Ruch

Fajny sposób na motywację do ćwiczeń

Jeżeli ciągle szukasz motywacji do treningów, nie chce ci się ćwiczyć i mimo prób nie potrafisz zarazić się entuzjazmem do pocenia się i biegania, mam ciekawy sposób, który może ci pomóc.

Zacznijmy od tego, że nie dla wszystkich jest trening w pojedynkę.  Niektórzy po prostu nie potrafią się sami wystarczająco zmotywować i nawet jeśli zaczną coś robić, to najczęściej:

  • kończą w połowie treningu sapiąc, że są zmęczeni,
  • ćwiczą przez trzy dni pod rząd, a potem rzucają to gdzieś,
  • zniechęcają się do treningów, bo wydaje im się to nudne i męczące
  • nie potrafią się zabrać do ćwiczeń i nie widzą w tym nic interesującego,

I tak naprawdę, nie ma w tym nic dziwnego. Jeżeli wcześniej nie mieliście za dużej styczności z ćwiczeniami (albo kojarzą się one tylko z nudnymi lekcjami wf-u w szkole) to normalne, że nie możecie się do tego zebrać.

JAK SIĘ ZMOTYWOWAĆ DO ĆWICZEŃ?

Jednym z naprawdę skutecznych sposobów, które pomagają „złapać bakcyla” i polubić ćwiczenia jest pójście na duży trening z grupą ludzi. Nic tak dobrze nie motywuje, jak świadomość, że wokół ciebie też ćwiczą i co więcej – że oni się nie zatrzymują i czerpią z tego radość. W takim przypadku nawet jeśli jesteś zmęczony, zazwyczaj dajesz radę i ruszasz się dalej – bo się okazuje, że możesz!

Trening grupowy jest też świetną okazją, żeby poznać nowe ćwiczenia i ugryźć ruch od innej, mniej nudnej strony. Ze mną tak było – rok temu zapisałam się na siłownię i byłam naprawdę zdziwiona tym, jak bardzo można urozmaicić trening. Łatwo możesz dopasować zajęcia do tego, co lubisz najbardziej – jeśli wolisz spokojne ćwiczenia, czeka na ciebie pilates, joga, fitball. Jeśli kochasz pracować z ciężarami, możesz ćwiczyć na siłowni lub na zajęciach ze sztangami. Jeśli tak jak ja lubisz się porządnie zmęczyć – ciężkie treningi cardio są dostępne w prawie każdej siłowni.

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jak zacząć ćwiczyć albo nie potrafisz się zmotywować – naprawdę wypróbuj grupowe zajęcia. Jeśli nie jesteś pewny, czy to coś dla ciebie i nie chcesz się pakować w karnet na siłowni, możesz zacząć już w ten weekend. 🙂

7 czerwca w Warszawie na Służewcu odbywa się wielka impreza sportowa – Reebok Fitness Camp, gdzie możesz poćwiczyć na różnych zajęciach i zobaczyć, co tak naprawdę ci pasuje. Co więcej, możesz to zrobić z dużą ilością innych ludzi, którzy będą się pocić i męczyć razem z tobą. 🙂 Nie wiem, czy jest lepszy sposób, aby sprawdzić, jakie treningi ci pasują i czy w ogóle ćwiczenia w grupie to coś dla ciebie.

Program jest urozmaicony i można sobie wybrać to, na co ma się ochotę: są ciężkie treningi cross fit, są zajęcia taneczne, joga oraz fitnessowe cardio. Będzie także stretching oraz trening siłowy. Cały harmonogram dostępny jest tu: KLIK.

Ja też będę, więc możemy poćwiczyć też razem. Jutro wyjeżdżam do Warszawy i już się nie mogę doczekać niedzieli!

Bilety na wydarzenie oraz więcej informacji można znaleźć na stronie: KLIK.

Wpis powstał w wyniku współpracy z marką Reebok.

About author

Articles

Jestem trenerką, absolwentką AWF we Wrocławiu i byłym sportowcem. Założyłam tego bloga, by udowodnić, że fit może być każdy - niezależnie od wieku i grubości portfela.