TreningiWideoZestawy ćwiczeń

Trening z gumami mini band na całe ciało [WIDEO]

Czas popracować kompleksowo nad całą sylwetką – ten trening z gumami mini band sprawi, że będzie to przyjemność! Zupełnie nowe ćwiczenia, zero nudy i przede wszystkim – zadbałam o to, żeby rzeczywiście pracowało całe ciało!

Lubię treningi z gumami, bo pozwalają fajnie popracować nad całym ciałem i jednocześnie wprowadzają w naszą rutynę treningową coś nowego. Wydaje mi się też, że mimo wszystko użycie taśm/gum wymusza na nas lepszą technikę i dzięki temu – skupienie się wreszcie na ruchu, a nie bezsensowne skakanie tylko po to, by skakać. Lubię te treningi też pod jednym względem – są dla każdego, jeśli tylko dobrze dobierzemy opór taśm!

Jeśli trening jest za lekki – zdecydowanie musisz zwiększyć opór gum, jeśli za ciężki – zmniejszyć. W tym treningu nie znajdziecie także typowych ruchów, bo jestem zdania, że najlepiej na naszą sylwetkę, ale też sprawność, działają ruchy wielostawowe i ćwiczenia ogólnorozwojowe – mało więc izolujemy, a więcej pracujemy całym ciałem. To się opłaci!

TRENING Z GUMAMI MINI BAND – CO TO ZA TRENING?

Trening z gumami mini band – to trening z taśmami/gumami w kształcie pętli (czasami nazywane mini bands, loop) skierowany na wzmocnienie, wymodelowanie i wyrzeźbienie sylwetki.
DLA KOGO: dla osób o każdym stopniu zaawansowania, odpowiednio dobieramy opór taśmy
RODZAJ:  trening oporowy z taśmami / gumami
CEL:   praca nad całą sylwetką, wzmocnienie, ujędrnienie, modelowanie ciała
INTENSYWNOŚĆ: przeważnie niska oraz czasami średnia. Trening nie zawiera elementów cardio!

Taśmy, z których korzystam podczas treningu, to gumy Women’s Best – znajdziecie je tutaj: klik (wchodzimy na stronę i w lupce po prawej stronie wpisujemy “resistance band”).

NIE PRZEGAP NOWYCH TRENINGÓW!

Trening z gumami mini band

Jeśli nie chcesz przegapić nowych treningów i filmów na moim kanale – możesz zasubskrybować mój kanał TUTAJ. Będzie mi bardzo miło!

Nowe filmy ukazują się w poniedziałki (treningi) i czwartki (filmy o diecie i ćwiczeniach).
W kwietniu w środy o 18:00 robię także TRENINGI LIVE – zawsze aktualny rozkład znajdziesz TUTAJ.

Inne treningi znajdziecie także w kategorii: ZESTAWY ĆWICZEŃ.
Na blogu znajduje się też mnóstwo zdrowych przepisów – PRZEPISY.

Po więcej motywacji zajrzyjcie na mój FACEBOOK INSTAGRAM .

About author

Articles

Jestem trenerką, absolwentką AWF we Wrocławiu i byłym sportowcem. Założyłam tego bloga, by udowodnić, że fit może być każdy - niezależnie od wieku i grubości portfela.