Motywacja

Motywacyjny poniedziałek [28]: jak ruszyć po świętach?

Święta, święta i po świętach – nawet, jeśli przez okres świąteczny trzymałeś się swoich postanowień, powrót do „normalnego życia” może być ciężki. Jeśli czujesz, że nie chce ci się iść na trening, a kolejna sesja cardio mocno cię zniechęca – zobacz ten motywacyjny poniedziałek.
motywacyjny poniedziałek codziennie fit motywacja motywacje motywacyjne obrazki szczupłe dieta diety odchudzanie

Motywacyjny poniedziałek to cotygodniowy cykl postów publikowany po to, by utrzymać Was – i mnie – w postanowieniu oraz dodać nam inspirującego kopa. Wiadomo, że podjęcie decyzji o zmianie stylu życia to wyzwanie, ale jeszcze większą trudnością jest wytrwać w postanowieniu.
No to co, motywujemy się?

#1 JAK WRÓCIĆ PO ŚWIĘTACH?

Nie wiem jak u Was, ale u mnie okres świąteczny to totalne rozleniwienie, To czas, w których tempo zwalnia i człowiek odpoczywa – ale jednocześnie z godziny na godzinę robi się jeszcze bardziej leniwy. Także jeden, drugi czy trzeci dzień przerwy w treningach czy w diecie sprawiają, że jakoś tak.. ciężko wrócić na właściwe tory. Jeśli też tak się czujesz, przybij piątkę.

Jak więc wrócić do normalnego toku? Ja robię kilka rzeczy: po pierwsze, ustalam moje cele i plany treningowe na nowy rok. To dodaje mi kopa w tyłek i napędza do działania. Drukuję harmonogram treningów, zakreślam sobie to co trzeba na kolorowo i przylepiam w widocznym miejscu.
Po drugie, przebieram się w moje najlepsze sportowe ubranie. Ulubione getry, ulubiony top, ulubione buty i bluzka. Po prostu,. Długo w tym nie wysiedzę, bo czuję się nieswojo – mija chwila i nawet nie wiem kiedy ja już jestem na macie i wyginam się do brzuszków.
Po trzecie, piję więcej wody i staram się regularnie pić kleik z siemienia lnianego. Czuję się po tym lepiej i jakoś łatwiej mi wtedy utrzymać zdrową dietę.
Po czwarte, idę na zdrowe zakupy i kupuję masę warzyw, owoców oraz innych lekkich, świeżych rzeczy.
I po piąte – wyciągam koleżankę na kolejny trening. Razem raźniej 🙂

#2 FIT DZIEWCZYNY

#3 FIT PANOWIE:

#4 ZDROWE JEDZENIE

#5 ĆWICZENIA

#6 MOTYWACJE

#7 FIT PIOSENKA

Wiecie jak sprawnie robi się do niej pompki?

„>

Możecie też zerknąć na wczorajszy wpis – jak zaczęłam swoją przygodę ze sportem – KLIK
About author

Articles

Jestem trenerką, absolwentką AWF we Wrocławiu i byłym sportowcem. Założyłam tego bloga, by udowodnić, że fit może być każdy - niezależnie od wieku i grubości portfela.