Codziennie Fit

Motywacyjny poniedziałek! [27] – dlaczego to robisz?

Jak nie stracić motywacji przez święta? Kiedy czujesz, że twój zapał stygnie, a wszystko, na co do tej pory pracowałeś, zaczyna mało cię obchodzić – zobacz ten motywacyjny poniedziałek.

Motywacyjny poniedziałek to cotygodniowy cykl postów publikowany po to, by utrzymać Was – i mnie – w postanowieniu oraz dodać nam inspirującego kopa. Wiadomo, że podjęcie decyzji o zmianie stylu życia to wyzwanie, ale jeszcze większą trudnością jest wytrwać w postanowieniu.
No to co, motywujemy się?

#1 DLACZEGO TO ROBISZ?

Czasami mi się nie chce. Zwłaszcza, kiedy mam zły dzień i na przykład od rana jem nie tak, jak trzeba, albo kiedy mimo chęci coś mi wypadnie i nie zrobię tego, co powinnam.  Zastanawiam się wtedy, gdzie w tym wszystkim jest sens – bo przecież i tak zawaliłam, bo przecież inni jedzą jak chcą i są zdrowi, a i zdarza się tak, że niektórzy pochłaniają dziesięciokrotnie więcej, a wyglądają dalej o niebo lepiej – jakby dopiero wyskoczyli z wybiegu modelek.

I kiedy nachodzą mnie takie myśli, stukam się w głowę. Wiecie, dlaczego?
Dlatego, że zdrowie powinno być najważniejsze. Nie ma nic złego w zjedzeniu pizzy czy czegokolwiek innego raz na jakiś czas, ale życie na wiecznym pozwalaniu sobie, bo przecież nie tyję/czuję się dobrze nie jest rozwiązaniem.

Jest dużo rzeczy, na które nie masz wpływu – możesz dostać raka płuc, chociaż nie palisz, albo zachorować na coś ze względu na geny i tyle. Ale jest masę – MASĘ chorób, których możesz uniknąć, jedząc zdrowo. Wybierając taką a nie inną ścieżkę życia ty nie tylko jesteś fit, nie tylko masz płaski brzuch albo możesz strzelić sobie fotkę w siłowni, żeby pokazać znajomym, jaki to aktywny jesteś. Ty – przede wszystkim – możesz mieć kontrolę nad swoim zdrowiem. Coś może od ciebie zależeć. To ty swoimi nawykami możesz pomagać swojemu ciału albo je nadmiernie obciążać – to twoja sprawa. Twoja kontrola. Twój wybór.

I dlatego warto to robić, nawet, jeśli czasami masz dosyć. Każdy ma. Zwłaszcza, jeśli otoczenie nie rozumie i nie wspiera. Wielu ludzi choruje na swoje własne życzenie.
Ty nie musisz.

#2 FIT DZIEWCZYNY

#3 FIT PANOWIE:

#4 ZDROWE JEDZENIE

#5 ĆWICZENIA

#6 MOTYWACJE

#7 FIT PIOSENKA

Ten utwór towarzyszy mi ostatnio na treningach – i sprawdza się znakomicie. 🙂

Możecie też zerknąć na wczorajszy wpis – jak jeść zdrowo, żeby nie zostać bankrutem – KLIK
Exit mobile version