Fit wyzwaniaWyzwania

WYZWANIE FITMAS 2022 – ŚWIĄTECZNE WYZWANIE TRENINGOWE!

To już ten czas w roku: nadchodzi nasze coroczne wyzwanie treningowe Fitmas – czyli połączenie dwóch najlepszych rzeczy: treningów oraz czekania na święta!

Fitmas to wyzwanie, które w różnej formie istnieje na moim blogu od 2014 roku, czyli prawie od samego początku! Przez lata zmieniła się jego formuła, a cała akcja urosła na tyle, że corocznie bierze w nim udział kilkanaście tysięcy osób… i nic dziwnego, bo to wyzwanie, którego jest chyba najfajniejszym, najprzyjemniejszym i najsłodszym wyzwaniem w roku. A w dodatku motywuje do tego, by w grudniu nie odpuszczać, tylko w 1 stycznia wejść z dobrym impetem!

O CO CHODZI W FITMAS?

Wyzwanie Fitmas to nic innego, jak wyzwanie treningowe – tylko w specjalnej, świątecznej formie! Plan treningowy zamieszczony jest w formie kalendarza adwentowego na stronie wyzwania (tutaj) – codziennie wieczorem o godzinie 19:00 odsłaniamy trening na kolejny dzień.

Fot. Justyna Kocur-Czarny

Plany przygotowane są w trzech wersjach:

 • dla megapoczątkujących – plan dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z treningami, są po długiej przerwie, po chorobie, po kontuzjach albo z dużą nadwagą. Ten plan nie zawiera treningów ze skakaniem, jest bezpieczny na początek i pomoże zbudować kondycję.
 • dla średniozaawansowanych i ambitnych początkujących – plan dla osób, które już ćwiczą. W tym planie większość treningów zawiera modyfikacje, co oznacza, że zarówno osoba średniozaawansowana jak i ambitnie początkująca znajdzie wersję ćwiczenia dla siebie. W tym planie są już treningi zawierające skakanie, jest też większe zróżnicowanie pod kątem rodzaju treningów.
 • dla zaawansowanych – plan dla osób doświadczonych, ćwiczących przynajmniej od roku (a najlepiej jeszcze więcej), które mają prawidłową technikę ćwiczeń i znają swoje ciało.

Oprócz planu treningowego, wyzwanie Fitmas przewiduje mini-zadania na każdy dzień! Zadania dotyczą nie tylko aktywności, ale też zdrowia, motywacji, organizacji, zdrowia psychicznego, odpoczynku, diety czy przygotowania do świąt. Zadania pojawiają się w konkretny dzień na moim stories na Instagramie/relacji na Facebooku.

No i prezenty! Osoby relacjonujące wyzwanie na swoim Instagramie codziennie mają szansę wygrać prezent dla siebie oraz walczyć o nagrodę główną!
Jak wziąć udział w konkursie? Należy relacjonować wyzwanie i wykonywanie mini-zadań na swoich Instagramach: w formie postów, rolek lub relacji (relacje muszą być wyróżnione, żebym mogła do nich wrócić!). Pamiętajcie, by do relacji dodać oznaczenia: #druzynaCF #wyzwanieFitmas i oznaczając @codziennie_fit – szczegóły konkursu oraz regulamin macie na STRONIE WYZWANIA. Każdego dnia macie szansę na inną nagrodę – nagroda zawsze jest podana w naszym kalendarzu adwentowym.

SZCZEGÓŁY WYZWANIA I JAK Z NIEGO KORZYSTAĆ

Podsumowując:

 • wyzwanie rozpoczyna się 1 grudnia i trwa do 24 grudnia włącznie – ale możecie je zacząć w każdym momencie.
 • treningi poznajecie dzień wcześniej wieczorem (około 19:00) w naszym kalendarzu adwentowym: znajdziecie go TUTAJ. Czyli jeśli startujemy 1 grudnia, to pierwszy trening widzicie 30 listopada. Trening na 2 grudnia pojawi się na stronie wyzwania 1 grudnia około 19:00.
 • aby odsłonić trening, wystarczy najechać na konkretny dzień w kalendarzu,
 • plan treningowy zawiera zaplanowane dni wolne i przeznaczone na regenerację,
 • treningi przed samymi świętami będą krótsze, żeby móc je wcisnąć w zabiegany, przedświąteczny czas,
 • treningi, które będą zaplanowane, są ułożone w profesjonalny plan treningowy, który pozwoli Wam trenować rozsądnie i skutecznie, a ich kolejność MA ZNACZENIE.
 • mini-zadania na każdy dzień znajdziecie codziennie rano w okolicach 9:00 na moim stories na Instagramie/relacji na Facebooku. Wystarczy kliknąć moje zdjęcie profilowe i powinna Wam się otworzyć relacja 🙂
Fot. Justyna Kocur-Czarny
 • macie codziennie okazję do wygrania nagrody-prezentu oraz wzięcia udziału w konkursie o nagrodę główną!Wszystkie szczegóły konkursu znajdziecie na stronie naszego wyzwania TUTAJ. Codziennie możecie wygrać małe upominki, relacjonując wyzwanie i wykonywanie mini-zadań na swoim Instagramie, a wszyscy, którzy biorą udział w wyzwaniu i je relacjonują regularnie, biorą udział w walce o nagrodę główną – zegarek sportowy marki Polar.
 • wyzwanie wstępnie ma zaplanowane treningi LIVE w środy, ale wszystko zależy od mojego zdrowia – treningi NA ŻYWO będą zapowiadane z wyprzedzeniem, dzień wcześniej.
 • pobierz darmowe materiały! Przygotowaliśmy dla Was z Patrykiem dwie rzeczy: planszę do druku (lub udostępniania w relacjach) z bombkami, które warto kolorować w ramach „odhaczania” kolejnych dni. Znajdziecie ją TUTAJ, na stronie wyzwania!
 • Druga rzecz to kolorowe, świąteczne, wyzwaniowe tapety na telefon w trzech wersjach kolorystycznych – pobierzecie je ze strony wyzwania TUTAJ.
 • jeśli wrzucasz jakieś zdjęcia lub relacje z wyzwania na Instagram, pamiętaj, żeby oznaczyć je: #druzynaCF #wyzwaniefitmas @codziennie_fit – dzięki temu je zobaczę i będę mogła udostępnić Wasze materiały dalej, żeby zmotywować innych! <3 Codziennie będę odwiedzać Wasze profile, komentować Wasze postępy i dodawać motywacji. Będę też udostępniać wybrane relacje u siebie na profilu.
 • wsparcie i motywację możecie uzyskać także na naszej grupie – tutaj.

NIE BĄDŹ BUŁA – POMÓŻ!

Całe wyzwanie jest dla Was darmowe, mimo tego, że z mojej strony (oraz osób, które mi pomagają) wymaga pracy, wysiłku i kosztów finansowych, a także zobowiązań , dzięki którym mogę załatwić dla Was nagrody w kalendarzu. Nie oczekuję niczego w zamian – chcę promować zdrowie – ale jeśli macie ochotę i chcecie się odwdzięczyć lub po prostu w tym świątecznym okresie zrobić coś dobrego -wesprzyjcie ze mną Fundację Hospicjum dla Kotów Bezdomnych, której zbiórka bierze udział w konkursie  „Łap dotację na organizację” zorganizowanym przez RatujemyZwierzaki.

Chodzi o to, by mieć jak najwięcej unikalnych darczyńców do konkursowej skarbonki. Wygrana to nagroda pieniężna, która Kociemu Hospicjum bardzo pomoże! Mamy czas do 15 grudnia!

Kocie Hospicjum to wyjątkowa organizacja – to dom dla ok. 70 kotów chorych, starszych, niepełnosprawnych, po wypadkach. Zapewniona im zostaje świetna opieka weterynaryjna, domowe warunki i stały kontakt z opiekunem.

DOŁĄCZ DO FESTIWALU!

Już 3 grudnia widzimy się na Codziennie Fit Festiwalu online! Masz jeszcze szansę dołączyć i wziąć udział w najbardziej motywującym wydarzeniu online – przed nami treningi ze mną i innymi instruktorami, wykłady na temat diety i treningów oraz panel z pytaniami do ekspertów! Wszystkie szczegóły, biletę oraz agendę znajdziesz na stronie Festiwalu: TUTAJ!

NAJCZĘSTSZE PYTANIA I ODPOWIEDZI O WYZWANIE FITMAS

Nauczona doświadczeniem, przygotowałam odpowiedzi na najczęstsze pytania:

Gdzie znajdę treningi na dany dzień?

Treningi na dany dzień znajdziesz na stronie wyzwania – TUTAJ. Trening pojawia się z wyprzedzeniem, na karcie z kalendarza z danego dnia – około 19:00. Aby zobaczyć treningi, należy najechać myszką na dany dzień (a na telefonie kliknąć dany dzień) – powinna odwrócić się karta z treningiem. Jeśli się nie odwraca – sprawdź, czy na pewno klikasz odpowiedni dzień 🙂

Chciałabym wziąć udział w konkursie! Gdzie znajdę szczegóły?

Szczegóły konkursu, regulamin oraz informacje o nagrodach znajdziesz na stronie wyzwania TU. Nagrody codzienne będą pojawiać się tak jak trening, z wyprzedzeniem, wieczorem około 9:00 na karcie danego dnia w kalendarzu wyzwania.

Nigdy nie ćwiczyłam/jestem po przerwie/ po chorobie. Czy mogę wziąć udział w wyzwaniu?

Tak, wyzwanie nada się dla KAŻDEGO! W takiej sytuacji wybierz poziom megapoczątkujący. Znajdziesz tam treningi bez obciążania kolan, bez skakania i odpowiednie dla osób, które nie mają kondycji.

Fot. Justyna Kocur-Czarny

Czy do wyzwania potrzebne są dodatkowe sprzęty (hantle, gumy)?

Niekoniecznie. Będą pojawiać się takie treningi, ale zawsze możesz wtedy wykonać inny trening z kalendarza (z innego poziomu) lub np. zamiast hantli wykorzystać butelki wody czy puszki z fasolą.

Czy wyzwanie ma dni wolne?

W planie treningowym będą też dni wolne – tak, żeby osiągnąć jak najlepsze efekty i zachować zdrowie.

Ile treningów tygodniowo ma wyzwanie?

To zależy od Ciebie – od 3 do 6. Niektóre dni to dni z rozciąganiem.

Czy to wyzwanie pomoże mi schudnąć?

Tak, pod warunkiem, że zadbasz także o odpowiednią dietę – potrzebny jest deficyt kaloryczny. Więcej o tym, jak jeść w trakcie wyzwania, by osiągnąć efekty sylwetkowe, przeczytasz TU.

Oprócz tego wszystkiego biegam/chodzę na inne zajęcia – jak to pogodzić z wyzwaniem?

Wyzwanie Fitmas to wyzwanie na luzie! Możesz wymieniać treningi z kalendarza na swoje aktywności, z których nie chcesz rezygnować.

Czy jest sens dołączać w trakcie?

Jak najbardziej! Nawet w połowie możesz zacząć – pamiętaj, że czas i tak upłynie, a ty będziesz mieć na koncie trochę aktywnych dni!

CZAS ZACZĄĆ WSPANIAŁY GRUDZIEŃ!

To najfajniejszy czas w roku – sprawmy, żeby rzeczywiście tak było! Trzymam za Was kciuki i życzę Wam powodzenia: jestem pewna, że świetnie sobie poradzicie i razem będziemy mieli naprawdę aktywny koniec roku!

Miłego FITMAS!

About author

Articles

Jestem trenerką, absolwentką AWF we Wrocławiu i byłym sportowcem. Założyłam tego bloga, by udowodnić, że fit może być każdy - niezależnie od wieku i grubości portfela.