Zdrowy lifestyle

Nie wszystko idzie zawsze zgodnie z planem, czyli stres na trasie. KATOWICE & WROCŁAW – RELACJA!

Trasa to nie tylko wspólny trening, uśmiechy i super zabawa – chociaż oczywiście to główna część atrakcji. Dla mnie jako organizatora, to też spory stres, bo niezależnie od tego, jak dokładnie człowiek wszystko zaplanuje – zawsze zdarzy się niespodziewany pożar, który trzeba ugasić. I dzisiaj o nich trochę opowiem – a przy okazji zobaczycie też relację z Katowic i Wrocławia!

Po moich vlogach z trasy (możecie je obejrzeć tutaj) dostałam bardzo dużo pytań o to,  jakie są te problemy i pożary, o których wspominam i z którymi walczymy przy każdym wydarzeniu.

Przekonałam się bowiem, że nieważne, jak dobrze będzie zorganizowane wydarzenie, jak opracujemy logistykę, jak przemyślimy harmonogram – praktycznie zawsze zdarza się jakiś „pożar”, który trzeba gasić i wynika to najczęściej po prostu z tego, że oprócz nas zawsze są czynniki zewnętrzne – inni ludzie, wydarzenia, przypadki i wypadki.

Codziennie Fit Tour Katowice i Wrocław
Nie muszę Wam chyba mówić, że tego typu wydarzenia to ogromny stres. O stresie w jest vlog z  Katowic i Wrocławia dostępny poniżej, a dzisiaj we wpisie… opowiem Wam troszkę (ale tylko troszkę, bo niektóre rzeczy muszę zatrzymać dla siebie) o tym, z jakimi problemami musimy się mierzyć.

SPOSOBY NA STRES – JAK SOBIE RADZI DRUŻYNA CF?

 

 

CO MOŻE PÓJŚĆ NIE TAK?

Problemy są różne i chyba nie zdarzyło nam się w tym roku miasto, w których ich nie było. W tamtym roku było podobnie! Wydawało mi się, że z naszym doświadczeniem z tamtego roku unikniemy takich sytuacji, ale kiedy w grę wchodzą inni ludzie i przypadki losowe – nie jesteś w stanie z tym wygrać, niezależnie od tego, jak się do tego przygotujesz.

Codziennie Fit Tour Katowice i Wrocław

Na szczęście nasza drużyna jakoś sobie z tym do tej pory radzi i wspólnymi siłami – ja, Patryk, Monika, ale też Agata (Wasza pani fotograf), Michał czy Krzysiek (możecie go poznać na strefie Martes x Puma) udaje nam się za każdym razem pokonać przeciwności losu (czasami na ostatnią chwilę!).

Na rejestracji na uczestników czekają pakiety z prezentami od partnerów wydarzenia – marki PumaMartes SportMuszyniankaSonkoWomen’s Best i Ingrid

Codziennie Fit Tour Katowice i Wrocław

… i właśnie tutaj już pojawiły się nasze problemy. W jednym z miast okazało się, że dzień wcześniej ktoś – łagodnie mówiąc – „przywłaszczył sobie” pewne produkty z pakietu i przez chwilę myśleliśmy, że nie starczy dla wszystkich. Udało nam się jednak znaleźć inne pudło w samochodzie i tym samym wszyscy uczestnicy mogli się jednak cieszyć pełnymi pakietami.

Codziennie Fit Tour Katowice i Wrocław

Z kolei przed treningiem w innym mieście przez cały tydzień się stresowaliśmy, że nie dojdzie na czas paczka z produktami od Women’s Best, która idzie z zagranicy. Koniec końców okazało się, że kurierskiego busa zatrzymała straż celna i przez to nasza przesyłka była znacznie opóźniona. Odebrałam ją GODZINĘ przed wyjazdem do kolejnego miasta na trasę!

Codziennie Fit Tour Katowice i Wrocław

Codziennie Fit Tour Katowice i Wrocław
To jest zawsze mega stresujące, bo wyobraźcie sobie – co byście powiedzieli ponad dwusetce osób, której nagle brakuje produktu w pakiecie?  Na szczęście wszystko dobrze się skończyło!

Codziennie Fit Tour Katowice i Wrocław

Codziennie Fit Tour Katowice i Wrocław

Codziennie Fit Tour Katowice i Wrocław

Codziennie Fit Tour Katowice i Wrocław
Oprócz pakietów i prezentów w workach PUMA, osobno na uczestników czeka stoliczek z przekąskami od Body Chief – zależnie od miasta są to kolorowe smoothie albo zdrowe ciasteczka.

Codziennie Fit Tour Katowice i Wrocław
Codziennie Fit Tour Katowice i Wrocław

Przekąski oraz strefa Martes x Puma to jedyne rzeczy, które do tej pory okazały się być szczęśliwe i w żaden sposób nie wywoływały pożarów. Dlatego od momentu rejestracji aż do mojego treningu można próbować swoich sił w wyzwaniu i zapewnić sobie małe upominki (albo główną nagrodę!):

Codziennie Fit Tour Katowice i Wrocław

W Katowicach i Wrocławiu treningi rozgrzewkowe były przeprowadzone na medal. W Katowicach rozgrzał Was Marcin, który przeprowadził świetny trening rozgrzewkowy z elementami mobility:

Codziennie Fit Tour Katowice
Z kolei Wrocław rozgrzała Magda swoją zumbą, która podobała się wszystkim – ale nikt nie zdawał sobie sprawy, że o mały włos i nie wiedzielibyśmy, co zrobić z treningiem rozgrzewkowym!

Codziennie Fit Tour Wrocław

W nocy, tuż przed treningiem we Wrocławiu, kiedy wszyscy smacznie spaliśmy, trener który miał przeprowadzić dla nas trening rozgrzewkowy, napisał, że nie jest w stanie tego zrobić z powodu złego samopoczucia…

 

… spróbujcie sobie znaleźć zastępstwo w niedzielę o 5 rano (bo o tej godzinie wstaliśmy i odczytaliśmy wysłaną wiadomość). To praktycznie niemożliwe. Poruszyłam prawie wszystkie sznurki, nikt nie odbierał telefonu, nie odpisywał na wiadomości – wcale się nie dziwię, bo to naprawdę rzadkość, żeby ktoś nie spał o 6 rano w niedzielę 🙂 

Ale wtedy dzięki znajomościom trafiła nam się Magda, która nie tylko okazała się ratunkiem, ale prawdziwym diamentem – przeprowadziła fenomenalną rozgrzewkę!

O godzinie 11 powoli schodzi z nas ciśnienie – to ten moment, w którym wszystko już powinno działać i raczej nic się nie zepsuje. 

Codziennie Fit Tour trening grupowy

Codziennie Fit Tour trening grupowy

Codziennie Fit Tour trening grupowy

Codziennie Fit Tour, Marta Hennig, trening grupowy

W trakcie treningu mogą się zdarzyć różne rzeczy – w jednym z miast mieliśmy problem z nagłośnieniem, ale udało nam się to szybko naprawić i raczej uczestnicy nie odczuli tego zbyt mocno.

Po treningu jest czas na chwilę odpoczynku, a następnie – na mój wykład. Najlepsze w wykładzie jest dla mnie nie sama możliwość gadania, ale Wasze wiadomości później – że dał do myślenia, że coś zmieniliście… to jest super!

Codziennie Fit Tour, Marta Hennig, wykład

Codziennie Fit Tour, Marta Hennig, wykład

Na trasie zdarza się sporo problemów – dzisiaj podzieliłam się kilkoma „pożarami”, bo byliście ciekawi – jest ich o wiele więcej i niektóre są bardziej skomplikowane, ale najważniejsze jest to, że do tej pory z każdego udało nam się wybrnąć i mam nadzieję, że w pozostałych 4 miastach tak zostanie.

Nie da się jednak ukryć, że oprócz naszej drużyny, ogromną pomocą są ambasadorki trasy – w każdym mieście mamy reprezentantki, a poniżej możecie zobaczyć dziewczyny z Katowic i Wrocławia:

Codziennie Fit Tour, wolontariuszki, Marta Hennig
Codziennie Fit Tour, wolontariuszki, Marta Hennig

JAK ĆWICZY DRUŻYNA CF?

Chcecie zobaczyć, jak wyglądacie w akcji? Mam da Was króciutki filmik z Wrocławia:

 

 

KATOWICE

Poniżej znajdziecie galerię zdjęć z wydarzenia, a indywidualne zdjęcia robione przez Agatę (Fotografia dla biznesu)  znajdziecie TUTAJ.

WROCŁAW

Poniżej znajdziecie galerię zdjęć z wydarzenia, a indywidualne zdjęcia robione przez Agatę (Fotografia dla biznesu)  znajdziecie TUTAJ.

ZOSTAŁY JESZCZE 4 MIASTA!

Na trasie zostały tylko 4 miasta: Gdańsk, Łódź, Rzeszów i Kraków! Jestem bardzo szczęśliwa, że wszystko idzie tak sprawnie i nie mogę się doczekać kolejnych treningów. Myślę, że po zakończeniu trasy będę bardzo za Wami tęsknić!

Ostatnie bilety do Łodzi i Rzeszowa dostępne TUTAJ. Bilety na Gdańsk i Kraków są wyprzedane.

About author

Articles

Jestem trenerką, absolwentką AWF we Wrocławiu i byłym sportowcem. Założyłam tego bloga, by udowodnić, że fit może być każdy - niezależnie od wieku i grubości portfela.