Zdrowy lifestyle

5 aplikacji na telefon, które pomogą ci być fit

Fit aplikacje na telefon, aplikacje fitness na telefon, fitness na androida

Czasami naprawdę nie potrzeba karnetu na siłownię, sprzętu w piwnicy albo skomplikowanych planów treningowych, by zachować zdrowie i szczupłą sylwetkę. W dużej ilości przypadków wystarczy telefon i kilka aplikacji, aby trzymać formę. Oto zestawienie 5 aplikacji na twojego smartfona, które pozwolą ci być fit!

Mój telefon często jest pomocą w moim zdrowym trybie życia. Dzięki niektórym aplikacjom szybciej realizuję swoje cele, inne pozwalają mi utrzymać motywację i dowiedzieć się, czy robię postępy – co też jest ważne! Stwierdziłam, że podzielę się z wami pięcioma apkami, które lubię najbardziej i które używam najczęściej.

ENDOMONDO

Endomondo to aplikacja do śledzenia aktywności i spalonych kalorii. Ja używam ją tylko do biegania: zawsze odpalam ją na treningu biegowym, nie dlatego, żeby biegać dla szpanu (już pomijając sam fakt, że trenowałam od szóstej klasy podstawówki, to ja nawet nie upubliczniam tych wyników), ale dla zaspokojenia własnej ciekawości i wiedzy na temat całego treningu.

endomondo, fit aplikacje na telefon, fitness aplikacje

 

Dzięki mierzonemu czasowi i kilometrażowi wiem, ile przebiegłam i w jakim tempie. Widzę postępy lub ich brak. To bardzo pomaga i też motywuje – jeżeli już nie mogę, bo mam na przykład słabszy dzień i zerkam na endo, a tam 500 metrów do zdobycia kolejnego kilometra, to zaciskam zęby i jadę dalej.

endomondo

Endomondo dostępne jest na Androida, iOS oraz Windows Phone.

ZOMBIES, RUN!

To aplikacja, w której się ZAKOCHAŁAM! Wymaga jednak znajomości języka angielskiego. 

Włączamy Zombies, run i zaczynamy biec. W międzyczasie w słuchawkach słyszymy swoją historię – o tym, że jesteśmy w świecie, w którym odbyła się zombie apokalipsa i że, ogólnie, jesteśmy w tarapatach i musimy biec, żeby uciec i ocalić swoje życie.

zombies run, fit aplikacje na telefon, fitness aplikacje

Co jakiś czas rozmawia z nami operator, który „kieruje nas” w stronę mety (ale tak naprawdę to my wybieramy trasę, wcale nie każe nam skręcać czy zmieniać drogi) i informuje o obecnej sytuacji. Po tym, jak skończy mówić, program odpala nasze piosenki – wybrane przed bieganiem ze wskazanej przez nas playlisty. Zazwyczaj schemat jest taki: opowieść, dwie piosenki, opowieść, dwie piosenki i tak dalej. W pewnym momencie – prędzej czy później – dowiadujemy się, że GONIĄ NAS ZOMBIE! I musimy przyspieszyć.

 

Świetna, bardzo motywująca apka, która przyda się szczególnie osobom początkującym oraz tym, którzy potrzebują większej motywacji do biegania i nie potrafią same z siebie się do niego zmusić. Chęć poznania kolejnych części historii sprawia, że nie możemy się doczekać kolejnego treningu! 🙂

 

Aplikacja dostępna na Androida i iOs.

7 WEEKS

To moje osobiste odkrycie, które wszystkim polecam. 7 weeks to aplikacja, która pomaga pozbyć się jakiegoś nawyku lub go zdobyć. Codziennie odhaczamy w niej, czy dzień się udał, czy też tym razem poszło nam kiepsko.

7 weeks  fit aplikacje na telefon, fitness aplikacje

 

Przykład: chcemy rzucić słodycze. Jeśli nam się udało – skreślamy dzień krzyżykiem. Jeżeli nam się nie udało i zjedliśmy coś słodkiego – dzień będzie oznaczony kółeczkiem.

7 weeks  fit aplikacje na telefon, fitness aplikacje

7 weeks to bardzo prosta apka, ale jest niezwykle motywująca. Sama świadomość, że będę musiała przed sobą przyznać się do porażki, sprawia, że trzymam się swoich postanowień. Na dodatek, jeżeli kilka dni pod rząd mi się uda, to sprawia to, że moja motywacja jeszcze rośnie – bo nie chcę zepsuć tego rządku krzyżyków!

Polecam!

Dostępna na Androida.

MYFITNESSPAL

Myfitnesspal to nic innego, jak dziennik żywieniowy. Zawiera naprawdę ogromną bazę produktów i z łatwością może nam służyć jako dzienniczek. Po co go prowadzić? O tym pisałam w tym wpisie poświęconym dziennikom żywieniowym.

myfitnesspal  fit aplikacje na telefon, fitness aplikacje

MFP posiada też wersję komputerową, więc jeśli siedzimy przy swoim laptopie, możemy wpisywać jedzenie przez przeglądarkę, a gdy jesteśmy na mieście – przez telefon. To pozwala na utrzymanie regularności wpisów i sumienne notowanie tego, co się zjadło 🙂

SECONDS

Seconds to świetny stoper – możemy ustawić taki, który nam pasuje do treningu: tabatę, interwały, trening obwodowy…. ustalamy, ile ma trwać przerwa oraz czas robienia ćwiczenia, włączamy i nie przejmujemy się już ciągłym zerkaniem na telefon! 🙂

Seconds fit aplikacje na telefon, fitness aplikacje

 

To są moje ulubione fit aplikacje, z których aktualnie korzystam – a Wy znacie coś godnego polecenia, czego tu nie ma? A może ściągnięcie którąś z polecanych przeze mnie i zamierzacie wypróbować? 🙂

Znajdziecie mnie na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.

About author

Articles

Jestem trenerką, absolwentką AWF we Wrocławiu i byłym sportowcem. Założyłam tego bloga, by udowodnić, że fit może być każdy - niezależnie od wieku i grubości portfela.