TreningiZestawy ćwiczeń

TRENING CORE – 25 MINUT | ĆWICZENIA NA BRZUCH I PLECY | POPRACUJ NAD ŁADNĄ POSTAWĄ!

Jeśli miałabym wskazać jedne z najważniejszych, ale najmniej docenianych przez ludzi ćwiczeń – byłby to trening CORE. Silne mięśnie core to nie tylko mocny i wysportowany brzuch, ale przede wszystkim: ładniejsza postawa, lepsza stabilizacja i ochrona przed bólem pleców. Wzmacniając core, tworzymy wokół siebie mocny, mięśniowy gorset, który nie tylko wspiera kręgosłup i zmniejsza ryzyko bólu przy długotrwałym siedzeniu, ale też przydaje się osobom aktywnym, bo dzięki odpowiedniej stabilizacji możecie na treningach osiągać więcej. I co najlepsze: wystarczy 25 minut, żeby porządnie poćwiczyć core!

„Core” brzmi strasznie enigmatycznie, ale jest to po prostu określenie na grupę mięśni, które wpływają na stabilizację naszej postawy i tworzą „gorset”… oplatający naszą sylwetkę, stąd słowo „core”, które można przetłumaczyć też jako „rdzeń”. Czasami mówi się też: mięśnie głębokie.

Jak zapewne się domyślacie, w naszym interesie jest to, by ten gorset mięśniowy był odpowiednio dopasowany, czyli wzmocniony. Dzięki temu nie tylko dbamy o prawidłową postawę i stabilizację, ale też zmniejszamy ryzyko kontuzji, mamy lepsze wyniki sportowe, a pośrednio… także lepszy wygląd sylwetki i oczywiście – mocny brzuch, który dla wielu jest jednym z głównych celów wizualnych. Stąd warto trening core wplatać regularnie do swojej aktywności.

Na core składają się mięśnie brzucha, mięśnie pleców oraz pośladków – i właśnie te partie ćwiczymy na treningu!

TRENING CORE – TRENING NA BRZUCH I PLECY

Co to za trening?

TRENING CORE  to trening skupiony na wzmocnieniu całego gorsetu mięśniowego, czyli tak zwanego core: mięśni brzucha, pleców, a także pośladków. Złożony jest z czterech bloków: klasycznych ćwiczeń brzucha, bloku z wariacjami deski, bloku wzmacniającego plecy oraz bloku „finiszującego”, w którym znajdziecie bardziej wymagające ćwiczenia na brzuch. Trening zawiera już rozgrzewkę oraz schłodzenie i będzie świetny zarówno jako osobna jednostka treningowa, jak i w ramach dodatku do innego treningu.
DLA KOGO:  dla średniozaawansowanych i zaawansowanych
RODZAJ:  wzmacniający, ćwiczenia core
CEL:  wzmocnienie mięśni core
INTENSYWNOŚĆ:  niska

NIE PRZEGAP NOWYCH FILMÓW!

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowymi treningami, a także innymi moimi filmami – zasubskrybuj mój kanał! Możesz zrobić to TUTAJ.

Inne treningi znajdziecie także w kategorii: ZESTAWY ĆWICZEŃ.
Na blogu znajduje się też mnóstwo zdrowych przepisów – PRZEPISY.

Po więcej motywacji zajrzyjcie na mój FACEBOOK INSTAGRAM .

About author

Articles

Jestem trenerką, absolwentką AWF we Wrocławiu i byłym sportowcem. Założyłam tego bloga, by udowodnić, że fit może być każdy - niezależnie od wieku i grubości portfela.