogą spowodować tycie – poznajcie zdrowe, kaloryczne produkty, na które warto uważać.

Często wydaje nam się, że jeżeli coś jest fit albo zdrowe, to można to jeść bez ograniczeń – bo ma mało kalorii. To jeden z podstawowych błędów, który u osób odchudzających się może powodować brak efektów, a u osób chcących utrzymać aktualną sylwetkę – tycie.

To, że coś jest zdrowe, nie oznacza od razu, że ma mało kalorii. Nie mówię, żeby wtedy tego unikać – wręcz przeciwnie! Kaloryczne produkty też należy jeść, po prostu spożywając je powinniśmy zwracać uwagę na to, ile tego jemy.

Uważam, że nawet produkty o bardzo dużej kaloryczności, w połączeniu z racjonalną dietą, raz na jakiś czas są świetnym pomysłem. Jeśli jemy je częściej – warto po prostu kontrolować ilość i tyle.

Nie wolno uniknąć kalorycznych, zdrowych produktów – to kompletnie bezsensowne. Stracimy okazję do zjedzenia pysznych rzeczy z witaminami i potrzebnymi składnikami odżywczymi w imię czego? Sylwetki? Jeśli jemy racjonalnie, to nic nam nie grozi.

Niektórzy uważają, że skoro coś fit jest kaloryczne, to lepiej zjeść coś niezdrowego o takiej samej lub mniejszej kaloryczności, bo „na to samo wyjdzie”. Nieprawda! Po pierwsze, nie dostarczymy sobie takich witamin i składników odżywczych. Po drugie – zjeść tabliczkę czekolady, a zjeść coś zdrowego to dwie różne rzeczy.

Zazwyczaj fit produkty nie podnoszą tak poziomu cukru we krwi, nie powodują apetytu na słodycze, wilczego głodu ani nie powodują w naszym ciele żadnych negatywnych efektów. Nie zalecam takiego zachowania, bo na dłuższą metę zastępowanie fit zamienników niezdrowym jedzeniem też spowoduje zahamowanie efektów, zastój lub tycie. Organizmu nie oszukacie 🙂

ZDROWE, KALORYCZNE PRODUKTY

Dobrze, więc na co warto uważać? (pamiętajcie – UWAŻAĆ, a nie UNIKAĆ)

PO PROSTU MYŚL

Tak jak mówię – rezygnacja z tych rzeczy tylko dlatego, że mogą być kaloryczne jest niemądra. O wiele lepiej po prostu zdawać sobie sprawę, że coś ma sporo kalorii i starać się jeść to w normalnych ilościach. I to w zupełności wystarczy, żeby kontrolować wagę i być zdrowym. 🙂

Jeśli uważacie, że post jest przydatny, dobrze jest go udostępnić i puścić dalej. Dzięki temu ja wiem, które wpisy podobają Wam się najbardziej, a dużo nowych osób może dowiedzieć się czegoś nowego o zdrowym życiu 🙂

Znajdziecie mnie na FACEBOOKU, INSTAGRAMIE i snapie (codzienniefit)

Exit mobile version