Codziennie Fit

Jak wyszczuplić nogi?

Nogi – przypominamy sobie o nich zwłaszcza, kiedy temperatura rośnie, bo czas przecież wyciągnąć z szafy krótkie spodenki, sukienki i spódniczki. I zaczyna się problem: bo nagle okazuje się, że większość kobiet chciałaby swoje nogi wyszczuplić, ale nie do końca wie jak.
Dobrze, że ja wiem. To Wam powiem.

Jednym z najczęstszych pytań, które otrzymuję, jest pytanie o nogi. Zazwyczaj brzmi tak:

„Cześć, chciałabym schudnąć z nóg, ale nie chcę nabrać za wiele mięśni. Jak to zrobić?”

Na potrzeby tego artykułu stwierdzę więc, że większość z was chciałaby mieć ładne, szczupłe nogi, może lekko zarysowane, wysportowane, ale bez przesady.  Dobra, to jak działać?

JAK WYSZCZUPLIĆ NOGI?

Dziewczyny chcą wyszczuplić nogi z dwóch powodów:

I teraz wiadomość nieco smutna, ale nie tak bardzo, bo i tak, jak powtarzam, znam sposoby – nie da się schudnąć z jednej, wybranej części ciała. Tłuszcz prawie zawsze schodzi równomiernie albo prawie równomiernie, więc chudniemy z każdej części, nie tylko z nóg. Nie da się więc tracić tkanki tłuszczowej tylko i wyłącznie na nogach. NIE DA. I wszystkie magiczne sposoby, które możecie przeczytać w internecie – owijanie nóg folią, specjalne spodnie – to nic nie daje. Naprawdę.

W takim razie, pozostaje pytanie:

JAK SCHUDNĄĆ Z NÓG?

Najpierw musisz się zastanowić, który przypadek, to twój. Czy chcesz schudnąć z nóg (tłuszcz), czy je wyszczuplić (mięśnie)? Najbanalniejszy (niestety nie bardzo dokładny) sposób na sprawdzenie tego to wyprostowanie nogi, napięcie jej bardzo mocno i złapanie skóry razem z tłuszczem. Jeśli fałd jest duży – problemem są po prostu duże uda, jeśli fałd jest mały albo ledwo możesz się złapać – masz umięśnione nogi.

Problem w tym pomiarze polega na tym, że ktoś może być bardzo szczupły i mieć po prostu mały procent tłuszczu – wtedy też mu wyjdzie „umięśnienie”. Liczę na wasz rozsądek z tym sprawdzaniem.

IMG_9101

Problem 1: jak po prostu schudnąć z nóg (bo mam za duże)

Tak jak mówiłam, nie da się schudnąć z jednej części ciała, dlatego musisz po prostu zacząć działać tak, by zmniejszyć swój procent tkanki tłuszczowej.

Dla niektórych może to nie są rewolucyjne sposoby, ale przykro mi – innych nie ma. Jeszcze raz powtarzam – nie da się stracić tkanki tłuszczowej w jednym miejscu, dlatego musimy zmusić organizm do spalania jej w ogóle, a w międzyczasie wzmacniać i ujędrniać nogi ćwiczeniami konkretnie na te partie mięśni.

Problem 2: chcę wyszczuplić nogi, bo mam za duże mięśnie

Powtarzam jeszcze raz: w 99 procentach, kiedy dziewczyny mówią mi, że mają zbyt umięśnione nogi, jest to nieprawda, dlatego przemyśl sobie szczerze, czy naprawdę to jest twój problem, czy wymysł (lub mylisz tkankę mięśniową z tłuszczem).

Co zrobić, żeby wyszczuplić umięśnione nogi? Większość trenerów każe rozbudować górę, żeby wyrównać proporcje. Dla mnie to lenistwo trenera – próbujemy zatuszować problem, po prostu grając proporcjami i nie słuchając klientki.

Strata mięśni nie jest zalecana, bo jest po prostu niezdrowa. Dlatego lepiej spróbować te mięśnie wydłużyć, wysmuklić, bo najczęściej problemem nie jest to, że są, tylko że są zbite.
A co na zbite mięśnie?

Jak się rozciągać? Na kanale mam na razie jeden film z rozciąganiem nóg, będzie więcej, natomiast w sieci znajdziecie pełno zestawów rozciągających nogi. Ważne, by pamiętać, aby rozciągać wszystkie mięśnie nóg.

Tak naprawdę, ten wpis to tylko liźnięcie tematu. Mam nadzieję, że okaże się jednak pomocny. Jeśli macie jakieś pytania lub coś jest niejasne, piszcie w komentarzach – postaram się wszystko wyjaśnić i ewentualnie dopiszę coś w tym artykule, jeśli będzie taka potrzeba.
Exit mobile version