Fit wyzwaniaWyzwaniaWyzwanie Summer Ready

Forma na lato? Proste! Czas na WYZWANIE TRENINGOWE SUMMER READY! Plan treningowy w domu | na siłownię | biegowy!

plany treningowe w domu, wyzwanie summer ready, letnia forma, wyzwanie treningowe, plan treningowy w domu

Stało się: nadchodzą wakacje! To ten moment, w którym niektórzy w panice wpisują w wyszukiwarkę: forma na lato, a inni szukają po prostu motywacji do regularnych treningów. Niezależnie od tego, którym typem Ty jesteś – mam dla Ciebie nowe wyzwanie treningowe, które pomoże osiągnąć wakacyjne cele! Pobierz jeden z sześciu planów i działaj z nami: przygotowałam plan treningowy w domu, a także w wersji dla biegaczy czy dla osób, które chcą dołączyć do tego siłownię. Oczywiście jest także plan treningowy dla początkujących! Sami więc widzicie: wymówek nie ma, czas zacząć wyzwanie SUMMER READY!

Wy pisaliście, a ja czytałam ( i uważnie słuchałam) i wiem, że bez konkretnego wyzwania i planu treningowego, motywacja opada tak szybko, jak liście ziół z supermarketu. Dlatego nadchodzę z ratunkiem: rozpoczynamy letnie wyzwanie treningowe SUMMER READY. Czekają na nas 4 tygodnie treningów i motywacji, plan treningowy w sześciu wersjach, nowe treningi plenerowe i szansa na to, by wreszcie hasło „forma na lato” nie było wyrzutem sumienia, a zaczęło być po prostu faktem.

Co więcej: mam nadzieję, że ta forma na lato zamieni się u Was w formę na jesień, zimę, wiosnę i ogólnie całe życie 🙂

WYZWANIE TRENINGOWE SUMMER READY: PLAN TRENINGOWY W DOMU (I NIE TYLKO)

Nasze wyzwanie treningowe zaczynamy 3 czerwca, ale możecie do niego dołączyć w każdym momencie, także później lub w ogóle w innym terminie! Nie pozwólcie, żeby daty powstrzymały Was przed zrobieniem czegoś dla siebie i były kolejną wymówką.

NA CZYM POLEGA TO WYZWANIE TRENINGOWE? SUMMER READY, CZYLI FORMA NA LATO

Wyzwanie będzie trwało 28 dni (4 tygodnie) i oficjalnie startuje w poniedziałek, 3 czerwca. To oznacza, że będziemy trenować ostro cały czerwiec i wykorzystamy ten pierwszy letni miesiąc na maksa! Co tydzień w niedzielę około godziny 18:00 w tym wpisie znajdziecie plan treningowy na kolejny tydzień. Wystarczy go pobrać i zapisać na telefonie, czy wydrukować i powiesić w widocznym miejscu, jeśli działa na Was taka wizualna motywacja!

UWAGA! Przeczytaj uważnie:

 • Treningi oznaczone jako „premiera” – to nowe treningi. Będą dostępne w premierowe poniedziałki o godzinie 6:00 na moim kanale YouTube.
 • Jeśli nie masz hantli, wybierz dowolny trening wzmacniający z kanału. Znajdziesz je tu: KLIK.
 • Termin „zabawa biegowa” u biegaczy to po prostu bieg o zmiennym tempie. Możesz np. biec do muzyki i przy każdym refrenie przyspieszać. W pierwszym tygodniu wyzwania na moim Instagramie pojawi się materiał o zabawie biegowej.
 • Uwaga: niektóre dni mają dwa zestawy treningowe! 
 • Dni oznaczone jako „wolne” to dni przeznaczone na regenerację – i warto z nich korzystać, by plan przyniósł jak najlepsze efekty. Pamiętaj, że więcej nie zawsze znaczy lepiej! W takie dni nie trenujemy – można jednak być aktywnym i pójść na spacer, rower, potańczyć, popływać czy się porozciągać.

WYZWANIE SUMMER READY: PLANY TRENINGOWE DO POBRANIA

Przygotowałam dla Was plany treningowe w sześciu wersjach.

 • plan dla megapoczątkujących – plan dla osób zaczynających przygodę z ćwiczeniami lub wracających po długiej przerwie. Ten plan zawiera lekkie treningi, które pomogą poprawić kondycję i wzmocnić ciało. Te treningi nie zawierają skakania, będą też dobre dla osób z dużą nadwagą i otyłością, a także dla osób po kontuzjach, urazach i chorobach. Plan jest progresywny – co tydzień zwiększamy intensywność, a po jego zakończeniu można będzie spróbować podejść do trudniejszych treningów.
 • plan dla średniozaawansowanych – plan treningowy w domu dla osób, które ćwiczą już od jakiegoś czasu. Te treningi mają najwięcej modyfikacji, co oznacza, że zarówno początkujący średniozaawansowani jak i doświadczeni średniozaawansowani znajdą coś dla siebie i dostosują trening pod swoje potrzeby.
 • plan dla zaawansowanych – plan dla osób trenujących przynajmniej od roku, który zawiera także więcej treningów ze sprzętem: hantlami i gumami.
 • plan dla biegaczy – plan dla osób, które chcą połączyć bieganie z treningami w domu.
 • NOWOŚĆ: plan nie mam czasu/mam wyjazdy – plan specjalnie przygotowany na letni miesiąc dla osób, które mają zaplanowane wyjazdy lub które mają napięty harmonogram! Plan jest tak zbalansowany, by był jak najbardziej skuteczny przy zaledwie 3 treningach tygodniowo.
 • NOWOŚĆ: plan hybrydowy – podobają Wam się moje relacje z zawodów Hyrox? Macie ochotę potrenować bardziej „sportowo”? Jeśli tak, to ten plan będzie idealny, łącząc ćwiczenia o różnej intensywności, z obciążeniem i bez niego oraz bieganie.

Co tydzień w niedzielę około godziny 18:00 znajdziecie tutaj plan treningowy na kolejny tydzień. Jeśli jesteście zapisani do mojego newslettera Codziennie Fit – dostaniecie też powiadomienie na maila!

 • Treningi z planów znajdziesz na moim kanale YOUTUBE. Wystarczy wpisać nazwę treningu i „codziennie fit”, np. „bootcamp codziennie fit” i wybrać trening z odpowiednią miniaturką.
 • Jeśli w pierwszym tygodniu wyzwania stwierdzisz, że wybrany przez Ciebie plan jest za ciężki/za lekki – zmień poziom.
TYDZIEŃ 1
TYDZIEŃ 2

Zaczynamy działać! To nasze ostatnie wyzwanie przed wakacjami (w lato robię sobie przerwę od nagrań treningów) dlatego korzystajcie na 100 % i dajemy razem czadu!

POCHWAL SIĘ, ŻE BIERZESZ UDZIAŁ W WYZWANIU!

Patryk stworzył dla Was specjalny szablon, w który możecie wkleić swoje zdjęcie i zadeklarować swój udział w wyzwaniu! Aby to zrobić, należy zalogować się do programu Canva.

 1. Klikamy ten LINK.
 2. Otwieramy szablon.
 3. Po lewej klikamy „przesyłanie” i wrzucamy swoją fotkę.
 4. Przeciągamy przesłaną fotę na odpowiednie miejsce – do okrągłej ramki.
 5. Klikamy po prawej „udostępnij”, a następnie „pobierz”.

Miłej zabawy! 🙂

Jeśli potrzebujecie więcej motywacji, koniecznie zaglądajcie na profile:

 • mój Instagram – codziennie możecie do mnie zajrzeć na stories i zmotywować się do działania,
 • Instagram Drużyny CF – jeśli chcecie poczuć się częścią naszej społeczności,
 • discord Drużyny CF – znajdziecie tu zarówno forum jak i czat, możecie poznać inne osoby z drużyny CF i porozmawiać na wszystkie tematy
 • Grupa na FB – tutaj też uzyskacie wsparcie i możecie zapytać o różne trapiące Was sprawy
 • w zakładce DIETA znajdziecie więcej porad jak dopasować żywienie do swoich celów.
About author

Articles

Jestem trenerką, absolwentką AWF we Wrocławiu i byłym sportowcem. Założyłam tego bloga, by udowodnić, że fit może być każdy - niezależnie od wieku i grubości portfela.