Trening na dziśWyzwanie wiosenne

Wyzwanie wiosenne: dzień 12

Dwunasty dzień naszego wyzwania to czas pierwszej próby. W sam raz po odpoczynku!

Wyzwanie na dziś to nie trening, ale coś lepszego – test. Na sam koniec wyzwania powtórzymy te same ćwiczenia, byście mogli ocenić, czy cokolwiek się zmieniło.

Nie chciałam zlecać Wam testu na samym początku wyzwania z kilku powodów – przede wszystkim, jest z nami dużo początkujących, ale też osób o różnych planach, wcześniejszych przerwach i innych aspektach, które mogą mieć wpływ na wynik. Dzisiejszy dzień wyzwania jest idealny: mamy za sobą już kilka wspólnych treningów, ale po świętach mamy też za sobą przerwę, odpoczynek i jak przewiduję – wyspanie się. Jedzenie też robi swoje i raczej żadne z Was nie jest na zbyt niskim bilansie kalorycznym. To idealne okoliczności, żeby sprawdzić swoją formę i na koniec wyzwania ją porównać.

Zaczynamy!

TRENING NA DZIŚ

Trening na dziś to test. Jeśli poza testem chcesz zrobić inny trening – nie ma problemu; jest to dozwolone. Jutro będzie na Ciebie czekał dłuższy trening – możesz wziąć to pod uwagę i zaplanować już trochę czasu.

Na teście daj z siebie wszystko i NIE OSZUKUJ. Staraj się jak możesz. Po wykonanym teście zapisz wszystkie wyniki.

Do wykonania testu przygotuj:

 • kartkę,
 • długopis,
 • stoper

Przed testem robimy rozgrzewkę:

Przed Tobą 4 ćwiczenia:

  1. Bieg w podporze – ustawiamy się w podporze przodem (pozycja jak do pompki, ramiona proste) i zaczynamy bieg w tej pozycji, unosząc kolana wysoko do tułowia. Staramy się utrzymać prawidłową pozycję i szybkie tempo.Trening CARDIO + BRZUCH | Codziennie Fit
  2. Burpees – zaczynamy od kucnięcia. Z tej pozycji wyrzucamy nogi do tyłu, a następnie wracamy skokiem do kucnięcia i wyskakujemy w górę z rękami wysoko uniesionymi nad głową. To jest jedno powtórzenie.Trening HIIT - krótki & intensywny | Codziennie Fit
  3. Pompka – wykonywana na kolanach lub „męska”. Staramy się w trakcie zejścia na dół zejść całym ciałem, a nie tylko klatką piersiową!

Trening odchudzający na całe ciało | Codziennie Fit

make action GIFs like this at MakeaGif

 

  1. Deska bokiem – podpierając się na łokciu, unosimy biodra do góry i wytrzymujemy w tej pozycji.

Błyskawiczny trening na płaski brzuch | Codziennie Fit

make action GIFs like this at MakeaGif
 1. Deska zwykła – w podporze przodem opuszczamy łokcie na podłogę, ściągamy łopatki i wytrzymujemy w tej pozycji.Trening odchudzający - ponad 500 kcal | Codziennie Fit

Jak zrobić test?

Bieg w podporze – ustawiamy się w podporze przodem i w tym momencie puszczamy stoper. Sprawdzamy, ile czasu jesteśmy w stanie wytrzymać wykonując to ćwiczenie.

Burpees – ile burpees jesteś w stanie zrobić bez przerwy?

Pompka – męska lub damska – ile powtórzeń zrobisz ciągiem?

Deska bokiem – ile czasu jesteś w stanie wytrzymać  w tej pozycji? Użyj stopera. Deskę bokiem musisz zrobić na obie strony!

Deska zwykła – ile czasu jesteś w stanie wytrzymać  w tej pozycji? Użyj stopera.

Cały test wykonujemy po sobie. Po skończonym „obwodzie” odpoczywamy 5 minut i powtarzamy test. Wszystkie wyniki zapisujemy! I chowamy w miejscu, w którym będą bezpieczne – przydadzą nam się na koniec wyzwania!

PRZEPIS NA DZIŚ

Podsuwam Wam inspirację na lekki, wiosenny obiad – makaron z kurczakiem (lub indykiem) w aromatycznym czerwonym sosie z dodatkiem cukinii i pomidorów. W sam raz na powrót do właściwej diety.

PRZEPIS ZNAJDZIECIE TU.

EDIT: Dzisiejsze wyzwanie ukazuje się późno. Nawaliła moje wtyczka od publikacji tych wpisów i przez to nie zdawałam sobie sprawy, że wpisu nie ma! Bardzo Was przepraszam. Jeśli będziecie nadrabiać to w dniu 13, zróbcie NAJPIERW TEST,  a potem trening z dnia 13!

Buziaki!

Marta

About author

Articles

Jestem trenerką, absolwentką AWF we Wrocławiu i byłym sportowcem. Założyłam tego bloga, by udowodnić, że fit może być każdy - niezależnie od wieku i grubości portfela.