Codziennie Fit

Magia instagrama: od czego tak naprawdę zależy twój fit wygląd?

Obecnie przeglądając internet, można się załamać. Fit wygląd – to widzimy codziennie. Wydaje się, że połowa świata ma wiecznie płaskie brzuchy z idealnym kaloryferem – nie za dużym i nie za małym – nogi szczupłe jak dwa szczudła i wielką pupę, która wygląda jak perfekcyjna brzoskwinia. Czy naprawdę wszyscy wyglądają na siłowni jak milion dolarów i tylko ty nie potrafisz wydobyć na co dzień tego kaloryfera, który, jak przypuszczamy, chowa się na twoim brzuchu? Nie do końca. Oto rzeczy, od których tak naprawdę zależy, czy wyglądasz dziś fit… czy nie.

Jeśli też czasami łapią cię czarne myśli, kiedy przeglądasz instagram, nie łam się – nie jesteś sama. Zewsząd atakują nas perfekcyjne zdjęcia: laski są szczupłe, umięśnione, a na dodatek idealnie opalone z wąską talią, dużymi piersiami i apetycznymi pośladkami . I codziennie wyglądają jakby przez 10 godzin dziennie ćwiczyły i jadły tylko proteinowe koktajle!

Obserwuję ten perfekcyjny trend i uważam go za BARDZO szkodliwy. My kobiety i tak mamy już problemy z samoakceptacją i kompleksami, a bombardując się codziennie obrazkami idealnych dziewczyn, często jeszcze działamy na swoją niekorzyść, utwierdzając się w przekonaniu, że coś z nami nie tak.

Tyle, że w ogóle nie mamy racji. To nie z nami jest coś nie tak. To ten świat jest powalony.

LUDZIE IDEALNI – FIT WYGLĄD

Oczywiście: istnieją osoby, które po prostu mają piękne ciało. I już. Każdy z nas ma koleżankę, która je codziennie w McDonaldzie, ale wygląda jak modelka fitness i ma nawet kaloryfer*. Przeważająca ilość osób ma jednak sylwetki mieszane, bez predyspozycji do niskiej tkanki tłuszczowej i wysokiej tkanki mięśniowej – czyli normalne. 

I dzisiaj powiemy sobie o takich normalnych osobach – co ma wpływ na to, że nasza sylwetka wygląda fit bądź nie?

* Pamiętajmy jednak, że nie liczy się wygląd, ale też zdrowie. Nawet jeśli to czytasz i jesteś posiadaczem idealnej sylwetki, powinieneś regularnie uprawiać sport i jeść zdrowo, jeśli chcesz ustrzec się przed chorobami i żyć długo i szczęśliwie.

FIT WYGLĄD

OD CZEGO ZALEŻY PIĘKNA FIT SYLWETKA?

Wygląd naszej sylwetki zależy od naprawdę wielu rzeczy. Oczywiście, najważniejszy wpływ ma dieta oraz trening. Umówmy się jednak, że takową stosujemy i wyglądamy całkiem dobrze – ale dalej nie tak, jak laski z internetu. Dlaczego?

NO DOBRA, ALE JAK WYGLĄDAĆ LEPIEJ?

 

Fot. Fotografia dla biznesu Agata Matulka

Skoro już wiemy, że za większością idealnych zdjęć stoją przede wszystkim okoliczności ich zrobienia i cała otoczka dookoła, co możemy zrobić, żeby na co dzień wyglądać w lustrze bardziej fit?

Ale przede wszystkim:

Uświadom sobie, że nikt nie wygląda idealnie 24/7. Nawet Angelina Jolie! Założę się, że jeśli zje brukselkę, to także ma wzdęty brzuch! 🙂 I na pewno ma też dni, kiedy wygląda gorzej. Traktuj wszystkie zdjęcia z internetu z pewnym dystansem: pamiętaj, że każdy wrzuca takie fotografie, na których wygląda najlepiej i to całkowicie normalne! Są to więc specjalnie wyselekcjonowane fotki, tak samo, jak te, które ty wrzucasz na swój prywatny profil!

Uśmiechnij się i nie przejmuj pierdołami – każdy z nas wygląda raz lepiej, raz gorzej. Nie zawsze jesteśmy w stanie na to coś poradzić, ale jest coś, czego jestem pewna – nawet mając najzgrabniejszą sylwetkę świata, nie zwrócisz niczyjej uwagi, jeśli myślisz ciągle o sobie źle i w ogóle się nie uśmiechasz.

Dlatego jeśli przeczytałeś post do końca, proszę Cię o napisanie w komentarzu jednej rzeczy, która… ci się w tobie PODOBA!

Dołącz do mnie na FACEBOOKU INSTAGRAMIE po dodatkową dawkę motywacji!

Exit mobile version