Fit wyzwaniaPlany treningoweWyzwania

WYZWANIE TRENINGOWE: FORMA W MAJU | 4 FIT TYGODNIE | POBIERZ PLANY TRENINGOWE

Maj to jeden z najfajniejszych miesięcy – wszystko NAPRAWDĘ budzi się do życia, robi się cieplej i człowiek ma więcej energii. A skoro tak, to musimy to wykorzystać! Czas na małe wyzwanie treningowe FORMA W MAJU! Sprawa jest prosta: mam dla Was plany treningowe, a Wy macie rozłożyć matę i zacząć. Ćwiczcie ze mną przez najbliższe 4 tygodnie, a przekonacie się, że trening wejdzie Wam w nawyk i wakacje powitacie jako fit wersje siebie. Gwarantuję!

Miałam zrobić małą przerwę w planach i wyzwaniach, ale tak mnie zmotywowaliście pierwszym weekendem mojej trasy treningowej i prośbami o kontynuację, że pękłam: plan jest więc taki, że przygotujemy się razem do wakacji!

Przygotowałam dla Was mini-wyzwanie FORMA W MAJU. Zasady są proste: co tydzień będę w niedzielę wrzucać plany treningowe na nadchodzący tydzień. Macie gotowy plan działania, macie moje treningi i musicie dodać składnik od siebie: zaangażowanie! Jestem pewna, że będzie Wam się świetnie ćwiczyło z majowymi planami – to bardzo dobra okazja do tego, by rozruszać się przed latem.

W maju widzimy się też na mojej trasie treningowej w Waszych miastach! Jeśli jeszcze nie zaklepaliście sobie terminu, to do dzieła!

NA TRASIE ODWIEDZĘ NASTĘPUJĄCE MIASTA:
Warszawa – 13 maja – SOLD OUT.
Warszawa: drugi termin (jeszcze są bilety!) – 14 maja – – kupisz bilet TU
Kraków – 20 maja – kupisz bilet TU.
Katowice – 21 maja – kupisz bilet TU.
Gdańsk – 27 maja – kupisz bilet TU.
Łódź – 28 maja – kupisz bilet TU.
WIELKI FINAŁ we Wrocławiu – 4 czerwca – kupisz bilet TU.

WYZWANIE FORMA W MAJU – NA CZYM POLEGA?

 • Startujemy w poniedziałek, 8 maja i kończymy w niedzielę, 4 czerwca. Do wyzwania można jednak dołączyć w każdej chwili, a plany otrzymujesz w formie tygodniowej.
 • Treningi z planów znajdziesz na moim kanale YOUTUBE. Zrobiłam też odpowiednie playlisty, dostępne TUTAJ.
 • Plany są zaprojektowane tak, by można było „przeskakiwać” między poziomami. Jeśli więc w trakcie trwania wyzwania stwierdzicie, że jest za lekko/za ciężko lub nie macie jakiegoś sprzętu – możecie wymienić plan lub dany trening.
 • Plany treningowe na następny tydzień będą ukazywały się w każdą niedzielę o 16:00 tutaj na blogu. Jeśli jesteście zapisani na mój newsletter, dostaniecie także info na maila!
Fot. J.Janecki, J.Walczak

PLANY TRENINGOWE – POBIERZ I DZIAŁAMY!

W pierwszym tygodniu wyzwania czeka na Was aż PIĘĆ premierowych treningów! Jest to króciutka seria MIX IT, na którą składają się pojedyncze sety, które mogą świetnie posłużyć albo jako dodatek do głównego treningu, albo możecie je w przyszłości samodzielnie łączyć w jeden, duży trening. Seria będzie się powiększać z czasem i docelowo chciałabym, żeby było sporo tych treningów na kanale, żeby było z czego wybierać, łączyć i jak sama nazwa wskazuje, miksować!

Plany przygotowałam w 4 wersjach:

 • plan dla początkujących: – sprawdzi się u osób, które dopiero zaczynają przygodę z ćwiczeniami lub wracają do treningów po przerwie czy kontuzji. Będzie też świetny dla wszystkich osób z dużą nadwagą, bo treningi zawarte w tym planie nie zawierają skakania ani ruchów mocno obciążających stawy. Kobiety w ciąży przed skorzystaniem z planu muszą skonsultować się ze swoim lekarzem, ponieważ mimo tego, że większość ruchów będzie dozwolona, treningi nie są rozpisane z myślą o ciężarnych i mogą zawierać także ćwiczenia, które nie są zalecane.
 • plan dla średniozaawansowanych – świetny dla osób, które już trochę ćwiczą, ale także dla ambitnych początkujących. Treningi z tego planu mają najwięcej modyfikacji i mogą być dopasowane do poziomu ćwiczącego.
 • plan dla zaawansowanych – plan dla osób, które ćwiczą przynajmniej od roku i mają bardzo dobrą technikę. Tym razem skupiłam się na tym, by osoby zaawansowane miały trochę większe wyzwanie – będzie więcej treningów siłowych jak i mocniejszych treningów z kanału.
 • plan dla biegaczy – plan dla osób chcących połączyć bieganie z ćwiczeniami w domu. Do wykonania planu warto mieć już poziom średniozaawansowany. Treningi w domu będą uzupełniać bieganie i pomagać w osiąganiu jeszcze lepszych wyników.

TYDZIEŃ 1

TYDZIEŃ 2

TYDZIEŃ 3

TYDZIEŃ 4

A CO PO SKOŃCZONYM PLANIE?

Czy będą kolejne plany treningowe? Moi drodzy: w wakacje muszę zrobić sobie planowe wolne 🙂 Będą ukazywać się treści i nowe treningi, ale z wyzwaniami i planami wracamy na jesień. Co więc robić bez planu? Już podsuwam opcje:

 • możesz powtórzyć plany z poprzednich tygodni – można je robić ponownie! Inne plany treningowe znajdziesz TU.
 • możesz spróbować ukończyć któreś z tegorocznych lub zeszłorocznych wyzwań – polecam bardzo wszystkie Fit Jesienie i Fit Wiosny. Znajdziesz wyzwanie lub plany TUTAJ.
 • możesz ukończyć mój plan zawarty w książce Motywator – dostaniesz ją TU. Możesz też kupić pakiet książek (taniej) – zestaw znajdziesz TU.
 • możesz wybierać treningi i aktywności zgodnie ze swoim flow na wakacjach 🙂 Na kanale (TUTAJ) nowe treningi pojawiają się co tydzień!

MAJ BĘDZIE AKTYWNY. JAK ZAWSZE ZE MNĄ I CODZIENNIE FIT 🙂

Piszę to i buzia mi się śmieje. Daliście mi mnóstwo motywacji w tym tygodniu w Szczecinie i Poznaniu i mam nadzieję, że trochę się odwdzięczę tym wyzwaniem. Korzystajcie proszę i dawajcie mi znać jak Wam idzie! Czekam na Wasze relacje, a jeśli nie czujecie się dobrze w social mediach – to pamiętajcie że możecie skomentować mi tutaj na blogu!

Do dzieła!!

About author

Articles

Jestem trenerką, absolwentką AWF we Wrocławiu i byłym sportowcem. Założyłam tego bloga, by udowodnić, że fit może być każdy - niezależnie od wieku i grubości portfela.