Codziennie Fit

Fitspiracje, czyli co polecam #1

Fitspiracje to nowy cykl na blogu poświęcony moim poleceniom – zdrowego jedzenia, linków, książek, filmów – wszystkiego, co związane jest z byciem fit i zasługuje na waszą uwagę.

Od kiedy studiuję, mam dużo mniej czasu – na dziennikarstwie w ostatnim roku miałam tryb indywidualny, na AWFie nie chciałam go brać i chodzić „normalnie”, co niestety wpływa na moją ukróconą dobę. Jestem jednak tak zadowolona z tej uczelni, że w ogóle mi to nie przeszkadza 🙂 Mnóstwo się uczę, wypożyczam też książki na własną rękę i poszerzam wiedzę, żeby być jak najlepszym trenerem. Od następnego semestru zaczynam specjalizację – trener przygotowania motorycznego, dzięki czemu będę miała kwalifikacje nie tylko do trenowania „normalnych” osób, ale także sportowców i przygotowywania ich do zawodów.  

12239919_765852003523706_8049630944535432229_n

Trener przygotowania motorycznego to osoba, która przygotowuje sportowców pod wieloma kątami i zależnie od celów, jakie mają osiągnąć: poprawia dynamikę, siłę, kondycję, ale też układa plany treningowe potrzebne do nabrania masy mięśniowej lub pozbycia się tkanki tłuszczowej.  Poza tym, zaczynam też specjalizację instruktorską i tu mam wielką niewiadomą – bo jeśli mi się uda, to pójdę na instruktora kulturystyki, a jeśli nie – to na instruktora lekkiej atletyki 🙂 Obie te dyscypliny są na tyle fajne, że ich treningi i elementy z treningów spokojnie można wpleść w trening zwykłej osoby, osiągając przy tym świetne rezultaty. Wolałabym jednak iść na kulturystykę, ponieważ po 9 latach trenowania lekkiej wiem o tym sporo i wybierając instruktora lekkiej  nie wiem, czy nauczę się tam wielu nowych rzeczy…

CO POLECAM

OSTATNIO NA BLOGU:

Exit mobile version