Motywacja

5 fit dziewczyn, które warto poznać w Dzień Kobiet

O kobietach można naprawdę dużo powiedzieć.
Można powiedzieć, że jesteśmy zmienne, płaczliwe, fochliwe, marudne, przewrażliwone, czy – czasami – niepotrzebne zakompleksione. Ale jedyne, czego nie można o nas z pewnością powiedzieć to to, że jesteśmy „słabą płcią”.
Zwłaszcza, kiedy biegniemy kolejny kilometr, chociaż wydaje się, że zaraz przepali nam płuca; kiedy podnosimy kolejny ciężar, kiedy robimy trening, chociaż jesteśmy zmęczone po całym dniu pracy i zajmowaniu się dziećmi, kiedy walczymy z własnym ciałem, które często nie chce i się poddaje. Kiedy pracujemy na etat tak jak nasz partner, ale dodatkowo mamy masę domowych obowiązków, zmartwień i trosk, a mimo to wciskamy się w legginsy i idziemy to wszystko wypocić podczas ćwiczeń.

Z okazji Dnia Kobiet mam dla Was pięć wspaniałych, silnych fit dziewczyn, które inspirują.

KINO YOGA

Kino odkryłam niechcący, szukając gdzieś porządnego instruktażu do podstawowych asanów. Ponieważ kręci mnie głównie odmiana jogi oparta o siłę i gibkość, miałam z tym pewien problem – mimo wszystko większość instruktorek w sieci pokazuje raczej zestawy wzmacniające jakieś partie ciała lub odstresowujące/wyciszające/i tak dalej.

Z tego też powodu sama postanowiłam zgłębić temat i może w przyszłości rozwinąć swoje kwalifikacje zawodowe, ale to tak poza tematem. W każdym razie: Kino jako jedna z nielicznych trenerek jogi mnie nie nudzi. Jest energiczna, jej ćwiczenia są inspirujące i przydatne, a na dodatek wrzuca na swój instagram takie pozy, że zastanawiam się, czy ta dziewczyna ma w ogóle kręgosłup?! Jest dla mnie sporą inspiracją do rozwijania mojej gibkości i pracowania nad regularnością moich treningów jogi (z tym jest problem).

 

 

 

 

PAMELA RF

Pamela jest modelką fitness, która sporo pracuje nad swoim ciałem za pomocą treningu siłowego. Podoba mi się. Po prostu. To piękna, inspirująca dziewczyna, która pokazuje, że modelowanie sylwetki to nie wyłącznie bikini fitness i kulturystyka.

  

 

#sweatpantsallday 🌸

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Pamela (@pamela_rf)

KAYLA ITSINES

Kayla Itsines to bardzo popularna trenerka personalna. Podoba mi się jej entuzjazm, optymizm i chyba to, że jest trochę podobna do mnie – promuje zdrowy styl życia bez spiny, katowania się i skupiania się tylko i wyłącznie na aspekcie wyglądu. To nie jest najważniejsze.

 

A lot of people ask me how tall I am, I think it’s just the mirror guys! I’m 5’4 (165cm) 💪 www.kaylaitsines.com/app

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Kayla Itsines (@kayla_itsines) 

 

Workouttttt time 💪☺️😍 www.kaylaitsines.com/app

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Kayla Itsines (@kayla_itsines)

AMANDA BISK

Amanda to osoba, która w tym zestawieniu jest dla mnie najbliższa. Widzicie, Amanda to była lekkoatletka, która po zakończeniu kariery nie wiedziała, jak uspokoić swoje sportowe ADHD i została trenerem personalnym… brzmi znajomo? Amanda jest jedną z moich największych inspiracji, ponieważ reprezentuje te same wartości: ma wartościową edukację za sobą, wie, jak ważna jest rola wiedzy w procesie treningowym, no i, oczywiście, jest byłą lekkoatletką, więc tak jak i ja w swoich ćwiczeniach czerpie z tej dyscypliny. Kocham ją! <3

 

☀️💪🏼 My 5 secrets to get you out of bed for that early morning workout 😁💪🏼… 👉🏼 Make sure your window blinds/curtains aren’t fully closed..natural morning light will stimulate your body to wake up ☀️ 👉🏼 Lay out your workout clothes the night before (or better yet, wear them to bed!)..no wasting time getting ready when you wake up! 👟 👉🏼 Set your alarm (keep the volume loud!) and put it on the other side of the room..that way you actually have to get up out of bed to turn it off! ⏰ 👉🏼 Write your fitness goal, a quote, or get a picture that motivates you and place it next to your alarm…it’ll be the first thing you see when you eventually turn that alarm off 📝 👉🏼 Give yourself half a chance of an early morning wake up by getting a good nights sleep..bedtime routine is key! Dim the lights in your house (tells your body it’s almost time to sleep), minimise TV, computers, phones etc 30min before bedtime, brush your teeth/shower/pj’s (or workout clothes😉), have a gentle stretch (use this to clear your mind too!) then hop into bed when you are ready (when I first lay in bed, I count 10 deep, long breaths in and out..it puts me straight to sleep!) 🌙✨ ab❤️x www.amandabisk.com 😘 Wearing: @hm #hmsport

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Amanda Bisk (@amandabisk) 

 


BLOGILATES

Blogilates, czyli Casey Ho to chyba najpopularniejsza instruktorka w Stanach. O ile jej sposób prowadzenia ćwiczeń oraz same zestawy mnie nie zachwycają, o tyle bardzo ją cenię za racjonalne podejście do zdrowego trybu życia i optymizm, którym zaraża swoje fanki.

 

Rompers. They make me happy. 😊

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Cassey Ho (@blogilates)

 

 

Meet the sweat squad. 💦 👊 Y’all ready to hear who won the #PIIT28 giveaway? Thank you for all of your meaningful entries about why working out makes you happy. It was important for me to ask that question, because to me, exercise isn’t just about calorie burn and weight loss…it’s SO MUCH MORE. Working out teaches me how to keep going when I want to quit. It restores clarity in my mind when I’m stressed. It shows me that hard work yields meaningful results. And best of all…IT MAKES ME A HAPPIER HUMAN. 😊 So cheers to all y’all who see more to exercise than just the vanity. You got it right. 👍 And big congrats to @texaspopster, @anielates, and @ww_lina – you are the winners of the lifetime PIIT28 1.0 membership plus The 28 Day Reset!!!!🌟www.piit28.com🌟

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Cassey Ho (@blogilates)

 A czy Wy macie kogoś, kto Was inspiruje do zdrowego trybu życia? Podzielcie się w komentarzach 🙂
Jestem na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.

About author

Articles

Jestem trenerką, absolwentką AWF we Wrocławiu i byłym sportowcem. Założyłam tego bloga, by udowodnić, że fit może być każdy - niezależnie od wieku i grubości portfela.