Trening w domuTreningi

15 nietypowych treningów, którymi świetnie zaczniesz poniedziałek!

Tydzień trzeba zacząć dobrze! A żeby to zrobić, warto byłoby wybrać trening, który poniesie nas do działania i sprawi, że reszta dni upłynie już aktywnie bez problemu. Dlatego dzisiaj mam dla Was wyjątkowy zestaw ćwiczeń w domu: 15 treningów, które będą idealne na początek tygodnia i jednocześnie nie są „typowe” i „zwykłe”. Ciekawi?

Mam dzisiaj dla Was 15 zestawów i nie są to „typowe” treningi. Dzięki temu świetnie sprawdzą się na trening na początek tygodnia. Jedno jest pewne: nudy tutaj nie doświadczycie!

To co, zaczynamy?

#1 TRENING Z KRZESŁEM

Tak! Nie z hantlami, nie z gumami, tylko właśnie ze zwykłym krzesłem – większość z nas ma taki sprzęt w domu i może go wykorzystać do naprawdę fajnego treningu wzmacniającego. Jeśli chcecie popracować nad sylwetką i nie macie dzisiaj ochoty na cardio – ten trening będzie idealny!

Poziom treningu: średniozaawansowany/zaawansowany
Typ treningu: wzmacniający, modelujący

#2 DANCE CARDIO – TRENING BEZ GADANIA, PEŁEN TAŃCZENIA!

Nie ma motywacji do treningu? Nie ma problemu – dance cardio robi się tak, jakby to nie był trening, bo cały czas tańczymy 🙂 A jednocześnie w tym samym czasie pracujemy nad kondycją, spalamy kalorie i wzmacniamy całe ciało 🙂

Poziom treningu: średniozaawansowany/zaawansowany, ambitni początkujący (można robić przerwy w trakcie)
Typ treningu: cardio

#3 TRENING SPORTOWCA – ATHLETE BODY

Jeśli chcecie poczuć się jak prawdziwy sportowiec, mam dla Was trening, który pozwoli Wam zrobić coś nieco innego, niż zazwyczaj. Trening sportowy to nie tylko skupianie się na sylwetce, ale przede wszystkim na umiejętnościach – i Athlete Body pozwoli Wam popracować nad ogólną sprawnością i poprawić swój poziom.

Poziom treningu: średniozaawansowany/zaawansowany
Typ treningu: cardio i wzmacnianie, sprawność, równowaga, refleks

#4 INTERWAŁY BEZ HAŁASU, CZYLI HIIT BEZ TUPANIA

Trening interwałowy, intensywny, kojarzy się zawsze ze skakaniem – no cóż, nie tym razem! Ten trening to dowód na to, że można zrobić porządny zestaw ćwiczeń w domu o wysokiej intensywności jednocześnie nie wkurzając sąsiadów. Na zdrowie!

Poziom treningu: średniozaawansowany/zaawansowany
Typ treningu: trening interwałowy (interwały, HIIT)

#5 POŚLADKI Z MINI-BAND – TRENING NA POŚLADKI Z GUMAMI OPOROWYMI

Jeśli Waszym celem jest poprawa wyglądu pośladków lub ich wzmocnienie (a to się przyda KAŻDEMU! Niezależnie od płci) to ten trening będzie idealny. 30 minut pracy skupionej tylko i wyłącznie na pupie. Polecam!

Poziom treningu: średniozaawansowany/zaawansowany, początkujący (trudność dopasowujemy oporem taśm)
Typ treningu: wzmacnianie, modelowanie

#6 RZEŹBA I FORMA – TRENING Z HANTLAMI NA CAŁE CIAŁO

Idealny trening, po którym poczujemy całe ciało – wzmocnimy je i popracujemy nad jego rzeźbą i wzmocnieniem naszych mięśni. W sam raz na rozpoczęcie tygodnia!

Poziom treningu: średniozaawansowany/zaawansowany, ambitni początkujący (trudność dopasowujemy ciężarem hantli)
Typ treningu: trening ogólnorozwojowy z elementami treningu siłowego, wzmacnianie, modelowanie

#7 ROZCIĄGANIE DO SZPAGATU W STYLU JOGOWYM

Ten zestaw, nagrany razem z moją nauczycielką jogi – Magdą ze studia Siódme Poty Wrocław – to idealna pozycja nie tylko dla tych, którzy chcą zrobić szpagat, ale dla wszystkich, którzy chcą rozluźnić biodra i nogi.

Poziom treningu: dla wszystkich
Typ treningu: rozciąganie, joga

#8 TRENING NA MOCNE PLECY I BRZUCH

Wzmocnienie mięśni core, naszego tułowia to kluczowa rzecz, zwłaszcza jeśli pracujemy na stojąco lub siedząco. Dajcie swojemu ciału 25 minut i wzmocnijcie plecy i brzuch – zarówno Wasza postawa, jak i potem Wasze plecy Wam za to podziękują!

Poziom treningu: średniozaawansowany/zaawansowany, ambitni początkujący
Typ treningu: wzmacnianie, modelowanie

#9 TRENING RETRO – NA STOJĄCO!

Jeden z najlepszych treningów na moim kanale – jeśli chcecie wrócić do lat 80, posłuchać super muzyki i jednocześnie nie chcecie używać maty oraz robić podporów – ten zestaw ćwiczeń idealnych do domu jest dla Was! Poza tym umówmy się – ja mam tutaj body i burzę loków, taki widok nie zdarza się często!

Poziom treningu: średniozaawansowany/zaawansowany,
Typ treningu: trening ogólnorozwojowy – cardio i wzmacnianie

#10 TABATA Z GIBONAMI

Poziom treningu: średniozaawansowany/zaawansowany, ambitni początkujący
Typ treningu: trening interwałowy (interwały, HIIT)

Czy tabata może być przyjemna? Ta jest na pewno, bo z jednej strony mamy w tle gibony z wrocławskiego zoo, z drugiej zaś – to jest naprawdę fajny trening i odpowiednio intensywny – zwłaszcza dla średniozaawansowanych i ambitnych początkujących!

#11 TRENING DLA MEGAPOCZĄTKUJĄCYCH – STARTER

Najnowsza pozycja na moim kanale, przeznaczona dla osób bez kondycji, początkujących, a także osób z nadwagą. Nie mamy tutaj skakania i obciążania stawów – ten trening jest do zrobienia i na pewno sprawi, że łatwiej będzie Wam zacząć tydzień!

Poziom treningu: mega początkujący
Typ treningu: trening ogólnorozwojowy – cardio i wzmacnianie

#12 HARDCORE 3 – TRENING DLA NAPRAWDĘ ZAAWANSOWANYCH

HARDCORE – to bardzo intensywny trening dla osób zaawansowanych, które chcą się sprawdzić i dobrze przetrenować całe ciało.

Poziom treningu: zaawansowany
Typ treningu: trening ogólnorozwojowy – cardio i wzmacnianie, elementy treningu siłowego

#13 FITNESS BOOTCAMP – IDEALNA MIESZANKA

Ten trening to jeden z moich ulubionych zestawów z moich najnowszych filmów. To idealna mieszanka cardio i wzmacniania, która sprawi, że trening jest naprawdę bardzo efektywny i skuteczny. Dla mnie to taki idealny początek tygodnia, macie wszystko w jednym treningu i robicie prawdziwy konkret.

Poziom treningu : średniozaawansowani i zaawansowani
Typ treningu: trening ogólnorozwojowy – cardio i wzmacnianie

#14 PORANNA GIMNASTYKA – IDEALNY TRENING W 25 MINUT

Jeśli macie ochotę dobrze zacząć tydzień, ten trening będzie idealny – wystarczy 25 minut! Uwaga, sprawdziłam i policja nie przyjeżdża, jeśli trening poranny zrobicie wieczorem – więc bez obaw!

Poziom treningu : średniozaawansowani i zaawansowani
Typ treningu: trening ogólnorozwojowy – cardio i wzmacnianie

#15 TRENING BEZ POWTÓRZEŃ I BEZ CARDIO

Jeśli nie lubicie bloków, powtórzeń i serii, to ten zestaw będzie idealny – każde ćwiczenie robimy tylko raz i na dodatek – nie ma tutaj elementów cardio!

Poziom treningu : średniozaawansowani i zaawansowani
Typ treningu: trening wzmacniający, modelujący

Mam nadzieję, że dzisiejszy wpis ułatwi Wam nieco wybór treningu na początku tygodnia 🙂 Dajcie znać, czy wybraliście coś konkretnego, a może na liście macie jakiegoś swojego ulubieńca? Czekam na Wasze komentarze i życzę Wam aktywnego tygodnia!

zestaw ćwiczeń w domu

Zobacz także: Mocny trening w domu – BOOTCAMP!

About author

Articles

Jestem trenerką, absolwentką AWF we Wrocławiu i byłym sportowcem. Założyłam tego bloga, by udowodnić, że fit może być każdy - niezależnie od wieku i grubości portfela.