Codziennie Fit

5 powodów, dla których powinieneś zacząć ćwiczyć TERAZ.

Teoretycznie wszyscy wiemy, że ruch to zdrowie, ale jak co do czego przychodzi – wolimy odpuścić, bo dziś brzydka pogoda, za zimno, za ciepło, głowa boli albo palec od stopy spuchł. Koniec – ty nie masz się zmuszać do ruchu, ty masz go polubić! A oto pięć powodów, dzięki której może będzie ci łatwiej to zrobić.

Dla osoby, która nigdy wcześniej szczególnie nie ćwiczyła, czasami ciężko jest zmusić się do wysiłku fizycznego – mamy złe wspomnienia związane z wf-em, wyobrażamy sobie, że możemy tylko biegać (a biegania nie lubimy), albo po prostu jakoś nie po drodze nam z butami do ćwiczeń i stanikiem sportowym.

5 powodów, dla których powinieneś zacząć ćwiczyć już TERAZ

 
1. Regularne ćwiczenia spowalniają proces starzenia i sprawiają, że wyglądasz i czujesz się młodziej.
Jeśli nie chcesz mieć tony zmarszczek, wiotkich bicepsów i wyglądać na 40 lat, kiedy masz tak naprawdę trzydziestkę w dowodzie – wystarczy wprowadzić ćwiczenia przynajmniej trzy razy w tygodniu po pół godziny. A jeśli połączysz to z odpowiednią dietą, możesz wyglądać jak ChickenTuna, która ma 46 lat, a wygląda tak:
 
dlaczego warto ćwiczyć
http://chickentuna.tumblr.com/
2.  Ćwiczenia pomogą ci lepiej się uczyć.
Brzmi jak bajka, ale ten podpunkt mam całkowicie sprawdzony na sobie. Dzięki dotlenieniu organizmu w czasie ćwiczeń i pobudzeniu go do pracy, jesteś w stanie po ćwiczeniach nauczyć się więcej i szybciej. Ja na wszystkie swoje sprawdziany uczyłam się godzinę po treningu – wystarczało mi od 30 do 60 minut żeby ogarnąć cały materiał, nawet, jeśli był to zakres lekcji z ostatnich 3 miesięcy.
 
Ćwiczenia pomagają też poprawić pamięć, podnoszą twoją kreatywność oraz produktywność.
 
Badania wykazały, że osoby ćwiczące mają o 40 % lepsze wyniki wszystkich testów, niż osoby unikające aktywności fizycznej. Poza tym, częściej idą na studia i więcej zarabiają w ciągu swojego życia.
 
3. Odstresują cię i pomogą zasnąć
Regularne ćwiczenia pomagają zwalczyć stres i wpływają na jakość snu – 150 minut luźnych ćwiczeń tygodniowo to sen lepszy aż o 65 %, natomiast 75 minut intensywnych ćwiczeń tygodniowo – o 65 % zmniejsza uczucie senności w ciągu dnia.
 
Dodatkowo, kiedy ćwiczysz, jesteś szczęśliwszy – masz więcej energii, więcej uśmiechu na twarzy, lepszy humor i co najważniejsze – większą pewność siebie. Osoby nieśmiałe, które zaczynają ćwiczyć, czują się w towarzystwie o wiele lepiej niż wcześniej. Ćwicząc, zaczynasz lubić własne ciało – nawet, jeśli wcześniej miałeś mnóstwo kompleksów.
 
 
4. Pośrednio ćwiczenia przyspieszą twój metabolizm.
Im większa masa mięśniowa, tym szybszy metabolizm, Jeżeli ćwiczysz regularnie, rozbudowujesz mięśnie, co przyspieszy metabolizm. Ale nie tylko trening siłowy daje kopa – tak samo dzieje się w przypadku treningu aerobowego, zwłaszcza interwałowego.
 
Co więcej – ćwicząc regularnie, możesz pozwolić sobie na więcej kulinarnych grzeszków, które nie pójdą w biodra ani w brzuch. Warto? Pewnie, że tak. 🙂
 
5. Uczucie po ćwiczeniach jest NIESAMOWITE.
To jest coś, co kocham w trenowaniu. Bądźmy szczerzy – mało kto lubi moment w trakcie, kiedy pocisz się, nie możesz złapać oddechu i odkrywasz, że umiesz przeklinać w różnych językach. Ale ten moment, kiedy już skończysz, możesz położyć się na macie, wypić wodę, wstać i iść na giętkich, słabych nogach… to moment, w którym jesteś DUMNY Z SIEBIE. ZADOWOLONY. SZCZĘŚLIWY, bo udało ci się zrobić coś, czego może ci się nie chciało, albo do czego nie byłeś przekonany. A najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że nastrój zadowolenia po treningu utrzymuje się przez kilka godzin. Kocham to! To dlatego ćwiczę. Bo potem jestem dumna z siebie, czuję się silniejsza, lepsza, bardziej szczupła, atrakcyjna, zdrowsza.
 
I tego wszystkiego po dzisiejszych ćwiczeniach Wam życzę. Możecie zacząć od naszego Świątecznego Wyzwania: klik.
 
Mam do Was prośbę. Codziennie Fit ma prawie rok – i bardzo się z tego powodu cieszę. Jednocześnie moim postanowieniem noworocznym 2015 jest ulepszenie bloga oraz poświęcenie większej ilości czasu na Codziennie Fit. Chcę, żeby to miejsce było dla Was ciekawe, ważne, na którym miło będziecie spędzać czas. Jeżeli moglibyście poświęcić dosłownie 2 minuty na wypełnienie ankiety na temat bloga, będę wdzięczna i wynagrodzę Wam to jak tylko będę potrafiła (może w nowych przepisach?) : KLIK. 
Exit mobile version