RuchTrening w domu

Jak się rozruszać po świętach? 10 przyjemnych zestawów na trening po świętach!

trening po świętach

Dobrze, dobrze, dobrze. Wszyscy wiemy: święta rządzą się innymi prawami. To wtedy jedna porcja serniczka zamienia się w pięć, pobijamy rekord w ilości pierogów wciśniętych na raz i umówmy się – czasami nie myślimy tak wiele o ruchu. I to jest w porządku! Reset należy się każdemu. Nadchodzi jednak moment, kiedy warto byłoby się poruszać dla lepszego samopoczucia: dlatego mam dzisiaj dla Was 10 zabawnych/przyjemnych/ciekawych zestawów, które zajmą 30-40 minut i będą idealne, jako trening po świętach. Zaczynamy!

TRENING PO ŚWIĘTACH

Niezależnie od tego, czy zrobiliśmy sobie dłuższą przerwę (na przykład przez cały grudzień) czy mamy kilka dni wolnego, warto pamiętać, że nie musicie robić teraz kilku treningów pod rząd, czy niesamowicie się spinać. Nawet, jeśli kilka dni z rzędu trochę przesadziliśmy z jedzeniem (umówmy się: w święta nie ma w tym nic złego), to jeśli wrócimy po prostu do ruchu – wszystko powinno być w porządku. Nie musimy katować się szczególnie intensywnymi treningami czy podwójnymi sesjami treningowymi – to tak naprawdę wiele nie zmieni i nie będzie wcale dużo bardziej efektywne. Po prostu zróbcie trening! I tyle.

trening po świętach
fot. Justyna Kocur-Czarny

Tak sobie pomyślałam, że wiele z Was na pewno będzie chciało trochę rozruszać kości po świętach – dlatego przygotowałam 10 treningów, które zrobicie z przyjemnością – są albo zabawne (jak dance cardio), albo inne (bo „specjalne”), albo po prostu szybko się je robi lub są na maksa efektywne. To będą idealne zestawy na trening po świętach!

TRENING PO ŚWIĘTACH – 10 IDEALNYCH ZESTAWÓW

DANCE CARDIO WERSJA ŚWIĄTECZNA – 23 MINUTY ZABAWY

Święta są raz w roku, wiec wyciśnijmy je do końca! Jeśli chcecie posłuchać świątecznych hitów, a przy okazji poćwiczyć tak, jakby to nie był trening i po prostu potańczyć – dance cardio jest totalnie dla Was. Ma tylko 23 minuty i możecie zrobić go jako osobny trening, lub połączyć z innym zestawem (np. wzmacniającym z serii Express – tutaj).

ŚWIĄTECZNY TRENING BEZ TUPANIA

Ze świątecznego klimatu trzeba korzystać! Dlatego na liście ląduje także kolejny trening w wersji specjalnej – świątecznej – tym razem bez tupania i bez skakania – nie oznacza to jednak, że się nie zmęczycie! Trening zawiera zarówno elementy cardio jak i wzmacniania, jest więc idealny dla tych, którzy chcą zrobić ogólnorozwojowy zestaw, który „ma wszystko”.

BEZ MATY – BEZ PROBLEMU. TRENING RETRO NA STOJĄCO!

Trening retro bez maty – na stojąco i bez podporów – to kolejny z treningów specjalnych! Czekam na Was ja w wersji Jane Fonda, retro tło oraz… stare hity z lat osiemdziesiątych!
Ten trening to idealna mieszanka cardio ze wzmacnianiem – będzie perfekcyjny do spalania świątecznych serniczków i poczucia, że robicie kawał dobrej roboty. Są elementy kondycyjne, są elementy modelujące, a przede wszystkim, jest dużo zabawy, dobrej muzyki i odniesień do Jane Fondy!
Uwaga! Trening nie jest najłatwiejszy – poziom średniozaawansowany i zaawansowany.

CARDIO BEZ TUPANIA I SKAKANIA

Chcielibyście trochę się zmęczyć i spalić pierogi, ale jesteście u rodziny lub nie możecie hałasować? Żaden problem – ten 40 minutowy trening bez tupania i skakania załatwi robotę! To trening cardio, ale bez hałasu – uwierzcie mi, oprócz Waszego oddechu nie będzie niczego słychać.

Trening zawiera różne wersje ćwiczeń – można dowolnie modyfikować poziom, dzięki Kamili i Martynie, które towarzyszą mi na nagraniu.

TOTAL HIIT – TRENING SPALAJĄCY

Jeśli macie mało czasu i potrzebujecie mocnego konkretu – proszę bardzo! W towarzystwie ćwiczy się lepiej, więc ten trening interwałowy ze mną, Jolą i Wiolą to idealny sposób na to, żeby mocno się poruszać i zrobić konkretny rozruch. Poza tym: w drużynie raźniej!

CARDIO STARTER – DLA MEGA POCZĄTKUJĄCYCH

Nigdy wcześniej nie ćwiczyliście? Mieliście długą przerwę? Jesteście po chorobie, kontuzji? Macie dużą nadwagę? Nie ma problemu – ten Cardio Starter to łagodny trening cardio nie obciążający kolan, bez podskoków i trudnych, skomplikowanych ruchów. Sprawdzi się idealnie u megapoczątkujących.

PORANNY TRENING – WSZYSTKO W JEDNYM

Jeśli chcecie zrobić konkretny trening w 30 minut – ten zestaw jest jednym z moich ulubionych. Macie tu wszystko, czego potrzebuje ciało do rozruszania się, spocenia i zaliczenia dobrego treningu po przerwie. Ta mieszanka cardio i wzmacniania dobrze Was obudzi – świetnie się sprawdzi, jako szybki trening na zabiegany dzień czy aktywny poranek.

HIIT SPALANIE

Nie jestem naiwna – wiem, że dla niektórych ważne jest to, aby poświąteczny trening był określony jako „spalanie”. Ten zestaw sprawdzi się perfekcyjnie – jest krótki, ale bardzo efektywny i intensywny. Interwałowy trening pozwoli Wam poczuć, że żyjecie i odpowiednio zmęczyć.

Dance Cardio Dua Lipa

Jeśli tak jak ja lubicie muzykę, którą tworzy Dua Lipa i jednocześnie lubicie się zmachać przy cardio – ten trening taneczny jest dla Was. To intensywny trening dance – tańczymy non stop do hitów Dua Lipy. Możecie połączyć go z treningiem świątecznym dance cardio lub dodać do niego wzmacnianie. Świetnie sprawdzi się też jako pojedynczy zestaw.

/center>
HALLOWEEN TRENING

Ja wiem, że może święta i Halloween to dwa rozbieżne tematy, ale nic nie poradzę – ten trening to nieodkryta perełka na moim kanale! W ciągu 30 minut robimy kawał dobrej roboty, a cały zestaw jest tak skomponowany, że macie odpowiednią ilość cardio i wzmacniania w całej jednostce. Ćwiczenia zmieniają się bardzo szybko, czeka na Was dużo urozmaicenia i zero nudy. No i umówmy się – jestem w wersji zombie, a to zawsze ciekawsze, niż „zwykły” trenio!

JAK ĆWICZYĆ PO ŚWIĘTACH?

Mam nadzieję, że powyższe zestawy Wam się przydadzą! I takie przemyślenie ode mnie na koniec: bardzo często spędzamy mnóstwo czasu, zastanawiając się jak zacząć po przerwie, jaki trening będzie najlepszy, najbardziej efektywny, najskuteczniejszy. Z mojego trenerskiego doświadczenia: to naprawdę NIE MA TAKIEGO ZNACZENIA po świętach. Wiecie, jaki trening będzie najlepszy?

Ten wykonany. Więc do dzieła! Powodzenia!

Pamiętajcie, że znajdziecie mnie też na moim INSTAGRAMIE. Więcej treści znajdziecie na STRONIE GŁÓWNEJ bloga.

About author

Articles

Jestem trenerką, absolwentką AWF we Wrocławiu i byłym sportowcem. Założyłam tego bloga, by udowodnić, że fit może być każdy - niezależnie od wieku i grubości portfela.