Zdrowy lifestyle

Zostałam ambasadorką! Konkurs: wygraj plany treningowe Przemiana i Trizer!

Nie mogę już dłużej trzymać tego w tajemnicy: zostałam ambasadorką marki Trizer! Z tej okazji mam dla Was konkurs, w którym można będzie wygrać moje plany treningowe Przemiana na 12-tygodni oraz zapas Trizera wraz z planem dietetycznym.

Jestem bardzo ostrożna, jeśli chodzi o dobór suplementacji. W czasach, w których bierzemy tabletki na wszystko – ból głowy, ból brzucha, ból czegokolwiek, złe samopoczucie, puchnięcie przed miesiączką, swędzenie lewej pięty i prawego ucha – naprawdę uważam, że szczególnie dokładnie powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, jakie leki czy suplementy spożywamy i w jakiej ilości. Powinniśmy też starać się dostarczać jak najwięcej mikroelementów z pożywienia.

Wiem też, że ze względu na to, że poważnie traktujecie moje rady, muszę także uważać z polecaniem suplementacji i robić to odpowiedzialnie. I tak do tego podchodzę.

Pisałam ostatnio wpis o suplementach dietyznacie więc moje poglądy. Zasada jest prosta: naturalne składniki, które mają sprawdzone działanie i żadnych tabletek, które obiecują cudowne efekty po trzech dniach: wiemy dobrze, że tak to nie działa, a jeśli działa, to krótkotrwale i kosztem zdrowia. Nie o to w tym chodzi. Suplementacja ma pomagać, a nie szkodzić.

CO OZNACZA DLA WAS AMBASADORSTWO?

Dzięki wsparciu Trizera będę mogła przygotować dla Was dodatkowe filmy z ćwiczeniami na kanale YT oraz krótkie filmiki na FB z pomysłami na ćwiczenia. Jeśli macie jakieś życzenia odnośnie treningowych wideo – śmiało proponujcie w komentarzach. Jestem dla Was! Dzięki tej współpracy zyskałam kolejny czas, który mogę poświęcić na bloga i tworzenie treści.

Zorganizowaliśmy także konkurs – wyniki na dole!Może uda mi się namówić ekipę Trizera do kolejnego konkursu za jakiś czas – zobaczymy, jaki będzie odbiór tej zabawy 🙂

Poza tym nic się nie zmienia, ale chciałam ogłosić sprawę w sposób oficjalny i jak zwykle, postawić na szczerość 100%. Wiem, że ufacie moim radom i dlatego każde działanie z markami zawsze jest przeze mnie podkreślane. 🙂 Cenię sobie Wasze zaufanie i to bardzo.

CO TO JEST TRIZER?

Trizer to suplement diety, który pomoże w redukcji tkanki tłuszczowej. Zawiera witaminy i naturalne (!) składniki podkręcające metabolizm (kofeina, ekstrakt z nasion zielonej kawy), które pomagają w procesie odchudzania. Uwaga: pomagają, a nie robią to za ciebie.

Dwie ważne rzeczy: po pierwsze, skład. Jeśli już wspomagamy odchudzanie, to róbmy to jak najbardziej naturalnie. Poniżej znajdziecie skład suplementu i moje uwagi. Nie jest to jeden z tych dostępnych na rynku niebezpiecznych spalaczy tłuszczu z substancjami typu efedryna i u osób zdrowych w żaden sposób nie może zaszkodzić czy spowodować efektu jojo sam w sobie.

Po drugie – do suplementu dołączony jest miesięczny dostęp do platformy dietetycznej, gdzie dostajemy rozpisany jadłospis na 30 dni. Przed podjęciem decyzji o ambasadorstwie poprosiłam o dostęp do platformy. Uzupełniłam dane – wyliczono mi prawidłową kaloryczność przy redukcji. Żadnego 1200 kcal. Posiłki nie są wyrwane z kosmosu – w menu są jajecznice, kanapki, zwykłe produkty, które można wszędzie dostać.

I drobiazg, który pomógł mi podjąć decyzję – nigdzie nie ma haseł sugerujących, że suplement diety schudnie za ciebie, co bardzo mnie denerwuje we wszystkich innych tego typu produktach.

SKŁAD – CZY NA PEWNO OK?

I rzecz, która pewnie najbardziej was interesuje – skład. Postanowiłam go rozpisać, bo uważam, że należy Wam się poznanie produktu, z którym podjęłam współpracę.

 • L-tyrozyna – aminokwas związany z procesem produkcji noradrenaliny i dopaminy. Działanie: pomaga w regeneracji organizmu, pomocna przy stresie i nadmiernym zmęczeniu. Dzienna dawka nie powinna przekraczać 10 g. W maksymalnej dawce dziennej Trizer (3 tabletki) jest 150 mg.
 • Kofeina – jeden z najpopularniejszych stymulantów – ile osób nie może przeżyć dnia bez kawy? Oprócz pobudzania, kofeina ma też wpływ na odchudzanie – nasila procesy rozkładu trójglicerydów, które wchodzą w skład tkanki tłuszczowej. Dlatego potocznie mówi się, że kawa/kofeina “przyspiesza metabolizm”. Dopuszczalna dawka dobowa: do 400 mg. Natomiast mówi się, że w dawce 200-300 mg ma najlepszy (pozytywny) wpływ na organizm człowieka. W maksymalnej dawce dziennej Trizer (3 tabletki) jest 200,01 mg.
 • ekstrakt z zielonej herbaty (w tym EGCG) – jest antyoksydantem, dzięki czemu pomaga w walce z wolnymi rodnikami. Dodatkowo niektóre badania pokazują, że sama zielona herbata, a tym bardziej jej ekstrakt, może mieć korzystny wpływ na proces odchudzania. Dopuszczalna dawka dobowa EGCG: około 4 kubki (około 440 mg. W maksymalnej dawce dziennej Trizer (3 tabletki) jest 100,02 mg.
 • ekstrakt ze skrzypu polnego – pozwala pozbyć się nadmiaru płynów z organizmu poprzez wzmaganie diurezy (tak jak herbatka z pokrzywy). Dodatkowo działa przeciwzapalnie na nerki. Może pozytywnie wpływać na skórę, włosy i paznokcie.  Dopuszczalna dawka dobowa: 500 mg. W maksymalnej dawce dziennej Trizer (3 tabletki) jest 159,99 mg.
 • ekstrakt z pieprzu kajeńskiego, w tym kapsaicyny – czyli ekstrakt z pieprzu Cayenne :). Już od dawna wiadomo, że ma pozytywne działanie na proces odchudzania. Dawka dobowa: brak zaleceń. W maksymalnej dawce dziennej Trizer (3 tabletki) jest 159,99 mg, w tym 12,81 mg kapsaicyny.
 • ekstrakt z nasion zielonej kawy w tym kwasu chlorogenowego – zielona kawa działa pomocniczo przy procesie odchudzania. Dawka dobowa: maksymalnie 500 mg. W maksymalnej dawce dziennej Trizer (3 tabletki) jest 110 mg, w tym 55 mg kwasu chlorogenowego.
 • ekstrakt z ziela pokrzywy – działa diuretycznie tak jak ekstrakt ze skrzypu polnego, o którym pisałam wyżej. Dodatkowo pozytywne działanie na skórę, włosy i paznokcie. W maksymalnej dawce dziennej Trizer (3 tabletki) jest 99 mg. Dawka dobowa: nawet do 1000 mg.
 • ekstrakt z korzenia mniszka lekarskiego – wspomaga pracę nerek i krążenie. W maksymalnej dawce dziennej Trizer (3 tabletki) jest 99 mg. Nie ma dziennych maksymalnych zaleceń spożycia.
 • ekstrakt z guarany w tym kofeinyguarana to roślina, która ma działanie pobudzające, pomaga też przy zmęczeniu psychicznym i fizycznym. Poprawia koncentrację. Dawka dzienna: max. 100 mg. W maksymalnej dawce dziennej Trizer (3 tabletki) jest 80,01 mg, w tym 17,61 mg kofeiny. Biorąc pod uwagę kofeinę w składzie wyżej, wychodzi 217,62 g kofeiny na 3 tabletki. To dalej mniej, niż dzienna dopuszczalna dawka (400 mg).
 • ekstrakt z gorzkiej pomarańczy w tym witaminy C, synefryny – Ekstrakt z gorzkiej pomarańczy zawiera synefrynę, która pobudza i ma wpływ na przyspieszanie spalania tk. tłuszczowej. Nie powinno się przekraczać 27 mg synefryny dziennie. Jeszcze lepiej jest nie przekraczać dawki 10 mg dziennie – taka jest moja opinia, z racji tego, że jest to produkt pobudzający. W maksymalnej dawce dziennej Trizer (3 tabletki) jest 0,15 mg synefryny.
 • biotyna – inaczej witamina B7. Uczestniczy w syntezie kwasów tłuszczowych i pomaga obniżyć poziom cukru we krwi (co wykazano na badaniach zrobionych na diabetykach). Dopuszczalna dawka dzienna to 100 µg. W maksymalnej dziennej dawce Trizera jest 60 µg.
 • chrompomaga regulować poziom glukozy we krwi, dzięki czemu u niektórych osób może być pomocny w zwalczaniu “apetytu na słodycze”. Dodatkowo wspomaga proces odchudzania. Nie ma norm określających dzienne spożycie.  W maksymalnej dziennej dawce Trizera jest 99,99 µg.
 • witamina B6
 • witamina D
 • witamina E

Skład nie budzi moich zastrzeżeń i uważam, że jest w porządku dla osoby zdrowej, która chce wspomóc proces odchudzania. Wspomóc – to ważne słowo. Suplement pomoże, ale nie schudnie za Ciebie. Warto o tym pamiętać.

Dla kogo NIE JEST Trizer? Zdecydowanie nie jest dla osób z chorobami serca, układu krążenia, nadciśnieniem, kobiet karmiących piersią, osób w podeszłym wieku.

Dlaczego? Ze względu na zawartość kofeiny i działanie pobudzające. Uważam też, że jeśli pijemy kawę lub inne napoje zawierające kofeinę, nie powinniśmy przyjmować maksymalnej dawki (3 tabletki) a 1 lub 2 tabletki.

KONKURS – WYNIKI KONKURSU!

Okej! To do dzieła!

Zwycięzcy:

 • 1 miejsce: zestaw Przemiana Standard, Trizer z dietą na 30 dni, koszulka Codziennie Fit otrzymuje: Karolina W. (j.karolina@g***.com)
 • 2 i 3 miejsce: zestawy Przemiana Standard + Trizer z dietą na 30 dni otrzymują: Zofia Styrczula (z.styrczula@i*****.pl), Anna Maciąg (anianotuje@g****.com)
 • 4 i 5 miejsce zestaw Przemiana mini na 4 tygodnie otrzymuje: Luiza Rygielska (luiza.rygielska@g****.com), Żaneta Tomczak (zaneta.tomczak07@g****.com) 

Regulamin konkursu: KLIK.

Zwycięzców proszę o kontakt z danymi adresowymi na kontakt@codzienniefit.pl do 18.03.2017 r. włącznie. Po tej dacie w razie nie zgłoszenia się, wybiorę innych zwycięzców.

A tych co nie wygrali, pocieszę – będzie kolejna okazja do wygrania Trizerów i Przemiany!

About author

Articles

Jestem trenerką, absolwentką AWF we Wrocławiu i byłym sportowcem. Założyłam tego bloga, by udowodnić, że fit może być każdy - niezależnie od wieku i grubości portfela.