WideoZestawy ćwiczeń

Stretching… z FOKAMI! Rozciąganie całego ciała – pełen trening w nietypowym towarzystwie [WIDEO]

Regularny stretching, czyli rozciąganie, jest bardzo istotne. Dbanie o odpowiedni zakres ruchu i mobilność naszego ciała to podstawa, jeśli chcemy być w formie. Dlatego przygotowałam dla was trening rozciągający, który pomoże zwiększyć gibkość, spowoduje, że będziecie bardziej sprawni i pozwoli wam się wyluzować. Gdyby tego było mało – w tle możecie obserwować foki z wrocławskiego ZOO! To z pewnością pierwszy tego typu trening, jaki widzieliście! 🙂

STRETCHING, TRENING ROZCIĄGAJĄCY

Ten trening rozciągający możecie wykonywać:

  • po treningu,
  • jako osobny trening,
  • aby być bardziej rozciągniętym, gibkim i elastycznym,
  • jako profilaktykę przed urazami oraz wzmocnienie ciała,
  • aby wysmuklić ciało.

Trening może być wykonywany praktycznie codziennie, chociaż jak wiecie, zalecam minimum 1 dzień przerwy w tygodniu od treningów. Także w tym przypadku!

INFORMACJE

Czym jest trening rozciągający / stretching?
To trening mający na celu poprawę elastyczności mięśni i gibkości całego ciała. Ma małą intensywność i może być stosowany jako jednostka regeneracyjna. Dodatkowo, rozciąganie może pomóc w regeneracji organizmu bezpośrednio po wysiłku fizycznym jak i np. po całym tygodniu treningów. Dodatkowo zadbanie o odpowiedni zakres ruchu poprzez stretching chroni przed urazami i kontuzjami. Stretching ma także pozytywny wpływ na sylwetkę, pomagając ją wysmuklić.

DLA KOGO:  dla osób o każdym poziomie zaawansowania
RODZAJ: stretching/regeneracja
CEL: poprawienie elastyczności mięśni, poprawa gibkości, wysmuklenie ciała
INTENSYWNOŚĆ: niska

HEJ!

Zapraszam Was do subskrypcji kanału! Dzięki temu będziecie na bieżąco, bo powiadomienia dostajecie od razu po publikacji filmu, ale też mi będzie po prostu, po ludzku, miło.

Dołącz do mnie na FACEBOOKU INSTAGRAMIE po dodatkową dawkę motywacji!

About author

Articles

Jestem trenerką, absolwentką AWF we Wrocławiu i byłym sportowcem. Założyłam tego bloga, by udowodnić, że fit może być każdy - niezależnie od wieku i grubości portfela.