TreningiZestawy ćwiczeń

Express Tabata – intensywny trening interwałowy | Tylko 25 minut [WIDEO]

Tabatę się albo kocha, albo nienawidzi, ale jedno jest pewne: działa. To jeden z naprawdę skutecznych systemów treningu interwałowego, który pomoże Wam podkręcić waszą wydolność, spalić trochę kalorii i przy okazji powalczyć o formę. I co najlepsze – ten intensywny trening jest w wersji EXPRESS – potrzebne Wam niecałe 25 minut, żeby zrobić naprawdę mocny zestaw.

Ja należę do ludzi, którzy interwały kochają! Wierzę jednak, że „miłość” do tego rodzaju treningu zależna jest też od naszej wydolności – warto więc pamiętać o tym, że praktyka czyni mistrza, a z każdym zrobionym treningiem interwałowym poprawiacie swoją formę i ułatwiacie sobie tabaty w przyszłości. Ten niezwykle skuteczny protokół treningu interwałowego polega na stosunku pracy do odpoczynku 2:1 – odpoczywamy dwa razy krócej, niż ćwiczymy. Jest więc intensywnie, jest mocno, ale dzięki temu – jest także skutecznie. Ten rodzaj treningu zdecydowanie przeznaczony jest dla osób zaawansowanych i średniozaawansowanych.

Ten trening, mimo że trwa zaledwie 25 minut, zawiera już rozgrzewkę oraz schłodzenie po – możecie więc go potraktować jako osobną sesję treningową!

EXPRESS TABATA – INTENSYWNY TRENING INTERWAŁOWY W 25 MINUT

EXPRESS TABATA – to szybki i intensywny trening interwałowy, idealny jeśli masz mało czasu, a chcesz porządnie poćwiczyć! Trening interwałowy przeprowadzony w systemie tabata (czyli w stosunku pracy do odpoczynku 2:1) – będzie dobrym wyzwaniem i świetnie wykorzystanymi 25 minutami. Świetnie sprawdzi się jako osobna jednostka treningowa, lub jako trening interwałowy po treningu siłowym czy wzmacniającym.
DLA KOGO:  zaawansowanych i średniozaawansowanych
RODZAJ:  trening interwałowy (HIIT), tabata
CEL:   poprawa wydolności, sprawności, spalanie kalorii, pomoc w redukcji tkanki tłuszczowej, poprawa mocy
INTENSYWNOŚĆ:  wysoka i średnia

NIE PRZEGAP NOWYCH FILMÓW!

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowymi treningami, a także innymi moimi filmami dotyczącymi ćwiczeń, zdrowia i odżywiania – zasubskrybuj mój kanał! Możesz zrobić to TUTAJ.

Inne treningi znajdziecie także w kategorii: ZESTAWY ĆWICZEŃ.
Na blogu znajduje się też mnóstwo zdrowych przepisów – PRZEPISY.

Po więcej motywacji zajrzyjcie na mój FACEBOOK INSTAGRAM .

About author

Articles

Jestem trenerką, absolwentką AWF we Wrocławiu i byłym sportowcem. Założyłam tego bloga, by udowodnić, że fit może być każdy - niezależnie od wieku i grubości portfela.