Codziennie Fit

Znudzona brzuszkami? Kilka ciekawych zestawów ćwiczeń na piękny brzuch, które powinnaś znać

Nie znam osoby, która trenując, w pewnym momencie nie zaczyna ćwiczyć także samego brzucha. Nic dziwnego – utarło się u nas, że płaski, lekko umięśniony brzuch to najlepszy dowód na dobrą formę jego właściciela. Powiem wam jednak tajemnicę – zwykłe brzuszki wcale nie są takie skuteczne. Dlatego zebrałam kilka zestawów ćwiczeń na brzuch, które możecie robić naprzemiennie.

Szybki zestaw ćwiczeń na płaski brzuch. Ćwiczenia angażują prawie wszystkie mięśnie brzucha, a „deska” dodatkowo pracuje nad naszymi mięśniami głębokimi. Krótki czas treningu, wykonywany regularnie może przynieść naprawdę spore efekty.

Około 15-20 minutowy zestaw ćwiczeń na płaski brzuch. Bardzo go lubię – na początku daje popalić, potem jest coraz łatwiej i dobrze byłoby zwiększyć ilość serii.

424

Krótki i prosty trening na brzuch, idealny dla początkujących. Nie jest bardzo wymagający i każdy powinien sobie dać z nim radę.

Zestaw ćwiczeń na tłuszczyk na brzuchu – połączenie ćwiczeń siłowych i wzmacniających na brzuch razem z ćwiczeniami cardio. Takie połączenie rzeczywiście jest bardzo skuteczne, jeśli chodzi o walkę z niepotrzebnym tłuszczykiem.

Poza tym, pamiętajmy o kilku zasadach:

Więcej o brzuchu przeczytasz w dwóch wpisach: Moje sposoby na płaski brzuch oraz Mam brzuch jak balon! Co robić?

Exit mobile version