TreningiZestawy ćwiczeń

Trening PILATES | Smukła sylwetka i zdrowy kręgosłup [WIDEO]

Czas na trening pilates w domu! Ćwiczenia pilates ostatnio wróciły do łask niczym boomerang – i teraz podbijają wszystkie rankingi fitnessowych trendów. Nie ma w sumie w tym nic dziwnego: to trening bez skakania, w spokojnym tempie, a jednocześnie mogący przynieść dużo efektów.

Pilates to ćwiczenia, a właściwie cała metoda treningowa, autorstwa Josepha Pilatesa, która podbiła świat już bardzo dawno temu. Na czym polega pilates? Bardzo dużą rolę odgrywają tutaj spokojne, powolne ruchy zsynchronizowane z oddechem i właściwym napięciem mięśni. Skupienie się na pracy i odpowiednio dobrane ćwiczenia sprawiają, że ten trening jest świetny zarówno dla osób początkujących jak i mocno zaaawansowanych. Ćwiczenia pilates popularne są nie tylko wśród „zwykłych” ludzi – trenują go także sportowcy. Pilates świetnie wzmacnia wszystkie mięśnie CORE oraz przy okazji – całe ciało.

Jakie są korzyści z pilatesu? Wzmocnione mięśnie brzucha i pleców, które zapewniają zdrowy kręgosłup, ale także ćwiczenie całego ciała: pośladków, nóg czy ramion.

TRENING PILATES – co to jest?

Trening PILATES – to zestaw oparty na ćwiczeniach pilates, które są głównie ruchami wzmacniającymi całe ciało. Nie znajdziecie tutaj cardio: zamiast tego skupiamy się na spokojnych, ale bardzo skutecznych ruchach oraz oddechu, co pozwala doskonale przećwiczyć całe ciało.

DLA KOGO:  dla wszystkich: zawiera modyfikacje ćwiczeń, dzięki którym możesz dopasować trening do siebie.
RODZAJ:  trening wzmacniający całe ciało, trening core, trening mięśni brzucha i pleców
CEL:  praca nad sylwetką, wysmuklenie ciała, wzmocnienie całego ciała, zadbanie o zdrowy kręgosłup
INTENSYWNOŚĆ: głównie niska, bez skakania i gwałtownych zmian intensywności

DOŁĄCZ DO WYZWANIA NOWOROCZNEGO!

Ruszyło wyzwanie noworoczne – możesz jednak dołączyć do niego w każdym momencie, bo plany treningowe pojawiają się w każdym tygodniu! Po prostu wejdź na WPIS Z WYZWANIEM, przeczytaj wszystkie szczegóły i spraw, by ten styczeń był turbo aktywny!

ZASUBSKRYBUJ MÓJ KANAŁ YOUTUBE I BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Jeśli nie chcesz przegapić nowych treningów i filmów na moim kanale – możesz zasubskrybować mój kanał TUTAJ. Będzie mi bardzo miło!

Inne treningi znajdziecie także w kategorii: ZESTAWY ĆWICZEŃ.
Na blogu znajduje się też mnóstwo zdrowych przepisów – PRZEPISY.

Po więcej motywacji zajrzyjcie na mój FACEBOOK INSTAGRAM .

About author

Articles

Jestem trenerką, absolwentką AWF we Wrocławiu i byłym sportowcem. Założyłam tego bloga, by udowodnić, że fit może być każdy - niezależnie od wieku i grubości portfela.