TreningiZestawy ćwiczeń

DANCE CARDIO | Trening do muzyki | Trening taneczny [WIDEO]

Gotowi na to, by ćwiczyć z przyjemnością? DANCE CARDIO, czyli trening taneczny – a właściwie fitness do muzyki – to idealny sposób, żeby spalić kalorie, poprawić kondycję i przy okazji dobrze się bawić!

Chociaż trening taneczny może kojarzyć się wyłącznie z zabawą czy wygłupami, to naprawdę jest dobra forma ćwiczeń! W moich konkretnych zestawach dance cardio nie tylko poprawiamy kondycję dzięki odpowiedniej intensywności, ale też wzmacniamy całe ciało (tak, wplotłam tam elementy wzmacniające) i jednocześnie przyjemnie spędzamy czas. Taki rodzaj treningu będzie idealny dla wszystkich, którzy nie lubią tradycyjnych ćwiczeń albo mają akurat „dzień naleśnika” – czyli dzień, kiedy naprawdę się nic nie chce. 20 minut – to wystarczy, by zrobić coś dla swojego zdrowia, figury i przy okazji trochę się obudzić, bo energii w tym zestawie jest sporo!

DANCE CARDIO – TRENING TANECZNY | FITNESS DO MUZYKI

Co to za trening?

DANCE CARDIO – to trening taneczny, a właściwie trening fitness do muzyki. Składa się zarówno z ruchów typowo fitnessowych (pajacyki, step touch, przysiady) jak i bardziej tanecznych – bioderka mogą iść w ruch 🙂 To świetna forma treningu cardio, ale też dobry sposób na podbicie aktywności w ciągu dnia czy dodatek do innego treningu.
DLA KOGO:  każdy poziom zaawansowania, ale osoby początkujące powinny zmniejszyć ilość skoków oraz robić przerwy na wodę
RODZAJ:  typowy trening cardio
CEL:  poprawa kondycji, spalanie kalorii, pomoc w odchudzaniu, poprawa humoru, zwiększenie dziennej aktywności
INTENSYWNOŚĆ: zmienna intensywność – od niskiej po wysoką

Do treningu nie trzeba się dodatkowo rozgrzewać – pierwsze dwie piosenki są bardziej rozgrzewkowe i dla większości wystarczą.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!


Jeśli nie chcesz przegapić nowych treningów i filmów na moim kanale – możesz zasubskrybować mój kanał TUTAJ. Będzie mi bardzo miło!

Nowe filmy ukazują się w poniedziałki (treningi) i czwartki (filmy o diecie i ćwiczeniach).

Inne treningi znajdziecie także w kategorii: ZESTAWY ĆWICZEŃ.
Na blogu znajduje się też mnóstwo zdrowych przepisów – PRZEPISY.

Po więcej motywacji zajrzyjcie na mój FACEBOOK INSTAGRAM .

About author

Articles

Jestem trenerką, absolwentką AWF we Wrocławiu i byłym sportowcem. Założyłam tego bloga, by udowodnić, że fit może być każdy - niezależnie od wieku i grubości portfela.