TreningiZestawy ćwiczeń

Rzeźba & forma – trening siłowy z hantlami | Na całe ciało! [WIDEO]

Czy da się zrobić dobry trening siłowy w domu? Oczywiście, że tak – wystarczy tylko odpowiednio do tego podejść! Dlatego mam dzisiaj dla Was trening na całe ciało, który pozwoli popracować nad sylwetką i siłą w domowym zaciszu. Przed Wami trening siłowy z hantlami – i obiecuję, że nudy nie będzie!

Trening z hantlami to chyba najpopularniejsza forma treningu oporowego/siłowego. Hantle to sprzęt stosunkowo tani i jeśli tylko możecie sobie na niego pozwolić to polecam, bo mocno urozmaici Wam Wasze trenowanie!

Jeśli chodzi o ciężar hantli, tutaj jest to kwestia indywidualna.

  • Osoby, które nigdy nie ćwiczyły z hantlami i są początkujące, mogą zacząć od zakresu 0,5-2 kg.
  • Średniozaawansowani – od 2 do 4 kg.
  • Osoby zaawansowane 4 kg i więcej.

Oczywiście, najlepiej byłoby mieć różne rodzaje hantli – to się najlepiej sprawdza – ale nie zawsze mamy taką możliwość. Jeśli nie macie w ogóle hantli, to pamiętajcie, że możecie wykorzystać na początku butelki wody, puszki z fasolą czy worki mąki (tylko uważajcie, żeby Wam nie wypadło, bo będzie sprzątanie!). W najgorszym wypadku ten trening możecie zrobić także bez żadnego sprzętu.

W treningu siłowym bardzo ważna jest technika, dlatego mój apel do Was – słuchajcie tego, co mówię w trakcie treningu i jeśli macie możliwość, obserwujcie swoją formę przed lustrem lub nagrywając się podczas ćwiczeń.

TRENING RZEŹBA & FORMA – TRENING SIŁOWY Z HANTLAMI W DOMU

Co to za trening?

TRENING RZEŹBA I FORMA – TRENING SIŁOWY Z HANTLAMI

DLA KOGO:  średniozaawansowani, zaawansowani i ambitni początkujący. Trudność treningu modyfikujemy ciężarem hantli!
RODZAJ:  trening siłowy, trening oporowy, trening z hantlami
CEL:  wzmocnienie całego ciała, modelowanie i ujędrnianie sylwetki, poprawa wytrzymałości mięśniowej
INTENSYWNOŚĆ: niska i średnia

DOŁĄCZ DO WYZWANIA!

Aktualnie trwa nasze wielkie wyzwanie FIT JESIEŃ Z PUMA – można do niego dołączyć w każdym momencie! Przygotowałam dla Was plany treningowe w 4 różnych wersjach – nie ma wymówek!

Szczegóły wyzwania oraz darmowe plany treningowe znajdziesz tu: WYZWANIE FIT JESIEŃ Z PUMA.

fit jesień wyzwanie treningowe
About author

Articles

Jestem trenerką, absolwentką AWF we Wrocławiu i byłym sportowcem. Założyłam tego bloga, by udowodnić, że fit może być każdy - niezależnie od wieku i grubości portfela.