Plany treningoweRuch

Darmowy plan treningowy – budujemy kondycję w domu!

Budowanie kondycji w domu? To jest możliwe! Odpowiednio dobrany plan treningowy pomoże w zwiększaniu wydolności, a co za tym idzie poprawie naszej kondycji. Gotowi? To do dzieła!

Po moim artykule Jak poprawić kondycję? pojawiło się mnóstwo wiadomości i komentarzy, które uświadomiły mnie, że to ważny, a zaniedbywany temat. Wszędzie mówi się o chudnięciu, masie, diecie, ale nikt nie porusza tematu kondycji!

Dlatego przygotowałam dla was aż 4 plany treningowe. Dwa z nich już są dostępne do pobrania -na budowanie kondycji poprzez bieganie i marszobieg (z dwoma stopniami trudności): KLIK. Dzisiaj zaś udostępniam kolejne plany, tym razem na poprawę kondycji dzięki ćwiczeniom w domu.

darmowy plan treningowy - budujemy kondycję w domu, plan treningowy do druku

PLAN TRENINGOWY NA POPRAWĘ KONDYCJI W DOMU

Przygotowałam dwa plany treningowe w oparciu o moje zestawy ćwiczeń – jeden dla osób początkujących i drugi dla osób, które już jakiś czas ćwiczą (nazwijmy ich: zaawansowani 🙂 )

BUDOWANIE KONDYCJI DLA POCZĄTKUJĄCYCH – PLAN TRENINGOWY

Plan oparty jest o treningi, które przede wszystkim zbudują bazę – wytrzymałość ogólną i poprawią wydolność. Jednocześnie będziemy pracować wysiłkami tlenowymi i beztlenowymi (ale z przewagą tych pierwszych), dzięki czemu zbudujemy sobie solidne podstawy do dalszego rozwoju naszej wydolności.

Miłym dodatkiem jest obecność ćwiczeń wzmacniających, które wzmocnią mięśnie i poprawią całą naszą motorykę.

darmowy plan treningowy - budujemy kondycję w domu, plan treningowy do druku

BUDOWANIE KONDYCJI DLA OSÓB, KTÓRE JUŻ ĆWICZĄ – PLAN TRENINGOWY

Plan jest przeznaczony dla osób, które mają już jakieś podstawy kondycyjne i ćwiczą przynajmniej od 3 miesięcy (lub trenują krócej, ale mają naturalnie lepszą kondycję niż początkujący). Jest w nim więcej intensywnych wysiłków beztlenowych i na pewno będą dobrym bodźcem dla osób, które już mają bazę i potrzebują ją trochę rozbudować i ulepszyć.

jak poprawić kondycję - plan treningowy do druku, Marta Hennig, ćwiczenia w domu

JAK UŻYWAĆ PLANÓW?

  • plan zawiera trzy treningi tygodniowo.
  • rób trening co drugi dzień – pilnuj, żeby między każdym treningiem z planu był dzień przerwy. 
  • w dni wolne możesz odpoczywać lub trenować według własnej woli, ale pamiętaj, żeby przynajmniej jeden, a najlepiej dwa dni w tygodniu przeznaczyć na odpoczynek od treningu. Można wtedy iść na spacer czy rower.
  • poprawę swojej wytrzymałości powinieneś zauważyć już po 3 tygodniach. U niektórych będzie widoczna z treningu na trening, u innych to trochę potrwa. To kwestia indywidualna.
  • na treningach z planu dawaj z siebie wszystko.
  • pamiętaj o spaniu około 7 godzin. Tylko odpowiednia regeneracja pozwoli na poprawę wytrzymałości.

TRENINGI ZAWARTE W PLANIE:

Przygotowałam Wam bezpośrednie linki do filmów, żebyście nie marnowali czasu na szukanie odpowiednich treningów.

Początkujący:

Zaawansowani:

 JAK DOSTAĆ PLAN?

Jeśli jesteś subskrybentem newslettera, plan przyjdzie do ciebie do godziny 15:00.  Jeśli nie jesteś subskrybentem newslettera, zapisz się poniżej, a po potwierdzeniu maila, także otrzymasz wiadomość z planem. Sprawdźcie swoje skrzynki, folder spam oraz zakładki w mailu.

 

<
UWAGA: jeśli po zapisaniu się do newslettera nie dostałeś maila potwierdzającego ani harmonogramu, sprawdź w folderze SPAM oraz w zakładach oferty czy innych dostępnych na Twojej skrzynce.

 

JEŚLI MASZ MAILA NA ONECIE LUB WP i mimo zapisania się do newslettera nie dostałeś pliku (a sprawdziłeś w spamie i zakładkach), prawdopodobnie jest to problem Twojego dostawcy. Bardzo proszę – załóż wtedy maila np. na gmail.com. Tam zawsze wszystkie wiadomości dochodzą.

Marta Hennig, fit dziewczyna, codziennie fit, plan treningowy do druku - budowanie kondycji

Jest jakiś problem z newsletterem na onecie i wp, za co bardzo przepraszam. Na razie nie wiem jak go rozwiązać 🙂 Niekiedy maile u tych osób nie docierają.

Członkowie newslettera raz w tygodniu dostają informację o wszystkich nowych postach na blogu. Dodatkowo, przy okazji wyzwań zawsze otrzymują darmowe materiały dostępne od razu.

WYZWANIE 

Pamiętajcie, że dzisiaj na facebooku zaczynamy nasze wyzwanie budujące kondycję. To świetny dodatek do powyższego planu! Obserwujcie mój fanpage – przez cały miesiąc będą się na nim pojawiać kolejne wyzwania!

Mam nadzieję, że plany będą dla Was przydatne. Powodzenia!

Po większą dawkę motywacji zapraszam na FACEBOOKA i INSTAGRAM.

Fot. główna: Fotografia dla biznesu Agata Matulka

About author

Articles

Jestem trenerką, absolwentką AWF we Wrocławiu i byłym sportowcem. Założyłam tego bloga, by udowodnić, że fit może być każdy - niezależnie od wieku i grubości portfela.