Zdrowy lifestyle

Ulubione FIT aplikacje na telefon

Lubię aplikacje na telefon. Pomagają mi uporządkować życie i się zmotywować- zwłaszcza w momentach, kiedy jestem poza domem. Dziś pokażę Wam kilka moich ulubionych aplikacji związanych z fitnessem, trenowaniem i zdrowym jedzeniem.

 Mam telefon z Windows 8.1 (Nokia Lumia 520), ale przed opublikowaniem tego wpisu sprawdziłam, że wszystkie poniższe aplikacje znajdziecie też na Androida.

MY FITNESS PAL

To po prostu dziennik żywieniowy. My fitnesspal ma taką zaletę, że jest dostępny też w wersji przeglądarkowej. Kiedy siedzę przy komputerze, uzupełniam na komputerze, a kiedy jestem poza domem – w telefonie. Fajna sprawa, zwłaszcza dla osób, które liczą kalorie lub przywiązują wagę do rozkładu BTW – ta aplikacja naprawdę motywuje i sprawia, że bardziej się pilnujemy, zwłaszcza, jeśli uzupełniamy dziennik na bieżąco.
Możemy w niej uzupełnić swoją wagę i cele, zaznaczając też, ile chcemy jeść kalorii czy jaką ilość BTW spożywamy – dzięki temu „limit” na jeden dzień będzie się wyświetlał na zielono, a gdy przekroczymy dzienną wartość – na czerwono. Mi to pomagało utrzymać dyscyplinę i bardziej się pilnować.
O zaletach dziennika żywieniowego pisałam tu: KLIK

RUNTASTIC

Zanim wszyscy moi znajomi rzucili się na Endomondo, ja korzystałam z Runtastic. To aplikacja do odnotowywania aktywności fizycznej. Ma też możliwość śledzenia gps i jak sama nazwa wskazuje, docelowo została zaprojektowana dla biegaczy. Dobrze mierzyła mi czas biegu, tworzyła mapę, przerwa sama się „zaznaczała”, a po każdym biegu odhaczasz punkty typu jak się czułeś, jaka jest pogoda, jaki masz komentarz do tego treningu, jakie było ciśnienie i temperatura, po jakiej nawierzchni biegałeś… Byłam bardzo zadowolona z tej aplikacji i waham się, czy do niej nie wrócić – jakoś Endomondo mnie na razie nie porwało.

ENDOMONDO

Aplikacja do mierzenia swojej aktywności fizycznej. Działa jak Runtastic, ma jednak jedną zaletę, której nie ma Runtastic – o wiele więcej ludzi z tego korzysta, dzięki czemu możesz zapraszać znajomych, brać udział w wyzwaniach i wyzywać koleżanki i kolegów (np. żeby przebiegli 5 kilometrów). To jest świetna sprawa, ale już dwa razy nawalił mi gps, i to właśnie na treningach, na których moim celem było przebiegnięcie określonej liczby kilometrów. Fajnie jest biec przez 20 minut, żeby nagle się zorientować, że przebiegłaś – według Endomondo – 0 metrów.
Zabójcze tempo, nie ma co.

ZDROWIE I FITNESS

Aplikacja, która ma kilka funkcji. Po pierwsze, monitor diety, czyli dziennik żywieniowy z rozbudowaną bazą produktów. Po drugie, monitor ćwiczeń, czyli dzienniczek treningowy. Fajne połączenie 2 w 1, które przyda się zwlaszcza osobom, którym nie chce się rozdrabniać na kilka aplikacji. Oprócz tego są tutaj zestawy ćwiczeń, a w aplikacji można też się zbadać, wpisując swoje objawy. 🙂

PHASEALARM

Nie wiem, czy ta aplikacja jest dostępna na telefony z Androidem.
Phasealarm to aplikacja pomagająca spać. Nasze spanie składa się z faz, które trwają określoną ilość czasu. Jeżeli obudzimy się pod koniec fazy, a nie w jej środku, będziemy czuli się wyspani a nasze samopoczucie będzie lepsze – nawet, jeśli przespaliśmy tylko 4 godziny. Gdy nastawiacie budzik, PhaseAlarm proponuje wam, o której godzinie powinien zadzwonić, żeby nie przerwać fazy głębokiego snu – to niezwykle przydatne i się sprawdza. Po prostu lepiej się wtedy wstaje. 🙂
O tym, jak ważny jest sen (i że może pomóc w odchudzaniu) pisałam tu – KLIK.

PIJ I JEDZ

Nie wiem, czy ta aplikacja jest dostępna na telefony z Androidem.
To jest mój przypominacz! Czasami nie pamiętam o tym, żeby pić dużo wody. W „Pij i jedz” odhaczasz, ile wody dzisiaj wypiłeś. Możesz też ustawić aplikację na ekranie głównym, a ona odlicza, ile szklanek pozostało ci do wyzerowania dziennego zapotrzebowania. Przyda się dla zapominalskich i dla osób, które nie mają w nawyku pić sporo wody.
Nie wiem, czy ta aplikacja jest dostępna na telefony z Androidem.
A czy Wy macie jeszcze jakieś fajne aplikacje, które możecie mi polecić? Znając moje szczęście, pewnie nie będą dostępne na Windows Phone, ale…. próbujcie 🙂
About author

Articles

Jestem trenerką, absolwentką AWF we Wrocławiu i byłym sportowcem. Założyłam tego bloga, by udowodnić, że fit może być każdy - niezależnie od wieku i grubości portfela.