Site icon Codziennie Fit

Zestawy ćwiczeń dla początkujących – 5 treningów dla osób, które chcą zacząć

zestawy ćwiczeń dla początkujących

Mówi się, że najtrudniej jest zacząć.
W pewnym sensie to prawda – kiedy ruszamy do akcji, czasami po prostu nie wiemy, jak ma wyglądać plan działania. W związku z tym dzisiaj chciałabym wam to ułatwić – stworzyłam dla was zestawienie 5 treningów, od których możecie wystartować i rozpocząć swoją przygodę z aktywnością.

Ta lista to nie tylko zestawy ćwiczeń dla początkujących – poniższe treningi sprawdzą się też świetnie u osób, które wracają do ruchu po dłuższej przerwie. Mimo, że teoretycznie są dla osób początkujących, nie dajcie się zwieść – wcale nie są takie łatwe!

O czym warto pamiętać? Jeśli nie jesteś w stanie zrobić jakiegoś treningu w całości, zrób tyle, ile potrafisz, a następnym razem postaraj się przebić swój „rekord”. Nikt nie każe ci od razu kończyć idealnie każdego zestawu – nie martwcie się więc, że coś wam nie wychodzi! To całkowicie normalne.

Zaczynamy?

ZESTAWY ĆWICZEŃ DLA POCZĄTKUJĄCYCH

  1. Fit body – trening mający na celu ujędrnienie i wzmocnienie całej sylwetki. Nie ma dużej intensywności ćwiczeń, dzięki czemu nadaje się dla osób ze słabszą kondycją.

2. Trening bez tupania – ten trening nie zawiera podskoków ani wyskoków, dzięki czemu będzie lepszy dla osób początkujących. Pracujemy nad całym ciałem.

3. Trening dla początkujących 2 – mocny trening, który ma na celu zbudowanie lepszej kondycji i wzmocnienie ciała. Spala sporo kalorii. Może być ciężki, ale najlepiej spróbować i zrobić tyle, ile nam się uda. Polecam!


4. Brzuch, uda, pośladki – bardzo sympatyczny trening w towarzystwie żyraf z wrocławskiego zoo.


5. Super body – mocniejszy trening wzmacniający całe ciało. Idealne, jeśli chcemy się ujędrnić, wyrzeźbić i poprawić swoją siłę.

BONUS: poranna gimnastyka
12-minutowy program, który możecie wykonać szybko przed pracą czy szkołą. Sprawdzi się dla każdego jako dobre rozpoczęcie dnia.

WSZYSTKO ZALEŻY OD CIEBIE!

Tak naprawdę, ta lista wystarczy, żeby zacząć – ale co będzie dalej, to zależy tylko od Ciebie!

A jeśli potrzebujesz innych zestawień – przybywam z pomocą:

Exit mobile version