Codziennie Fit

Wyzwanie: 21 dni do płaskiego brzucha!

Płaski brzuch to coś, co chce mieć większość osób, kiedy tylko zbliża się sezon letni. Bo jak inaczej nosić krótkie bluzki i bikini, jeśli nie z umięśnionym lub po prostu płaskim brzuchem? Te wyzwanie pomoże nam zadbać o nasze brzuchy i przygotować je na lato!

Lubię pracować nad brzuchem – głównie dlatego, że bardzo szybko przychodzą efekty. Te wyzwanie będzie się opierało głównie na aktywności fizycznej, ale sprzedam wam jeszcze kilka wskazówek, które pomogą w osiągnięciu płaskiego brzucha.

Uwaga: jeśli masz nadwagę, do ćwiczeń musisz z pewnością dołączyć odpowiednią dietę i trening cardio. Niech cię to jednak nie zniechęca: płaski brzuch może mieć w końcu każdy, jedni tylko muszą się bardziej starać, a inni trochę mniej. Jeżeli ci nie wychodzi, najważniejsze to się nie poddawać i podnosić po każdym upadku. Każdy z nas ma grzeszki i potknięcia, więc dasz sobie radę.

Dobra, a więc nasze wyzwanie trwa od poniedziałku, 18 maja do 8 czerwca.

Jeśli brakuje Ci motywacji, dołącz do wyzwania na facebooku: KLIK. Możesz śledzić też mój FB (KLIK) i instagram (KLIK).

plaski brzuch

Na czym polega wyzwanie?

Każdy próbuje się trzymać zadania według własnych możliwości. Każdy z nas ma też inny poziom motywacji. Oczywiście namawiam do próbowania „odhaczenia” wszystkich punktów.

Jakie ćwiczenia wykonujemy?

Wykonujemy na zmianę kilka zestawów ćwiczeń.

Zestaw nr 1: KLIK

Zestaw nr 2: KLIK

Zestaw nr 3: KLIK

Wykonujemy co drugi dzień kolejny zestaw. 🙂 Czyli pierwszego dnia wykonujemy zestaw pierwszy, dwa dni później – zestaw drugi, dwa dni później trzeci i kolejne dwa dni później – zestaw pierwszy od początku.

Oprócz tego przydałoby się przynajmniej 2 razy w tygodniu po min. 30 minut wykonać ćwiczenia cardio, które pomogą spalać tkankę tłuszczową i mogą sprawić, że wyzwanie będzie bardziej skuteczne.

Przykładowy trening cardio: KLIK

Przykładowe treningi dla początkujących biegaczy i amatorów: KLIK

To może być trening cardio lub odpowiednio – bieganie, pływanie, intensywny taniec, skakanie na skakance.

Co jemy?

Przez cały czas trwania wyzwania staramy się jeść zdrowo i pić odpowiednie ilości płynów. Dodatkowo możemy pić trzy razy dziennie 30 minut przed posiłkiem siemię lniane (do kubka wsypujemy łyżeczkę siemienia i zalewamy połowę kubka gorącą wodą, energicznie mieszamy przez 1 min. i pijemy razem z „fusami”), które pomoże osobom, które mają wydęty brzuch.

Staramy się nie jeść owoców ani słodyczy wieczorem, jeść odpowiednie ilości białka i węglowodanów złożonych, a także zdrowych tłuszczy. Czyli po prostu próbujemy jeść zdrowo 🙂

Czas start!

Do zobaczenia na stronie wyzwania (KLIK) i do dzieła!

 

Exit mobile version