Codziennie Fit

Dieta pudełkowa – czy to ma sens? Odchudzanie z pudełkami

Najczęstsze wymówki, jakie słyszę od osób, które chcą się odchudzać? „Nie mam czasu na przygotowanie posiłków”, „nie mam pojęcia, jak ułożyć sobie dietę”, „nie wiem, od czego zacząć”, „nie wiem, jak się za to zabrać!”.
A co, jeśli wam powiem, że istnieje dieta, która być może rozwiązuje wszystkie te problemy?

Wzięłam pod lupę nową dietę pudełkową – czy to ma w ogóle sens?

Ogólnie rzecz biorąc, jako trener do diet mam stosunek sceptyczny – większość promowanych w sieci jest szkodliwa, źle zbilansowana, wyniszczająca. Swojego czasu modne były diety koktajlowe i proszkowe – kolejny wymysł, który w żaden sposób dobrze nie wpływał na zdrowie, a chudło się nie dlatego, że dieta była skuteczna, tylko dlatego, że po prostu mało się jadło.

Ponad miesiąc temu pokazywałam wam na instagramie i snapchacie (codzienniefit), że testuję dietę pudełkową e-condimenta i sprawdzam, jak działa. Idea wydawała mi się po raz pierwszy logiczna: określona liczba kalorii (i to wcale nie drastycznie mała, tylko właśnie prawidłowa, normalna), zestaw produktów i jadłospis na tydzień, który pozwoli przygotować szybko dania i nauczyć się zdrowo gotować. IMG_9441

Testowałam dietę nawet dłużej niż miesiąc, oczywiście podbijając sobie kaloryczność swoimi posiłkami (ponieważ dieta dostępna jest w wariantach 1400 i 1800 kcal, typowo odchudzających, a ja akurat tego nie potrzebowałam) i wreszcie wyklarowało mi się kilka wniosków, które pozwolą mi na obiektywną ocenę.

DIETA PUDEŁKOWA – NA CZYM POLEGA?

Okej, więc może najpierw od początku – czym jest dieta pudełkowa? Najlepiej będzie mi to napisać w skrócie:

Brzmi w porządku. Osobiście podwyższyłabym kaloryczność diety 1400 kcl, żeby nie startować z tak niskiego pułapu, ale w sumie to może być atut dla tych, którzy lubią przemycać swoje dania do jadłospisu.

Łosoś, risotto z groszkiem i cukinią, mix warzyw – dieta pudełkowa e-condimenta

W pudełku, które dostajecie, są takie produkty jak: muesli, mixy ryżu, kasz, risotto, dipy i sosy oraz przyprawy – na bazie suszonych ziół i warzyw, bez konserwantów i zbędnych dodatków.

Ktoś może powiedzieć: no dobrze, czy nie lepiej samemu kupić sobie te produkty i gotować? Wydaje mi się, że to zależy. Cenowo wszystkie te produkty i przyprawy wychodzą bardzo podobnie do zakupów w sklepie (nie dostajemy kaszy gryczanej, a np. mix różnych kasz, tak samo z ryżem i tak dalej), a dodatkowo dostajecie rozpisany jadłospis.

Mix kasz ze słonecznikiem, pierś z kurczaka i warzywa (papryka,cukinia,pieczarki) z piekarnika – dieta pudełkowa e-condimenta

Osoby doświadczone mogą uznać to za niepotrzebne, ale osoby początkujące albo takie, które mają problem z planowaniem sobie diety na własną rękę (a z mojego doświadczenia jest ich mnóstwo) na pewno będą zadowolone, bo jedyne, co muszą zrobić, to kupić resztę produktów i zrobić danie według przepisu. Nie trzeba liczyć kalorii, zastanawiać się, wymyślać.

Dietę można kupić na stronie diety pudełkowej e-condimenta.

ZALETY DIETY PUDEŁKOWEJ

Zacznijmy od zalet. Wiele osób widzi w tej diecie tylko… no, dietę, ja natomiast widzę też system, który może pomóc początkującym wdrożyć nowy, zdrowy tryb życia.

Zupa krem z marchewki grzanką graham z grillowanym kurczakiem 

Zalet jest sporo. Szczerze mówiąc, myślę, że dieta pudełkowa to świetna opcja dla osób, które nie wiedzą jak, nie potrafią gotować, nie mają czasu, jedzą często poza domem, chcą skutecznie schudnąć, nie chcą liczyć kalorii i się męczyć, są zieloni w temacie odchudzania, chcą się nauczyć jeść zdrowo. Dla takich osób jest to naprawdę dobre rozwiązanie, które mogę polecić.

WADY DIETY PUDEŁKOWEJ

Ale oczywiście, jak każda rzecz, tak i dieta ma wady – lub takie minusy, które zauważyłam.

I dwie kompletnie subiektywne uwagi:

Gulasz z piersi kurczaka z cukinią, marchewką, kaszą gryczaną i amarantusem.

OGÓLNA OCENA

Szczerze? Myślę, że to jest dobry produkt – na pewno wart przetestowania. Jadłospis jest zdrowy i rozsądny, produkty też są świetnej jakości, dietę stosuje się łatwo i wydaje mi się, że przyjemnie. Mi posiłki bardzo smakowały, a szybkość przygotowania była dużym plusem – szykowałam rano posiłki na cały dzień i miałam to z głowy, co przy moim trybie życia bardzo dużo ułatwia. Kiedy rozpisuję sobie jadłospis sama, nie zawsze mi się to udaje. 

Możecie dietę zamówić tu.

Spokojnie mogę wam ją polecić z czystym serduchem. 

Exit mobile version