Ruch

Znudzona brzuszkami? Kilka ciekawych zestawów ćwiczeń na piękny brzuch, które powinnaś znać

Nie znam osoby, która trenując, w pewnym momencie nie zaczyna ćwiczyć także samego brzucha. Nic dziwnego – utarło się u nas, że płaski, lekko umięśniony brzuch to najlepszy dowód na dobrą formę jego właściciela. Powiem wam jednak tajemnicę – zwykłe brzuszki wcale nie są takie skuteczne. Dlatego zebrałam kilka zestawów ćwiczeń na brzuch, które możecie robić naprzemiennie.

Szybki zestaw ćwiczeń na płaski brzuch. Ćwiczenia angażują prawie wszystkie mięśnie brzucha, a „deska” dodatkowo pracuje nad naszymi mięśniami głębokimi. Krótki czas treningu, wykonywany regularnie może przynieść naprawdę spore efekty.

Około 15-20 minutowy zestaw ćwiczeń na płaski brzuch. Bardzo go lubię – na początku daje popalić, potem jest coraz łatwiej i dobrze byłoby zwiększyć ilość serii.

424

Krótki i prosty trening na brzuch, idealny dla początkujących. Nie jest bardzo wymagający i każdy powinien sobie dać z nim radę.

Zestaw ćwiczeń na tłuszczyk na brzuchu – połączenie ćwiczeń siłowych i wzmacniających na brzuch razem z ćwiczeniami cardio. Takie połączenie rzeczywiście jest bardzo skuteczne, jeśli chodzi o walkę z niepotrzebnym tłuszczykiem.

888

Poza tym, pamiętajmy o kilku zasadach:

  • płaski brzuch robi się w kuchni. Nawet najlepsze ćwiczenia w połączeniu z okropną dietą nie dadzą rezultatów,
  • osoby, które mają trochę większą wagę, muszą schudnąć, żeby naprawdę było widać mięśnie i płaski brzuch. Nie ma tutaj innej opcji – trzeba wykonywać ćwiczenia cardio i siłowe, ale też dbać o to, co jemy,
  • między jednym treningiem brzucha a drugim zaleca się jeden dzień przerwy, by mięśnie miały czas na regenerację,
  • ćwicząc brzuch, koniecznie robimy też ćwiczenia na plecy – wystarczą proste „grzbiety”. 

Więcej o brzuchu przeczytasz w dwóch wpisach: Moje sposoby na płaski brzuch oraz Mam brzuch jak balon! Co robić?

About author

Articles

Jestem trenerką, absolwentką AWF we Wrocławiu i byłym sportowcem. Założyłam tego bloga, by udowodnić, że fit może być każdy - niezależnie od wieku i grubości portfela.