• Szukaj

Lista zdrowych zakupów DO WYDRUKOWANIA.

 Podstawą zdrowej diety nie jest wcale motywacja i chęci, ale dobrze wyposażona lodówka. Jeżeli w szafkach będziemy mieli dobre, zdrowe produkty, to przygotowanie z nich posiłków będzie bułką z masłem.
Tylko co kupić, by jeść zdrowo?

Teoretycznie wszyscy wiemy co jeść i jak jeść: piramida zdrowego żywienia nie jest szczególnie trudna. Problem pojawia się jednak przy zakupach:  bo zapominamy kupić odpowiednie produkty albo wręcz przeciwnie – kupujemy rzeczy, ale nie te, które są nam potrzebne. Jak tego uniknąć? To proste: robić listę zdrowych zakupów.
Ja bez takiej już nie ruszam się do marketu – to mój niezbędnik, który pomaga mi wytrwać w zdrowym trybie życia.

CO POWINNO BYĆ NA LIŚCIE?

Jestem zwolenniczką robienia zakupów raz na tydzień albo raz na 3-4 dni: dzięki takiemu systemowi zaoszczędzasz czas i pieniądze. W swojej liście musisz więc mieć zarówno produkty nadające się na śniadanie i kolacje, jak i te z których łatwo i szybko zrobisz zdrowy, pełnowartościowy obiad.
Warto poświęcić pół godziny przed zakupami i rozplanować menu na najbliższe dni. To ułatwi ci komponowanie listy i robienie zakupów.
Robiąc tę listę wypisałam wszystkie produkty, które przydadzą się w kuchni. Drukując ją na zakupy możesz po prostu odhaczyć to, co akurat ci potrzebne.
Jeżeli chcecie użyć listy, dajcie znać – będzie mi miło słyszeć, że komuś się spodobała.

 

Możecie mi podziękować polecając mój profil na FACEBOOKU 

Link do ściągnięcia listy: KLIK

Napisane przez
Marta Hennig

Jestem trenerką, absolwentką AWF we Wrocławiu i byłym sportowcem. Założyłam tego bloga, by udowodnić, że fit może być każdy - niezależnie od wieku i grubości portfela.

Zobacz wszystkie artykuły
Napisane przez Marta Hennig

Chcesz być fit?

MAM COŚ DLA CIEBIE!


Na moim kanale youtube znajdziesz treningi, zestawy ćwiczeń na konkretne partie ciała, zdrowe przepisy, pomysły na jadłospis na cały dzień, porady dotyczące bycia fit oraz wiele, wiele więcej!
I to wszystko za darmo!